Reklama

Jak se něco rychle naučit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.18 14:44
Jak se neco rychle naucit

Musím se hodne věci naučit. Rychle. Času je hrozne málo. Mám možnost, když děti spí a bohužel spí málo. Vecer jsem už unavená (děti usínají opravdu pozdě) a chce se mi spát. Ráno nejsem schopna vstát dřív, to mi to nemyslí vůbec. Potřebovala bych rychle natlačit do hlavy aspoň pár stránek. Jenže vždycky jsem měla problém se donutit, soustředit se a hlavně neumím se to nasprtat - nepamatuju si to. Zapamatuju si věci, které používám, které musím pochopit. Vim, že někdo se dlouhý text naučí nazpaměť jednoduše, ale mne to prostě nejde. Proč??? Co mám dělat? Jsem docela zoufalá ze sebe.


Reklama

Reakce:
 
iiiv
Extra třída :D 10841 příspěvků 10.07.18 15:07

mě pomáhalo u učení chodit a říkat si to a opakovat nahlas

 
Uživatel je onlineLalelale
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 10.07.18 15:07

Hlídání, aspon na chvilku. Pokud děti celý den nespí dýl jak hoďku v kuse, tak to jinak asi nedáš, pokud nejsi vyloženě noční sova :nevim: také potřebuji klid. Pokud máš problém s učením i tak, hodně lidem pomůže to opisovat do sešitu

 
AQUILEA
Kecalka 351 příspěvků 10.07.18 15:08

Me pomaha kdyz me nekdo zkousi, popros chlapa a muzete i kdyz jsou deti vzhuru

 
vulpes
Závislačka 4956 příspěvků 10.07.18 15:09

když ti to nejde v klidu, když děti spí, tak se uč ve stresu, když jsou vzhůru ;) Mně to tak často funguje. Co se nenaučím za 5h klidu, tam úplně v pohodě během přípravy snídaně pro rodinu, během večerního koupání, při cestě narvaným autobusem…apod.
Zkus to třeba vyprávět dětem…Když nic jiného, tak si budou myslet, že ses zbláznila a dají pokoj :lol:

 
Lendeš
Kelišová 5125 příspěvků 10.07.18 15:21

Záleží o jakou látku se jedná a jaký styl učení konkrétně tobě vyhovuje. Někdy pomůže si dané učivo třeba přepsat rukou na papír, protože psaním rukou se taky učíš. Pokud se jedná o pojmy, definice, členění apod. tak třeba si vyrobit kartičky a na ty můžeš koukat i v průběhu dne, když děti nespí. Pokud ale na to máš tak málo času, že to nestíháš, tak třeba zkusit čtení a opakování nahlas. Třeba po každém odstavci textu si říct o čem byl.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.18 15:36

@Lendeš Mám na to strašně málo času. Nemám čas si to ani přepsat. A v hlavě mi nic nezůstává. Bylo to tak, i když jsem se učila na maturitu. Naučila jsem se jednu otázku, pak šla na druhou, třetí a tu první už jsem neuměla. Je mi jasný, že nejsem nijak moc chytrá, spousta věcí jde mimo mě. Ale uplně blbá nejsem.
@vulpes S dětma to je vůbec marný - to se ani nemusím snažit to číst. Nedokážu se soustředit na víc věcí najednou.
@vulpes Nikdo mě zkoušet nebude. Ani nevím, z čeho. Je to moc informací, které ani nestihnu pročíst, natož si z toho něco zapamatovat.
@iiiv Hledám to na netu - nejde mi to momentálně ani vytisknout - ani nevím, co konkrétně, takže to je těžké.

 
Lendeš
Kelišová 5125 příspěvků 10.07.18 15:45

Kdybys napsala o co jde, tak by ti možná někdo poradil konkrétněji. Ale jinač, zkus si to aspoň opakovat po těch odstavcích, ať se ti nestává, že budeš něco číst, ale nebudeš to vnímat. Takhle tě to bude nutit se víc koncentrovat a něco v té hlavě určitě zůstane.

 
Helileli
Závislačka 2745 příspěvků 10.07.18 15:54

Nevim, v kolik ráno musíš vstávat, ale myslím, že jediná možnost je uložit děti a třeba do půlnoci se učit. Přitom si zvýrazňovačem zatrhat to, co ti úplně neleze do hlavy, třeba přesné definice, konkrétní odborné výrazy a na ty pak kouknout přes den.
K té únavě, je to nepříjemné, ale nejsi malé děcko. Pár dnů se spánkem jen 4-5h vydržíš. Domácnost může jet na úsporný režim. Až to budeš mít za sebou, tak v euforii všechno uvedes do původního stavu levou zadní ;)

 
Tichošlápek
Echt Kelišová 9550 příspěvků 10.07.18 16:01

Před zkouskovym jsem vždycky spala třeba jen čtyři hodiny a sprtala v noci a brzo ráno. Když musíš, tak proste musíš. Můžeš si to taky číst nahlas a zároveň nahrát - pak stačí jen to pouštět kdykoli můžeš. Ovšem pokud to nestihnes ani pročíst, tak jsi asi v kýblu. Leda vyhazet to nepodstatné a jít jen na dřeň. Ale musíš o te látce aspoň neco vědět

 
Russet
Extra třída :D 10244 příspěvků 10.07.18 16:33
@Anonymní píše:
Musím se hodne věci naučit. Rychle. Času je hrozne málo. Mám možnost, když děti spí a bohužel spí málo. Vecer jsem už unavená (děti usínají opravdu pozdě) a chce se mi spát. Ráno nejsem schopna vstát dřív, to mi to nemyslí vůbec. Potřebovala bych rychle natlačit do hlavy aspoň pár stránek. Jenže vždycky jsem měla problém se donutit, soustředit se a hlavně neumím se to nasprtat - nepamatuju si to. Zapamatuju si věci, které používám, které musím pochopit. Vim, že někdo se dlouhý text naučí nazpaměť jednoduše, ale mne to prostě nejde. Proč??? Co mám dělat? Jsem docela zoufalá ze sebe.

Já musím mluvit nahlas a opakovat několikrát. Nemůžu si to jen číst. Hodně si zapamatuju, když o tom povídáme ve dvou. Jsem schopná se zpaměti naučit kratší text, ale něco delšího ne. Měla jsem nedávno kurz v práci a šrotila jsem se vždy cestou domů - opakovala probrané. To jsem si pak několik stran zapamatovala. Nejvíc mě štve, když přesně vím, kde to mám napsané a jak to tam mám podtrhané, ale obsah ne :zed:


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >


Reklama