Jak se naučit Německy?

18
28.4.21 23:19

Jak se naučit Německy?

Moc vás všechny zdravím! Mám dotaz ohledně učení se jazyka. Umím Anglicky, ale chtěla bych se začít učit i Německy.
Němčinu jsem sice měla na základce i na střední, ale nikdy jsem v ní nějak nevynikala. Vždycky jsem chytla špatného učitele a neměla jsem ani motivaci se jí učit. Tak se vás chci zeptat, co by jste mi doporučili a co pomohlo třeba vám. Nejlepší mi přijde asi volba doučování, ale myslím že bych se základy zvládla doučit sama doma, akorát nevím kde začít.. cokoliv co napíšete tak za to budu vděčná :hug: děkuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6494
28.4.21 23:38

Mně pomohly pobyty v Německu. Výměnné pobyty u německé rodiny, brigády, práce jako au pair..ale to asi v současné době není tak jednoduché. Jinak nevím, hodně mi také pomohlo sledování německé televize, komunikace s rodilým mluvčím. V současnosti němčinu vůbec nepoužívám, bydlím v Holandsku, ale německy pořád rozumím bez problémů..Mluvení je ovšem po letech už trochu problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2430
29.4.21 00:07

Zkus učebnicí Sprechen Sie Deutsch, na zopakování základů je to super, má 4 díly, které vedou až do úrovně C1, ale ten základ jsou první dva díly.. A zaplatit si lekce konverzace s nějakým lektorem, třeba přes Skype, to dnes není problém

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
467
29.4.21 05:58

Jezdit do německy mluvících zemí, i když v horských oblastech Rakouska nebo si občas připadám jako bych slyšela němčinu poprvé :D a pak taky lekce konverzace s rodilým mluvčím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6424
29.4.21 08:05

Taky by mi bodlo naučit se německy. Učivo ze školy jsem dávno zapomněla. Než začal covid, měla jsem v plánu začít chodit do kurzu. Nebydlím daleko od hranic, kdybych jednou tam chtěla jet pracovat za těžké love, tak by se mi jazyk hodil :D.
Umíš aspoň anglicky, já vždy jazyky zapomněla (teda to málo, co jsem uměla), protože jsem to nikdy neprocvičovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
901
29.4.21 08:15

@Xsvel Jo jo. Ziji 2 roky ve Vorarlberg a je to šílený ten dialekt. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3895
29.4.21 08:19

Já jsem asi nestandardní vzorek, ale pomohlo mi prostě nabiflovat všechna ta gramatická pravidla (němčina je logická a daná pravidla v ní pak fungujou) a milion slovíček, které jsem si nosila na kartičkách a učila se je třeba v MHD (samozřejmě i v kombinaci klasicky s hodinou němčiny, ne že bych se naučila jen z kartiček s gramatikou a se slovíčky).
Na střední jsem měla dobrou němčinářku, ale s ní jsme jako třída začínali od začátku a já už za sebou pár let NJ měla, takže to sice pomohlo, že jsem měla němčinu často a dostala jsem ji do uší, ale ne že by mě to posunulo na nějakou o moc vyšší úroveň.

Paradoxně jsem zjistila, že mě třeba ten poslech německých rádií moc neposouval - prostě jsem stejně časem přepnula do módu, že jsem to moc nevnímala a nová slovíčka si z toho nepamatovala. Knížky v němčině jsem četla, během čtení rozuměla, ale zas se mi pak ta slovíčka po dočtení brzy vypařila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3895
29.4.21 08:19

Edit.: sorry, vložilo se to dvakrát :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
29.4.21 08:32

Duolingo :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
467
29.4.21 08:53

@GirlsNick já vím no :) máme ve Vorarlbergu kamaráda, tak tam občas jezdíme a ta jejich němčina je teda porod, když spustí vyloženě v tom dialektu. To má člověk pak pocit, že to je snad jinej jazyk :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
29.4.21 09:00

@Nikhs24 číst a poslouchat německy, koupit si buď takovou tu knížku, kde je jedna stránka v němčině, jedna stránka v češtině, nebo líp, koupit si knížku v němčině, co znáš velmi dobře česky a číst a číst bez slovníku. A koukat se na německé filmy s českými titulky, později s německými. A chodit na německé diskuze a psát tam. Jazyk se naučí používáním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat