Jak se nebát mluvit anglicky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.19 20:45
Jak se nebát mluvit anglicky

Zdravím, ;)
letos maturuji a součástí je i maturita z angličtiny. Mám ale problém… Dělá mi problém mluvit anglicky. Bojím se mluvit, že to neřeknu gramaticky správně. Porozumění mluvenému nebo psanému mi problém nedělá, pokud to není vyloženě odborné, plné termínů. Už od prváku na gymplu mi dělá tak trošku problém má lehce arogantní třída na angličtinu. Pořád si většina třídy o sobě myslí, jak umi6 anglicky a pořád nechtějí dělat podle učebnice a to, co se dělat má už od prváku. Já jsem třeba na základce měla otřesnou výuku angličtiny a hodí se mi to „dohánět“ podle osnov alespoň tady na gymplu. Tím, že oni si o sobě moc myslí a dávají to najevo mám problém mluvit. Už zkoušíme témata k maturitě, kdy máme určitý čas mluvit o určitém tématu. Musím se to učit téměř slovo od slova, jinak že sebe nedostanu plynulou větu. Prosím, poraďte, jak se toto překonat a doma efektivně překonat tento problém. Jsem z malé vesnice a moc velké možnosti kurzu atd nemám. Okolo taky same male vesnice.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
anupati
Kelišová 6800 příspěvků 24.02.19 20:50

Zkus si najít nějaký online pokec s cizinci. Ucit se slovo od slova není dobrý.Ns něco se tě někdo zeptá a budeš úplně vykolejená. A nezapomeň easy english. Jednoduchy krátký věty,žádný složitosti. Případně si najdi a zaplať lektora čistě na konverzačky, maturitní témata jsou fajn. Zaplatíš si měsíc a uvidíš jestli to stačí nebo přidat…

Knihomyš
Extra třída :D 10671 příspěvků 24.02.19 21:03

Mluvit se naučíš mluvením.
Koukni na tohle video: https://www.youtube.com/watch?…
Přednášející má na youtube vlastní kanál (Broňa - učitel angličtiny).
Sama si zkouším roztrénovat němčinu a zvažuji si najít učitele na italki, ale něco to bude stát (též žiju na vsi).

Maminanamatersky
Kecalka 440 příspěvků 24.02.19 21:06

Jedine asi online chaty a skype s cizinci. Zkus zagooglit. A nestyd se, jsi jenom zarnym prikladem ceskeho systemu vyuky jazyka :roll: Zadny cizinec ti za gramatickou chybu petku do zakovsky neda..

alilauter
Kecalka 368 příspěvků 1 inzerát 24.02.19 21:10

A není ve třídě (škole) nikdo normální, kdo by ti pomohl? Že byste mluvili a dělali ty témata spolu.

Ornwen
Kelišová 5079 příspěvků 24.02.19 21:12

mluvit a mluvit. Ale co to nejdřív zkusit sice s cizinci (abys nemohla použít čj) ale ne rodilými angličany. Pak se třeba nebudeš stydět, protože oni taky budou dělat chyby.
Jinak u nás na gymplu kluk, co dělal největší haura, jak to úče ukáže, jak se mluví anglicky. Tak když přišlo na věc, nevypotil víc než jednoduché věty typu „mám ségru a ta se jmenuje Pavla, mám strejdu a ten se jmenuje Ota“
A třeba na oficálních zkouškách na aj certifikáty oceňují hlavně že mluvíš a že se držíš tématu. Pak je gramatika.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26256 příspěvků 24.02.19 21:14

Najdi si rodilého mluvčího a mluv.
Odkud jsi? Tam kde jsou vysoké školy by to neměl být problém.

Rachelkaaa
Stálice 65 příspěvků 24.02.19 21:23

Souhlasím s tím, co už holky psaly, nebát se, mluvit, hlavně to pojmout tak, aby tě to bavilo. Doporučuji online pokec na globalpenfriends .com :palec:

(A stále hledám někoho, kdo by si občas rád popovídal v Aj - Ostrava a okolí, víno/kafe/procházka/cokoliv :mavam: )

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.19 21:27

Hlavně se neboj, fakt se není ničeho bát. Taky jsem měla strach, před rokem v tuto dobu strach, nejistota, nervozita. Jak píšou holky hlavně jednoduché věty, nauč se ty témata a zkus se o nich pobavit s někým. Někdo z rodiny neumí alespoň trochu anglicky? Kamarádi? Pokud opravdu nikdo z okolí tak bych zkusila na internetu někoho najít, klidně cizince ;)
Ale opravdu bych se maturity z angličtiny nebála, byla určitě jedna z lehčích :) Nehledě na to, že teď se musím smát jakou jsem měla angličtinu a teď jsem v Anglii a ty začátky byly fakt otřesné. Ach ta česká výuka angličtiny, snad se to trochu zlepšuje.
Anonym- soukromí

