Jak se donutit šetřit vodou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hanula23
Kecalka 448 příspěvků 14.11.14 13:52
jak se donutit šetřit vodou

Ahoj,

otázka jasná - Jak se donutit šetřit vodou?

Nikdy jsem díky vydatné studně, tohle řešit nemusela, ale od té doby co bydlíme ve městě, platíme dost za vodu.

Nejhorší je, že si vždy člověk říká, že by měl šetřit a uvědomí si to, až když vyplácá spoustu vody na umytí pár hrnečku nebo při mytí rukou… :think:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
mischelinka
Kelišová 6513 příspěvků 14.11.14 13:57

@hanula23 krom mytí nádobí ve stojaté vodě, což je hnus, mě napadá pořídit perlátory na vodovodní baterie, pořízení myčky na nádobí, děti (pokud to jde s ohledem na věk a pohlaví) sprchovat společně. Někde jsem četla, že nejvíc vody bere splachování, hlavně když je někdo přes dne doma. Ale na to radu nemám, nesplachovat jaksi nejde :nevim:

AstraG
Závislačka 4454 příspěvků 14.11.14 13:58

Těžko se přeprogramuješ, když si byla léta zvyklá nechávat téct vodu proudem. Co snížit tlak a nepouštět proudem?

mischelinka
Kelišová 6513 příspěvků 14.11.14 13:58

@hanula23 jo a manžela jsem třeba naučila, aby si nečistil zuby při plně puštěné voda, jakože čistí zuby a teplá voda zatím zbytečně minutu dvě teče

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 14.11.14 13:59

Třeba perlátory, těmi proteče vody míň, ale není to poznat.

Moni111
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 14.11.14 14:02

Řešim stejný problém a řešení vidim akorát nebýt doma :) To asi člověk ušetří :) Prostě to vůbec nejde. Zkoušíme se sprchovat kratší dobu, ale to prostě taky nejde vždy. :)

alli_li
Závislačka 3314 příspěvků 12 inzerátů 14.11.14 14:07

@Moni111 jo. presne tak - usetri se kdyz clovek neni doma :-D
Sousedi diky tomu maji o pulku mensi spotrebu nez my :-)
A to si troufam rict, ze s ni nijak neplacame a setrime, nase rocni spotreba je cca 80 kubiku - a nemame mycku.

Quintine
Kecalka 267 příspěvků 14.11.14 14:08

No takove detaily, jako treba, kdyz jsi ve sprse, nenechat to tect celou dobu, ale vypnout vodu, dat si sampon na hlavu a td, pak to zase pustit…

Zalezi jaky mate zachod, nektere maji dve moznosti splachovani, kratsi a delsi. Jedno velke je pres 10 litru vody, je to silene moc!!!

Mycka je urcite lepsi, nez myti nadobi ve drezu.

No a proste kratsi sprchy a ne 5krat za den…

AstraG
Závislačka 4454 příspěvků 14.11.14 14:14

@Quintine to jsem ani netušila, že splachování sežere tolika vody, já naštěstí splachuju šetrně, máme takovej čudl, že splachuji, jak dlouho chci.

puntice
Ukecaná baba ;) 1928 příspěvků 14.11.14 14:15

No donutíš se leda obdrženým nedoplatkem za vodu, předpokládám :mrgreen: Nebo ekologickým uvědoměním a osvícením :lol:
Základ je perlátor a stop-sprcha (s kohoutkem) ostatní je na toleranci a hygienických návycích rodiny, to tu posuzovat nehodlám :kytka:

poplach
Zasloužilá kecalka 848 příspěvků 14.11.14 14:18

Ještě přidám- pračku s co nejnižší spotřebou.

Quintine
Kecalka 267 příspěvků 14.11.14 14:21

@AstraG zkus googlovat beznou spotrebu vody v domacnosti, budes koukat :( :( :(
to se deti i uci ve skole, ale moc na to nedavaji pozor, bohuzel…

Jeste vyborna vec, je pouzivat destovou vodu na splachovani zachodu, ale to se musi nainstalovat a propojit, ale pak to urco stoji za to!

K cemu pitna voda na splachovani zachodu???

Black Cat
Kelišová 6530 příspěvků 14.11.14 14:26

U vetsi rodiny je na zamysleni i pracka na 9kg pradla. Oproti te na 7kg za rok usetris 20 000 l vody. Resp. tim, ze peres mene casto vetsi davky pradla…
Jinak ja vodu setrim jedine tak, ze na myti zubu vsechny nutim nalevat si vodu do kalisku a nee ji nechat tect. Bohuzel manzel je asi nepreucitelny.
Pokud mas pakove baterie, tak si davej pozor na to v jake poloze je, pokud si chces napr. kratce oplachnout ruce, osprchovat vanu od necistot apod. Protoze pokud totiz neni pakova baterie v poloze studene vody, tak samozrejme bezi na hodinach i ta tepla… casto zbytecne, protoze jsou lidi lemravy to presunout z leva do prava…
A jinak na vode nesetrim… Je to podle mne blbost a tim, ze lidi budou zbytecne omezovat spotrebu vody, dosahnou akorat tak toho, ze vodarny zase zdrazej, aby byli na zisku, tam kde byli predtim…

Black Cat
Kelišová 6530 příspěvků 14.11.14 14:27

@Quintine Prosim te, jak budes jako v panelaku odchytavat destovou vodu? 8)

Quintine
Kecalka 267 příspěvků 14.11.14 14:30

@Black Cat Ne vsichni bydli v panelaku…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Rána pro Erbovou: Gulaši byl nevěrný s její kamarádkou. Ví to celé Brno, tvrdí zdroj

Už to vypadalo, že Vlaďka Erbová bude mít vytoužený klid. Ale chyba lávky!... číst dále >

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >