Jak rychle roste buxus?

Uju
6758
10.6.13 10:03

jak rychle roste buxus?

Ahoj holky.
Máme před domkem živý plot. No, není nijak krásný a navíc na podzim opadá a dost mu trvá než se znova zazelení. Prostě ho před okny nechci a raději bych živý plot stálezelený. Líbí se mi buxus. ALE jak dlouho rostě??? Za jak dlouho z něho budu mít plot cca 1-1.5 vysoký??? Máte ho někdo? Jak dlouho Vám rost do takové výšky? A když jste koupili rostlinky, sestřihly jste je na těch 10-15cm u země??? Jsem si říkala, že bych koupila třeba už ty větší(ale zase jsem četla, že i ty větší se mají sestřihnout-pak by to bylo jedno) :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64453
10.6.13 10:03

Já sázela buxus u domu, když se mladý narodil.. teď má tak 60-70 cm? víc určitě nee, za mě zvol něco jiného, buxus roste fakt pomalu :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5832
10.6.13 10:10

Roste hodně, ale opravdu hooodně po-ma-lu…jako živý plot 1-1,5m určitě ne, pouze jako dekorativní nízký plot…máme ho už pár let a 1m nedosahuje ani náhodou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3142
10.6.13 10:22

Strašně pomalu, já ty svoje kupovala jako ty malé keříky a bych ušetřila, máme je asi přes 5 let a maj teprva tak půl metru, a to je semtam zatvaruju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Uju
6758
10.6.13 10:46

Je holky z toho co píšete moc radost nemám :( No, mrknu z čeho by ten ivej plot bylo možné udělat a nebo ještě mrknu, jestli se nedá sehnat buxus už alespoň metr vysoký-nevíte o nějakém zahradnictví kde mají rostlinky už vzrostlé???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
3.5.15 19:41

Řešíme teď na zahradě stejný problém. Chceme stále zelený neopadavý živý plot, který lze dobře tvarovat. Objevila jsem tyto stránky, kde se dají koupit rovnou vzrostlé živé ploty, dokonce i buxus http://www.bosket.cz/, ty ceny jsou ale dost děsivé. Nemáte nějaký typ, kde sehnat vzrostlé rostliny laciněji? Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat