Jak se u vás projevila toxoplazmóza?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.18 21:23
Jak se u vás projevila toxoplazmoza?

Ahoj, jsem skoro 35tt, tři dny zpět jsem začala cítit uzliny v krku (jakobych je měla nateklý) nic jsem si nenahmatala, když jsem hledala co by to mohlo být dopátrala jsem se jen toxoplazmozy což mě docela vyděsilo :nevim: Ale já nemám teplotu ani jiné příznaky jen ty uzliny :roll: Myslíte, že si mám radši zajít k mudr? netušíte z čeho by to mohlo být? Prevenci na toxo samozřejmě dodržuju, jak to jen jde ;) Bojím se, že to zbytečně řeším a chytím tam ted ještě jen něco horšího což bych nerada :think: Jaký jste měli příznaky vy u toxoplazmozy? :roll: Promintě za anonym, ale mám tu hodně známých :mavam:

Reklama

Reakce:

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1078 příspěvků 11.01.18 21:31

Toxoplazmoza se většinou neprojevuje, aspoň mně se neprojevila. Na to vyšetření jsem se po potratu dostala víceméně náhodou, udělal se mi ekzém, ale ten s tím nakonec nesouvisel. Na infekčním oddělení se mne ptali na prodělané horečky, prohmatali uzliny a poslali mne na oční, že to může poškodit oči, ale to je jen maličké procento. Mrkni na www.toxoplasmoza.cz nebo i na jiné weby, kde odpovídá MUDr. Geleneky, je to přední naše odbornice na tuto problematiku. myslím, že někde na tom webu je i to, že poškození plodu při nakažení ve třetím trimestru malé.

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1078 příspěvků 11.01.18 21:34

Jinak já mívám uzliny i při zubech nebo při počínajících aftech.

Therushka
Kecalka 439 příspěvků 11.01.18 22:19

Měla jsem velké uzliny a rýmu + mámě jsem se asi měsíc předtím starala o průjmující koťata, nechala jsem se otestovat a bylo to tam. Doporučuji tuto stránku http://toxoplasmoza.cz/?…, lékařka, které to píše, mě léčila, je úžasná a moc ochotná. Být tebou, tak napíšu jí :kytka:

Emma9697
Kecalka 182 příspěvků 1 inzerát 18.01.18 17:34

@lalaláček @lalaláček @Therushka Tak mě to jen bolí, ale bolí mě teda uzliny i na krku a všude okolo, byla jsem dnes u doktorky a ta se mi podívala do krku vyšetřila a řekla, že uzliny mám uplně v normálu, tak to by byly asi nateklé nebo něco kdyby se tam oprvadu něco dělo ne? :think: Říkala, že to muže být i tím jak se hrbím od křční páteře atd… Ještě jsem byla na endokrinologii, tam mi ultrazvuk vyšel dobře krom malé cystičky, kterou má podle doktorky téměř každý, takže asi taky ok :kytka: Ještě se zeptám vpondělí na gyndě :mrgreen: Jetě bývám po rádnu trochu zahleněná, ale to celé těhu byla jsme s tím na začátku u ORL a ona řekla, že mám krk čistý.

Staworowski
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 18.01.18 21:15

No tak v těhotenství se běžně dělá test na toxoplazmozu, když se bere krev na HIV, žloutenky a syfilis. Je to někdy koncem prvního trimestru. To ti na gynde nedělali? Případně mohla si se nakazit až po negativní testu? Ono dostat toxoplazmozu není až tak snadné, pokud nemáte doma kočky. A i tak je to spíš výjimečné…

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1078 příspěvků 18.01.18 21:33

Ono právě od koček, zvláště domácích, to tak časté nebývá. Pokud nežerou syrové maso. Přenáší to kočky mladé a zejména takové ty vesnické, polodivoké, co lítají venku. Ty ale můžou po… třeba zeleninu, a když si ji špatně umyješ… Nebo je to z tepelně špatně upraveného masa, ale zejména toho, které se veterinárně nekontroluje.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Mistr prázdných gest Jiří Pomeje: Jaká je vlastně realita jeho života?

Když před mnoha lety Jiřího Pomejeho vyhodila Iveta Bartošová ze své... číst dále >

Marešovi lezou v Peru po Andách: „Já jsem tvoje vikuňa,“ vtipkuje „lama“ Monika

Pak že bez luxusu nedají ani ránu! Leoš (42) a Monika (37) Marešovi si po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama