Jak se stát abstinentem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.19 19:21
Jak se stát abstinentem?

Ahoj uz nevim jak dal, potrebuji poradit.Je mi 35 let, mam dve deti(12 a 8 )a cca 4 roky ob den piju. Nekdy jen doma sama, treba odpoledne kdyz prijdu z prace…bud dam lahev vina nebo si dam piva. Tvrde nepiju. S kamoskou kdyz jdu nekam sednout, nikdy si nepamatuju jak jsem dosla domu, proste nedokazu si dat treba jen 2 sklenky.Neco se ve mne zlomi a musim pit a pit do nemoty.Ted uz piju tyden v kuse, kazdy den a vcera me manzel tahl domu, dali jsme piva, ja hodne a uz zacinam mit i moralni kocoviny, protoze v opilosti melu blbosti, rikam vse tak, jak si to myslim a proste stydim se pak za sebe. Dneska uplne hrozne a rekla jsem si ze uz nebudu pit NIKDY.Nechci.Jak to ale dokazat? Prosel jste si tim nekdo? Nevim co delat a moc chci byt abstinent.
Diky za rady :srdce:

Reakce:
Rive
Ukecaná baba ;) 1783 příspěvků 20.04.19 19:25

No, na tvém místě bych vyhledala odbornou pomoc.

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 2486 příspěvků 20.04.19 19:31

SAMA to pravdepodovne nezvladnes.. alkohol je mocný demon a po tech letech uz jsi alkoholik a zavisla.

annasmyc
Zasloužilá kecalka 669 příspěvků 20.04.19 19:50

Dá se docházet i ambulantně na antabus, aby ti alkohol „nechutnal“

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.19 20:26
@Anonymní píše:
Ahoj uz nevim jak dal, potrebuji poradit.Je mi 35 let, mam dve deti(12 a 8 )a cca 4 roky ob den piju. Nekdy jen doma sama, treba odpoledne kdyz prijdu z prace…bud dam lahev vina nebo si dam piva. Tvrde nepiju. S kamoskou kdyz jdu nekam sednout, nikdy si nepamatuju jak jsem dosla domu, proste nedokazu si dat treba jen 2 sklenky.Neco se ve mne zlomi a musim pit a pit do nemoty.Ted uz piju tyden v kuse, kazdy den a vcera me manzel tahl domu, dali jsme piva, ja hodne a uz zacinam mit i moralni kocoviny, protoze v opilosti melu blbosti, rikam vse tak, jak si to myslim a proste stydim se pak za sebe. Dneska uplne hrozne a rekla jsem si ze uz nebudu pit NIKDY.Nechci.Jak to ale dokazat? Prosel jste si tim nekdo? Nevim co delat a moc chci byt abstinent.
Diky za rady :srdce:

Zrovna resime v rodine to same. Prvnim krokem byl psychiatr, ktery nasadil leky na zvladnuti abstinencnich priznaku a uklidneni (antidepresiva) a antabus. Dalsim bylo zapsani do poradniku na ustavni lecbu (ale tady ta zavislost byla hodne dlouha, takze ambulantne by to asi nezvladl). Nejdulezitejsi ale je, ze si to uvedomujes a chces s tim prestat. Ono je to z pohledu druheho partnera hrozne se na to divat a deti ti musi byt ta nejvetsi motivace s tim neco udelat a prestat. Drzim ti pesticky a vydrz ve svem odhodlani (prosim nechat anonym, jinak smazat. diky)

axelina
Závislačka 2696 příspěvků 20.04.19 20:52
@Anonymní píše:
Diky za rady :srdce:

sama to nezvladnes, jdi na lečení i tak neni vysledek zaručen ale jsi mlada byla by to skoda držím palce. Začni pro začatek sportovat…nekomu ten vyplaveny serotonin nahradí to, co ti dá chlast…a taky po pivu a vínu se blbě sportuje…zkus v ten moment kdy sahas po flasce si obout kecky a vybehni do lesa…treba to pomouže

Halamka
Závislačka 4013 příspěvků 20.04.19 21:05

Řeknu ti pohled ze strany dítěte. Moje matka začala pít, když jsem šla do první třídy. Na léčení šla v mých šestnácti. Celé m dětství dávala přednost alkoholu, ke mě byla lhostejná, bez zájmu a citu. V dospělosti jsem s ní přerušila veškerý styk, protože pokaždé, když jsem ji viděla, vybavily vzpomínky, jak byla ožralá, že nemohla mluvit, chodit, smrdela chlastem a oči podlity krvi. A když se mi narodila dcera, tak každá omluva pro její selhání padla. Nepochopím, jak mohla chlast vyměnit za děti a rodinu.
Možná ti to pomůže. Protože tvé děti tě ještě nemusí soudit, ale pokud v tom budeš pokračovat, stát se to může.

Enmamma
Závislačka 3888 příspěvků 21.04.19 07:41

Chudáci děti, mají věčně ožralou matku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.19 11:28

Ahoj. Taky mám ráda pivo ale důležité je vymezit si meze. Když jdu s kamarádkou klidně si ty 4-5 piv dám. A kor teď v létě. Ale není to pravidelně. Nikdy jsem si doma alkohol neotevrela. Tak zkus ze začátku nepit doma. Povyhazuj vše nebo daruj někomu lahve co máš doma. Máš dvě děti, tím pádem si myslím že nemůžeš každý večer jít do ulic a když nebudeš mít doma co pít tak prostě pít nebudeš. V opilosti mele blbosti skoro každý, z toho bych si nic nedělala. Ale měla by jsi ten alkohol postupně omezovat a když to nepůjde vyhledat pomoc, to není žádná ostuda.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.04.19 21:31
@Anonymní píše:
Ahoj. Taky mám ráda pivo ale důležité je vymezit si meze. Když jdu s kamarádkou klidně si ty 4-5 piv dám. A kor teď v létě. Ale není to pravidelně. Nikdy jsem si doma alkohol neotevrela. Tak zkus ze začátku nepit doma. Povyhazuj vše nebo daruj někomu lahve co máš doma. Máš dvě děti, tím pádem si myslím že nemůžeš každý večer jít do ulic a když nebudeš mít doma co pít tak prostě pít nebudeš. V opilosti mele blbosti skoro každý, z toho bych si nic nedělala. Ale měla by jsi ten alkohol postupně omezovat a když to nepůjde vyhledat pomoc, to není žádná ostuda.

Moc dekuji…uz jsem to dokazala vcera i dnes a vubec mi to nechybi :-)
Dekuji vsem za odpovedi

Váš příspěvek
Reklama