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1860 příspěvků 24.02.19 21:46
@Anonymní píše:
Zdravím, ;)
letos maturuji a součástí je i maturita z angličtiny. Mám ale problém… Dělá mi problém mluvit anglicky. Bojím se mluvit, že to neřeknu gramaticky správně. Porozumění mluvenému nebo psanému mi problém nedělá, pokud to není vyloženě odborné, plné termínů. Už od prváku na gymplu mi dělá tak trošku problém má lehce arogantní třída na angličtinu. Pořád si většina třídy o sobě myslí, jak umi6 anglicky a pořád nechtějí dělat podle učebnice a to, co se dělat má už od prváku. Já jsem třeba na základce měla otřesnou výuku angličtiny a hodí se mi to „dohánět“ podle osnov alespoň tady na gymplu. Tím, že oni si o sobě moc myslí a dávají to najevo mám problém mluvit. Už zkoušíme témata k maturitě, kdy máme určitý čas mluvit o určitém tématu. Musím se to učit téměř slovo od slova, jinak že sebe nedostanu plynulou větu. Prosím, poraďte, jak se toto překonat a doma efektivně překonat tento problém. Jsem z malé vesnice a moc velké možnosti kurzu atd nemám. Okolo taky same male vesnice.

Internet. Počítačové hry. Dneska už se skoro žádná neobejde bez toho abys musela s ostatními hráči mluvit…

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 765 příspěvků 24.02.19 21:48

Je dobre se obklopovat Aj kazdy den, ja zacinala na serialech s ceskymj titulky, pak Aj a ted uz v originale. Chce to neco co te bude bavit, ja treba synovi poustim na youtube Wow TV a ten zminovany Brona je taky dobry. Uz mam Aj natolik naposlouchanou, ze obcas nejakou hlasku pouziju misto cestiny a statnice za 1. Ale uprimne gramatiku jsem nehrotila nikdy. Jsou i ucitele co konverzuji pres skype.

Ou
Kelišová 6905 příspěvků 24.02.19 21:51

Opít se - to s ostychem pomůže krátkodobě. Dlouhodobě je nejlepší odjet do anglicky mluvící země za prací, najít si takové místo kde budeš s místními, ne s cizinci a nejpozději 3 měsíc se to zlomí.

Mezi tím si nainstaluj do mobilu duolingo a každý den tomu věnuj 10 minut.

Hraj multiplayerové hry, chytej výslovnost z podcastů a filmů kde budeš mít leda anglické titulky.
Odjeď v létě na workcamp (náklady ti hradí EU) https://www.inexsda.cz/…ty/workcampy
Dost spolehlivé je začít chodit s rodilým mluvčím. Nebo alepsoň najdi nějakou konverzační skupinku a choď na konverzace. V každém okresním městě bývá něco takového k dispozici - za pár peněz na hodinu.

Proti studu jako takovému třeba https://www.kosmas.cz/…-sebeduvere/

Anny A
Kecalka 410 příspěvků 24.02.19 23:00

Pomohlo mi mluvit si sama pro sebe. Proste cokoliv… myslenky… postup u vareni atd. A pak ty serialy/filmy (animované mivaji jednodussi anglictinu)
Hlavne u toho mluvení proste vypustit ze te nekdo poslouchá. Nikdo neni dokonaly.

P-aulin-a
Kecalka 192 příspěvků 25.02.19 13:48

omlouvam se jeslti nekoho tady opakuji :) ale mozne jsou i skype hodiny a jak tady nekteri pisi, urcite primo s rodilym mluvcim - to te donuti (najdes urcite na strankach jazykovek). Hlavne se vykasli na gramatiku! dulezite je, ze oni pochopi co chces rict - jestli tam das minuly nebo predpritomny cas je jim jedno! :)

P-aulin-a
Kecalka 192 příspěvků 25.02.19 13:51

muj pritel je rodily mluvci z UK a nejvic ho v jeho hodinach prave stvou ti, co deset minut mlci nez neco reknou - protoze premysli jaky cas/tvar tam strcit. Tak jsem mu vysvetlovala, ze bohuzel nas skolni system se na mluveni vubec nezameruje - je to porad sama gramatika gramatika gramatika :zed: :zed: Decka si to tlucou do hlavy a pak, kdyz na ne nekdo promluvi, tak maji okno…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama