Jak se bránit zaměstnavateli

5
26.9.20 18:46

Jak se bránit zaměstnavateli

Ahoj,
chtěla bych se zeptat na možnosti, jak se bránit svému zaměstnavateli. Pracuji v obchodě, mám dlouhý a krátký týden. Před vyhlášením nouzového stavu, byla se mnou na prodejně kolegyně, která dělá 8hodinové směny. Můj zaměstnavatel čerpá podporu od státu (Antivirus). Do konce září, jsme si musely vybrat dovolenou. Od října, ale po nás chce, abychom dál byly na prodejně po jedné s tím, že ta co zůstane doma bude na 60% výdělku. Má na to nárok? Prodejna funguje na 100%, poptávka po výrobcích je též.
Děkuji za Vaši odpoveď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2547
26.9.20 19:03

To je dost vyčůranej majitel. Vlastně jste jedna na směně a snižil vám mzdu. No, Antivirus bude jen do konce října, ale pak bude kurzarbeit. Bohužel se obávám, že to může dělat, dokud ho někdo nenahlásí na finančák. Asi zjistil, že by vlastně stačily dvě prodavačky na zkrácený úvazek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4825
26.9.20 19:26
@andicka25 píše:
Ahoj,
chtěla bych se zeptat na možnosti, jak se bránit svému zaměstnavateli. Pracuji v obchodě, mám dlouhý a krátký týden. Před vyhlášením nouzového stavu, byla se mnou na prodejně kolegyně, která dělá 8hodinové směny. Můj zaměstnavatel čerpá podporu od státu (Antivirus). Do konce září, jsme si musely vybrat dovolenou. Od října, ale po nás chce, abychom dál byly na prodejně po jedné s tím, že ta co zůstane doma bude na 60% výdělku. Má na to nárok? Prodejna funguje na 100%, poptávka po výrobcích je též.
Děkuji za Vaši odpoveď.

tak zmen zamestnavatele, kdyz ti to nevyhovuje,
s timhle asi nic nenadelas,
vychcanost vladne svetu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74385
26.9.20 19:32

@andicka25 No, každopádně má nárok jednu z vás propustit pro nadbytečnost :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2159
26.9.20 19:33

Tak ještě může jednu z vás vyrazit. Nevím teda, jak moc mu vidíš do účetnictví a managementu, ale občas zdání klame. Každej se snaží přežít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
26.9.20 19:42
@j.a.n.i1 píše:
@andicka25 No, každopádně má nárok jednu z vás propustit pro nadbytečnost :think:

Nemyslím si, že by propustil jednu z nás, spíš by zrušil celý obchod a vyhodil nás všechny :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
26.9.20 19:44
@Petula306 píše:
Tak ještě může jednu z vás vyrazit. Nevím teda, jak moc mu vidíš do účetnictví a managementu, ale občas zdání klame. Každej se snaží přežít.

Spíš si myslím, že je vychcaný. Vidíme kolik má tržbu za celý měsíc a tak špatně na tom opravdu není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2159
26.9.20 19:45

@andicka25 a víte i jaké má výdaje? No, je to vaše věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1305
26.9.20 19:47

@Petula306 asi tak. Také jsme měli zaměstnance, co si mysleli, jak jsme za vodou. Nějak jim totiž nedošlo, že nás obrat není naším ziskem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2159
26.9.20 19:49

@katyna1984 no já právě vím, že zaměstnávat někoho je pakárna. U nás to vedlo k totálnímu burn outu. Mysleli si, že snad máme vilu, u moře jachtu a Ferrari :mrgreen: přitom to byl každodenní boj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
451
26.9.20 19:56
@andicka25 píše:
Nemyslím si, že by propustil jednu z nás, spíš by zrušil celý obchod a vyhodil nás všechny :?

Taky si myslím, že by jednu nepropustil. Musí mu být jasné, že když bude mít jen jednu, tak v případě nemoci bude buď prodávat sám, nebo zavře :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
26.9.20 20:01

Snad každému je jasné, že zaměstavatel musí platit nájem a mzdy atd. Jde o to, že jsme ukázaly dobrou vůli, když byla tato mimořádná situace, tak jsme pohohly a takhle se nám teď chce odměnit.
Kdo dělá v obchodě na dvanáctihodinové směny tak pochopí, o co mi jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1053
26.9.20 20:02
@andicka25 píše:
Spíš si myslím, že je vychcaný. Vidíme kolik má tržbu za celý měsíc a tak špatně na tom opravdu není.

A víte o tom, že tržba ani náhodou neznamená zisk?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
26.9.20 20:07
@prokr píše:
A víte o tom, že tržba ani náhodou neznamená zisk?

Samozřejmě, že vím, každý si to umí spočítat. Mám přehled kolik platí nájem, odvody. Proto se také ptám, jak se mám brátit proti tomu, abych zůstala doma na 60%.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74385
26.9.20 20:28
@andicka25 píše:
Samozřejmě, že vím, každý si to umí spočítat. Mám přehled kolik platí nájem, odvody. Proto se také ptám, jak se mám brátit proti tomu, abych zůstala doma na 60%.

Dej výpověď a bez jinam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat