Jak se dobře naučit MS Office?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.1.22 17:08

Jak se dobře naučit MS Office?

Dobrý večer, prosím o radu. Jak se opravdu dobře naučit MS
Office, abych splnila požadavky pro pracovní pozice, které v inzerátech
požadují „znalost MS Office“ (bez další specifikace)? Nejsem úplný začátečník,
něco umím ze školy. Zatím jsem absolvovala kurz Profíkem v Excelu za 7
hodin od p. Lasáka přes Seduo. Jaké další kurzy byste mi doporučili? Jak si své
získané znalosti dlouhodobě udržet, když jsem nyní na RD a před tím jsem v práci
Office používala jen sporadicky? Děkuji. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
961
3.1.22 17:57

To záleží, co po tobě budou konkrétně požadovat :nevim:
Jinak já si myslím, že když máš základy, tak nějaké „rozšíření“ zvládneš i za chodu podle návodů na netu. Tak jsem to dělala já a dnes už toho umím hodně.
Nejtěžší je za mě excel, když je potřeba dělat kompletní tabulky nějaké, ale i to se všechno dá vyzkoušet a doučit. Používat word i prezentace je vcelku jednoduché si myslím, když jsi zvládla excel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8416
3.1.22 18:05
@Anonymní píše:
získané znalosti dlouhodobě udržet, když jsem nyní na RD a před tím jsem v práci
Office používala jen sporadicky? Děkuji. :kytka:

No vzhledem k tomu, že dle nových školních osnov se MS Office už nemá na školách vyučovat, tak určitě zazářis i s úplnými základy. :lol:
Dobré kurzy má gopas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
3.1.22 19:15

Základní programy MS Office jsou Word, Excel, Power Point a Outlook. Práci s nimi můžete rozvíjet a udržovat tak, že je budete využívat pro osobní potřebu. Návody jsou dostupné na internetu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
3.1.22 19:59
@mar03 píše:
Základní programy MS Office jsou Word, Excel, Power Point a Outlook. Práci s nimi můžete rozvíjet a udržovat tak, že je budete využívat pro osobní potřebu. Návody jsou dostupné na internetu.

Tak nejak. Jako zaklad vidim to, ze clovek umi udelat prezentaci, vyzna se v outlooku, teamsech, umi vytvorit a naformatovat dokument, v excelu zakladni vzorecky a zkratky, kontingencni tabulku, svyhledat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
3.1.22 20:01
@Anonymní píše:

Na procvicovani si muzes treba jen tak zaznamenavat nejaky data, treba co varis nebo co nakupujete a ty vzorecky atd si tam ruzne zkouset. Nic jinyho me na RD asi nenapada :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
3.1.22 20:06

@Malineka @janickaIII Děkuji za tipy :kytka:

@mar03 píše:

Asi došlo k nepochopení dotazu, ale i tak děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
3.1.22 20:23
@Mína91 píše:
@Malineka @janickaIII Děkuji za tipy :kytka:Asi došlo k nepochopení dotazu, ale i tak děkuji.

Nedošlo. Praxi pokládám za užitečnější než kurzy. Získáte tak zkušenosti, jejichž prezentování pak vytvoří lepší dojem než prezentace absolvovaných kurzů.

MS Office jen pouhý nástroj jako třeba koště. Až se Vás zeptají, jak dobře umíte zametat, nebude záležet na tom, jestli jste zametání trénovala na dvoře (domácí evidence) nebo v obýváku (kancelářská evidence).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
3.1.22 20:48

@mar03
Jasný… chápu, že důležitá je praxe, ale praxe bez praxe je tak nějak nepraktická :mrgreen: V praxi jsem to použila na psaní seminárek a bakalářky, ale to je tak všechno. Chtěla bych se učit systematicky, nejde o prezentaci certifikátů z kurzu.
Informace, které programy patří do MS Office a že návody lze najít na internetu, by mě moc neobohatila ani na ZŠ, ale aspoň jsem se zasmála :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
3.1.22 21:17
@Anonymní píše:

Radu nemám, ale chtěla bych se zeptat na ten kurz Excelu, co jsi absolvovala. Je dobrý, vyplatí se?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6406
3.1.22 22:24

@Mína91 nevím, jestli se to smí, zkusím -
https://www.czechitas.cz/kurzy/excel-1

pak je tam ještě navazující Excel-2 a 3.

Nic s lepším poměrem cena/výkon nenajdeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6406
3.1.22 22:31

@Mína91
na PP, Outlook ti stačí selský rozum a intuice.
Na Word je ideální si pro začátek vymazlit CV…jestli jsi ovšem ve Wordu psala bakalářku, tak bys ho měla umět dobře a víc po tobě na nespecializovaných pozicích chtít nebudou.

ostatní nástroje MS - je to jako mobil…prostě to používáš :nevim: někdy je to intuitivnější, někdy méně. Třeba na DEvOps jsem zažila asi 6h úvodní školení a vůbec nechápu, co nám ta ten člověk jako říkal :-/ Stejně to používám stylem, že prostě co potřebuju, to tam nějak udělám a nebo si zanadávám a nějak to taky udělám :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
3.1.22 22:41
@Mína91 píše:
@mar03
Jasný… chápu, že důležitá je praxe, ale praxe bez praxe je tak nějak nepraktická :mrgreen: V praxi jsem to použila na psaní seminárek a bakalářky, ale to je tak všechno. Chtěla bych se učit systematicky, nejde o prezentaci certifikátů z kurzu.
Informace, které programy patří do MS Office a že návody lze najít na internetu, by mě moc neobohatila ani na ZŠ, ale aspoň jsem se zasmála :dance:

Myslel jsem, že s MS Office v podstatě začínáte. Pokud jej už běžně používáte, mělo by to pro běžnou kancelářskou práci stačit. Dál bych se zaměřil na to, co budete pro práci potřebovat. Domácí praxe je taky praxe. Nějaký komplexní systematický kurz na celý MS Office neznám. Snad ani neexistuje. Každý potřebuje něco jiného.

Absolvoval jsem před časem několik kurzů na Excel na datacampu (https://www.datacamp.com/). Nicméně předtím jsem jej už asi 20 let používal, takže jsem nepozoroval velký rozdíl.

Dále využívám pouze zmíněné návody. Mně slouží dobře a narozdíl od dřívějška jich je dostatek. Třeba ty přímo od Microsoftu (https://support.microsoft.com/en-us/office).

Spousta kurzů je dostupných na online vzdělávacích platformách, například Udemy, Coursera nebo edX (třeba tady: https://www.edx.org/learn/excel).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
3.1.22 22:44

@Salome123 Ano, doporučuji :palec: Vše hezky vysvětleno, praktická cvičení, doživotní přístup.

@vulpes Na Czechitas jsem právě taky koukala. Děkuji za tip a povzbuzení, já právě nevěděla, jestli moje dosavadní znalosti stačí. „Stejně to používám stylem, že prostě co potřebuju, to tam nějak udělám a nebo si zanadávám a nějak to taky udělám :D“- boží :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
3.1.22 22:47
@mar03 píše:
Myslel jsem, že s MS Office v podstatě začínáte. Pokud jej už běžně používáte, mělo by to pro běžnou kancelářskou práci stačit. Dál bych se zaměřil na to, co budete pro práci potřebovat. Domácí praxe je taky praxe. Nějaký komplexní systematický kurz na celý MS Office neznám. Snad ani neexistuje. Každý potřebuje něco jiného.

Absolvoval jsem před časem několik kurzů na Excel na datacampu (https://www.datacamp.com/). Nicméně předtím jsem jej už asi 20 let používal, takže jsem nepozoroval velký rozdíl.

Dále využívám pouze zmíněné návody. Mně slouží dobře a narozdíl od dřívějška jich je dostatek. Třeba ty přímo od Microsoftu (https://support.microsoft.com/en-us/office).

Spousta kurzů je dostupných na online vzdělávacích platformách, například Udemy, Coursera nebo edX (třeba tady: https://www.edx.org/learn/excel).

Super, moc děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat