Jak se cítit? Přátelé se zasnubují ale my ne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jajaba
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.14 12:22
Jak se cítit, co si myslet ?

Zdravím všechny :)
Trapí mě jedna věc ve vztahu s mým přítelem.
Jsme spolu dva a půl roku, dva roky z toho spolu bydlíme.
Je nám oboum 22 let. Vztah je to krásný, jen sem tam nějaký mráček jako všude.
Bohužel poslední půl rok se necítím ve vztahu ´´jistě´´ a to z jednoho hloupého důvodu.
Přítel má hodně kamarádů.
Většinu z nich znám.
A většina z nich má přítelkyni.
A většina z nich požádala přítelkyni o ruku.
A většina z nich s ní není déle než rok.
A zde je jádro pudla.
Jsem přesvědčená o tom, že je přítel ten pravý. Ač má chyby, umím si představit s ním být navždy. Pár vztahy jsem si prošla a lepšího prostě nepotkám. Myslím, že on to cítí stejně.
Jenomže mě poslední dobou nahlodává to, proč tedy ani neuvažuje o svatbě? Na začátku vztahu o ní mluvil často, že se jednou vezmeme apod. ale asi tak poslední rok o ní ani nepromluvil a když už jsem na toto téma navázala já, bylo mi řečeno že někdy jo, třeba tak za šest let :/
Jsem z toho neštastná. Neříkám, že se chci hned ted vdát, myslím že tak dva roky bych s ním chtěla žít ´´na hromádce´´ ale vadí mi ten pocit že on ´´tak brzy´´nechce. Příjde mi že to ukazuje na to, že si není naším vztahem jistý, že si není jistý tím, že se mnou chce být.
Všechny tyhle pocity jsem neměla, dokud se jeho kámarádi ( a moje kamarádky) kteří jsou v jeho věku a ve vztahu jsou kratší dobu, nezačali jeden po druhém zasnubovat :(
Včera jsme byli posedět s jeho kamarády (cca 5 kluků), další ´´oznámil´´ zasnoubení a jiný se me zeptal - A kde máš ty prstýnek? Něco jsem zakoktala a přítel na něj, že by tohle téma radši nenačínal.
Cítila jsem se před nimi trapně, že i oni viděli, že se mnou takovouhle věc (zatím) neplánuje.
Jinak je to naprosto skvělej přítel, milující, pozorný, věnuje se mi, nechce beze mě být pomalu ani minutu. Po všech stránkách vidím, že mu na mě záleží a je se mnou štastný.

A tak se ptám - co dělat, jak se zbavit špatných myšlenek, užívat si vztah, aniž bych plánovala budoucnost?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 24.10.14 12:26

@jajaba šmarjá, proč by se měl ženit v tomhle věku, to samé ty vdávat? užívejte si funkční vztah, až to přijde, tak to přijde.. mmchdm, pro mne je každý, kdo se bere třeba po roce, šílenec… :think: není důvod spěchat nebo to hrotit, ne?

slivovicka
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 24.10.14 12:27

Kam tak vsichni spechate?

ity
Zasloužilá kecalka 535 příspěvků 24.10.14 12:28

Jejdaaaaa, tak budoucnost planuj…zijete si svůj život, kamaradi taky svůj…koukej na to, jak je vam…zadny papir to nezmeni, vazne ne…a hlavne, podle me - oba jste ještě hrooooozne mladouci :-) My se brali po 8 letech a to hlvne proto, ze jsme z chteli i mimi…mne je 30 a manzelovi 35…

Tunrida
Hvězda diskuse 49268 příspěvků 24.10.14 12:30

Vždyť je vám 22 proboha. To bych se spíš zamyslela nad kamarády a kamarádkami, že se tak brzo ženou do chomoutu. Proč jako? Jste spolu krátce, jste ještě dost mladí, tak nepřemýšlejte nad svatbou, ale nad tím, kam půjdete pařit na Silvestra a kam pojedete lyžovat. Ono je to kolikrát lepší, jak ta svatba.

krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 24.10.14 12:32
@martina.se píše:
@jajaba šmarjá, proč by se měl ženit v tomhle věku, to samé ty vdávat? užívejte si funkční vztah, až to přijde, tak to přijde.. mmchdm, pro mne je každý, kdo se bere třeba po roce, šílenec… :think: není důvod spěchat nebo to hrotit, ne?
ŠÍLENEC :mrgreen: To mě pobavilo :mrgreen: :palec: Jinak my jedni z těch šílenců jsme, my jsme se sestěhovali po 2 měsících, zásnuby byly po 4 měsících, už to trvá 4 roky a nestěžuju si. Tak uvidíme, jak to bude pokračovat :)
dendule4
Závislačka 4660 příspěvků 24.10.14 12:32

Já tedy nesouhlasím s tím, že je brzy. Mě zase udivuje, jak se tomu všichni strašně diví. Já se vdávala v 21 kupříkladu :mrgreen: Pokud máte oba rozdílné názory na budoucnost Vašeho vztahu asi to není zrovna dobř, ale na Tvém místě bych klidně ještě ty dva roky počkala a pak toto téma znovu otevřela ;)

Karleon
Kelišová 5552 příspěvků 24.10.14 12:32

Víš, ne vždy jsou věci takové, jaké se zdají. Vaši přátelé třeba všichni plánují svatbu, ale je docela možné, že ne každý z nich je tak šťastný, jako jste vy. Musíš si sama v sobě ujastnit, co je důležitější - jestli manželství nebo váš hezký vztah.

Mirka Dušínová
Ukecaná baba ;) 1600 příspěvků 24.10.14 12:33

No hele, jestli se vaši kamarádi žení ve 22 letech po krátké době, tak se obávám, že většině to stejně nevydrží, to je realita. Neříkám, že by to byl i váš případ, ale myslím, že nemáte kam spěchat a ač se ti to třeba nezdá dva a půl roku je ještě hodně krátká doba na to, poznat co v druhém je. A já v podobné situaci byla, já se také chtěla vdávat po cca 3 letech vztahu, můj chlap nechtěl o svatbě ani slyšet, brali jsme se až po 8 letech a měli už první dítě a svatba byla z popudu manžela. Ale když to vezmu zpětně, tak se vlastně nic nezměnilo, pro mě byl zásadním přelomem syn, ne svatba ta už mi byla fuk. Z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že to, jestli si tě chlap chce vzít nebo ne o jeho citech k tobě a kvalitách vůbec nic nevypovídá…buď ráda, že jste spokojení, užívejte si, jste ještě hodně mladí a hlavně ho s tím nepruď, protože vynucovat takovouhle věc nejde. Tebe zneklidňuje okolí, ale myslím si, že v tomto věku (u kluků) je to spíš takové divadýlko pro ostatní - koukejte my se bereme heč, než skutečně zralé rozhodnutí. Ale je to jen můj subjektivní názor.

Agnesita
Závislačka 2562 příspěvků 24.10.14 12:33

Každej je jinej, mně naskakuje při slově svatba kopřivka dodnes, je mi 33. Jestli neskousneš, že je přítel úplně normální 22 letý kluk, budeš si muset najít jinýho. Nebo je to fakt ten pravý, tak nevím, co si děláš zbytečný vrásky a vymýšlíš problém, kde není. Bratr má 25 a jako ženicha si ho dovedu představit jen jako vtip a on sebe asi taky.

Karleon
Kelišová 5552 příspěvků 24.10.14 12:33

@RadkaCh No na každý chce na Silvestra (nebo kdykoli jindy) pařit. Styl života a touha po svatbě jsou věci, které souvisí spíše s povahou člověka než s věkem. Já nevidím rozdíl mezi svatbou ve 20 a ve 30.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 24.10.14 12:34
@krtek7489 píše: ŠÍLENEC :mrgreen: To mě pobavilo :mrgreen: :palec: Jinak my jedni z těch šílenců jsme, my jsme se sestěhovali po 2 měsících, zásnuby byly po 4 měsících, už to trvá 4 roky a nestěžuju si. Tak uvidíme, jak to bude pokračovat :)

jako dobrý, ale evidentně jste to chtěli oba a bez rozmyslu. Tady zakladatelka přemýšlí, proč on ji nepožádá o ruku atd.. to mi přijde v tomhle věku šílený.. je fakt, že já se v 25 nechala taky ukecat a doteď toho lituju :mrgreen: :lol:

jajaba
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.14 12:35

Asi jsem vážně divná, podle vašich příspěvku :( Pro mě byla vždy svatba takové potvrzení toho, že si je přítel jistý tím, že jsem ta pravá a proto se klidně ´´upíše´´.
Taky jde o to, že mám hodně starého tatínka, mám k němu silný vztah a vždy jsem chtěla aby na svatbě byl, aby mě odvedl k oltáři. Takhle vím, že se to nepovede.

bee.rush
Kelišová 7072 příspěvků 24.10.14 12:35

Mne by zajimalo, kolik je ta vetsina :think:. Uzivej si pohodovej vztaj a nehledej problemy, ktery nejsou!

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 24.10.14 12:36
@dendule4 píše:
Já tedy nesouhlasím s tím, že je brzy. Mě zase udivuje, jak se tomu všichni strašně diví. Já se vdávala v 21 kupříkladu :mrgreen: Pokud máte oba rozdílné názory na budoucnost Vašeho vztahu asi to není zrovna dobř, ale na Tvém místě bych klidně ještě ty dva roky počkala a pak toto téma znovu otevřela ;)

jsi čestná výjimka :mrgreen: a pokud vám to funguje, tak vás posvětit :palec: já snad ani neznám nikoho, kdo by se vdal tak brzy a třeba za 10 let byl pořád s tím samým člověkem.. :palec:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Falešná sestra Aťky Janouškové na Zindulkově pohřbu: Mám dostat nemovitost!

Falešná sestra Aťky Janouškové, která novinářům včera na pohřbu Aťky... číst dále >

Přehlídka legend: Abrhám, sestry Šafránkovy, Jelínková, Nárožný či Skopal

Pohřeb zesnulého herce Stanislava Zindulky nebyla jen smuteční pieta, ale... číst dále >