Jak se projeví anémie?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
eva valoi
Extra třída :D 11850 příspěvků 18.02.12 19:43
Jak se projeví anémie?

Holčička mé kamarádky je rok stará a prakticky odmítá jakékoliv jídlo. Je pouze kojená a občas je sto sníst trochu jogurtu. Nejí ovoce, nejí zeleninu, odmítá maso. je ale v poslední době bledá a má namodralé kruhy pod očima. Myslíte, že by se mohlo jednat o nedostatek železa? Kamarádka zde nemá účet, proto píši z mého.

Přečtěte si článek: Příčiny a léčba anémie u dětí

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ekaterina
Kecalka 271 příspěvků 18.02.12 19:49

Nevím - může a nemusí, tohle se asi na internetu nevyřeší. Proč nepožádá dr. o to, aby udělal dcerce krevní obraz?

werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 18.02.12 19:50

A byla s malou u dr? něco se dít musí, přece nemůže být na roce jen kojená :roll:

eva valoi
Extra třída :D 11850 příspěvků 18.02.12 19:55

Chystá se po neděli. Ale ona je opravdu tvrdohlavá. Vše vyplivne. Prostě víceméně nejí. Ale celkově je pěkná. Mlíčka má evidentně dost. Akorát to podle mě už nemůže z nutričního hlediska stačit. :nevim: :nevim:

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 18.02.12 19:58

Přesně tak -bez krevního obrazu se nedají dělat žádné závěry. Jinak u školních dětí a dospělých se anémie projeví především při námaze - tělesné i duševní. Krev prostě nezvládá tělo zásobovat kyslíkem. Člověk je pořád unavený, chce se mu spát, vyčerpá ho doslova cokoliv.

werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 18.02.12 19:58

no aby pak neskončila v nemocnici na kapačkách :roll: tohle není dobrý :roll:

krtek93
Neúnavná pisatelka 18390 příspěvků 18.02.12 19:59

Naší malý zjistili v 10m anémii náhodou - je drobná, pomalu přibírá, tak jí dr. nechala udělat komplet krevní obraz. Jinak se to na ní neprojevilo a neprojevuje nijak - není extrémně bledá, ani kruhy pod očima, ani unavená nebejvá :nevim: Bere železo od Vánoc a zatim to moc nepomáhá, a to baští úplně všechno (maso, mléčný výrobky, ovoce, zeleninu, těstoviny…).

Paoloska
Echt Kelišová 8253 příspěvků 18.02.12 20:17

Rozhodně se to pozná jen z vyšetření krve. Jinak je dle mého důležité, aby kamarádka měla vyváženou a pestrou stravu, hodně vitamínů a minerálů, když je její mlíčko prakticky jedinou dceřinou výživou. Moje známá také takhle dlouho jen kojila z vlastního přesvědčení a jejím holčičkám to vůbec neuškodilo. Ale je to otázka :nevim: .

monika215
Zasloužilá kecalka 845 příspěvků 18.02.12 20:24

Jen podle bledosti se to poznat neda - kdyz maleho prijimali v 5 mesicich do nemocnice (kvuli zanetu ledvin), tak dr na prijmu rikala, ze je hodne bledy, ze je mozna anemicky a jestli mu v posledni dobe nedelali krevni obraz. No a kdyz prisli vysledky krevniho obrazu, ktery mu delali pri prijmu, tak chudokrevny vubec nebyl - ta prijimajici dr se dost divila, pry opravdu vypadal, ze je.

Petra1239
Závislačka 2872 příspěvků 18.02.12 20:47

U nás se na to přišlo uplně náhodou a to když malímu brali krev kuli bolestem oušek tam to bylo v pohodě ale zjistili že nemá vůbec žádný zásoby železa jinak jedl krásně barvu měl taky v pohodě a vlastně mu nebylo nic co by mně nebo naší dr nakoplo k tomu vzít krav :nevim: bylo mu teda půl roku.
Ale v roce bych řekla že něco bude špatně podle mího by i sama měla bejt zvědavá a zkoušet papkat a ochutnávat :) určitě bych za dr šla jen se divím že jí to ještě nepřišlo divný

eva valoi
Extra třída :D 11850 příspěvků 18.02.12 20:49

Krásně přibejvá a jídlo prostě odmítá. Nemá hlad. Moje dítko slupne na co přijde a má o 5 kilo méně.

Jana206
Nadpozemská drbna 27048 příspěvků 18.02.12 21:30

Takže - starší dítě v roce ještě téměř pořád jen kojené, příkrmy nějak nechutnaly, nechtěl kousat, problémy s chudokrevností nikdy nebyly. Kolem roku a půl nastal zlom a od té doby jí vše..

Mladší pěkně jedla příkrmy už od půl roku, co jsem ji začala přikrmovat, žádné kaše a příkrmy ve skle, měla ráda masité vývary, rovnou kousky, nejrůznější druhy zeleniny a chudokrevná byla, měla snížené hodnoty železa v krvi, zjistilo se to při krevních testech k vůli její častější nemocnosti. Kapky železa brala několik měsíců, od té doby se nemocnost výrazně snížila..Takže i náchylnost k infektům může být zaviněno chudokrevností.

Já si myslím, že to může být i nějak vrozené, myslím si, že malá měla menší zásoby železa už z těhotenství, protože v těhotenství s ní jsem ještě kojila starší dítě, taky jsem byla já často nemocná..

Nechala bych dítěti udělat krevní obraz.

rychnov3
Kelišová 6899 příspěvků 18.02.12 21:33

Dcera taky měla anémii (vlastně ji mají všechny kojené děti, prý), u nás se na to přišlo v půl roce v nemocnici. Cpali jsme do ni pak železo, ale nepomáhalo to. Pomohla až homeopatika, která nasměrují tělo, aby si vzalo to železo z věcí, ve kterých se náchází, tj. i využít ty „železné kapky“, ale využít i to mléko. Takže na anémii, která neustupuje, doporučuji Pherum Fosporicum 9 Ch, 3 kuličky denně (prostě vycucat 3 kuličky, u dětí rozpustit v trošce vody a dát pomalu třeba stříkačkou). Vybrat jednu tubu léku (v lékárně bez předpisu).
I na sobě (jako dárce krve) mám prokázané, že prostě to tělo se „naučí“ železo do krve dostat a zbylé uložit - rostou obě hodnoty, i volné i zásobní.

eva valoi
Extra třída :D 11850 příspěvků 18.02.12 21:36

Ona tedy ještě v poslední době má dost modřinky, začala chodit, takže dost tedy padá. Ale přeci jen. No já jí řekla, že když se jí něco nezdá, tak ať s ní raději zajde k dr. No fakt je ale ten, že ten odběr krve u takhle malých dětí není nic příjemného.((((Tak zas bych nerada, aby tu malou zbytečně trápili.

eva valoi
Extra třída :D 11850 příspěvků 18.02.12 21:37

Holky všem děkuji za reakce, nereaguji jmenovitě, ale všechny příspěvky čtu, za všechny dík.
Je to zvláštní, asi k tomu někdo má opravdu sklony. Já osobně měla vždycky železa dost i v těhotenství, nikdy žádnej problém.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Matka utýraného chlapečka Simona je opět těhotná. Informaci potvrdila tyranova sestra

V sobotu to byl přesně měsíc od chvíle, co byl v Lounech utýrán ani ne... číst dále >

Nevlastní sestra Aťky Janouškové na jejím pohřbu: Měla bych po ní dědit!

Poslední rozloučení s Aťkou Janouškovou přineslo jedno překvapení. Do... číst dále >