Jak se vyvařují lahvičky?

165
19.1.06 13:04

jak se vyvařují lahvičky?

Prosím vás o pomoc. Včera mi „odešel“ sterilizátor a já vůbec nevím, jak se lahvičky a savičky vyvařují ve vodě. Díky moc za odpovědi. M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

224
19.1.06 13:06

Ahoj Martinko,
já to moc neřešila, dala jsem umyté lahvičky do hrnce s vodou, asi 5 minut nechala vařit, pak vyndala.
maya

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2518
19.1.06 13:57

Dělala jsem to stejně, jak píše Maya.
Pamatuju si, že jsem tenkrát vyvářela savičku, až to smrdělo v celém bytě. Zapoměla jsem na to :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
127
19.1.06 14:11

My zrovna lahvičku ještě vůbec nepoužili, ale většinou je v návodu přesně to samé, co tu psaly holky. Jinak všecko jsme vyvařovali přesně tak, do hrnce s vodou a aby to bylo celé ponořené a nechat vyvařit, lahvičky tuším 5 minut a savičky, dudlíky a podobné věci 3 minutky. Některé věcičky, jako lžičku a podobně jsem jen zalela vařící vodou z konvice a bylo hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
19.1.06 21:45

Ahoj.

Návod bude podobný jako předchozí.
Ve větším hrnci jsem vyvyřovala asi 5 minut (silikonovým savičkám to nevadilo a odsávačce taky ne), na vyndávání jsem používala největší vařechu a vše nechala odkapat na papírové utěrce. Převařenu vodou jsem pak vypláchla další plastové drobnosti pro mimi - lžičku, dudlík, štěrkátko…

Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2793
19.1.06 21:52

Tak já vyvařuju v mikrovlnce.Mám svou misku,do které dám lahev(používám ji jen vyjímečně,stačí mi proto jedna),dudlíky a nechám asi 5 minut vyvářet.Pro mě je to pohodlné,ale nevím,nevím,když máš dvojčátka,asi těch lahviček bude hodně,co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9232
19.1.06 21:54

Martinko,nejlépe se vyváří v kojenecké nebo destilovanmé vodě.Nezůstává tam povlak po vodním kameni.To nám radili v porodnici a je to pravda.
Dana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5891
19.1.06 21:54

Ja umyvam v horke vode,raz za cas i jarem, oplachnu…a necham okapat na plince-zakryte.

ale na odsvacce medela bylo napsane,ze vyvarovat 5 min,a dat trosku kys.citronove, asi aby to pak nebylo takove mlhave -zvlaste v domacnostech s tvrdou vodou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1757
19.1.06 22:24

Ahoj Martinko,

no ja nevim, ale divala jsem se na vek tvych dvojcatek (mimochodem vypadaji kouzelne) a budou jim 2 roky, to uz se snad vyvarovat nemusi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2793
19.1.06 22:41

Tak se mi konečně zobrazil metřík tvých holčiček a taky bych řekla,že ve dvou letech je vyvařování naprosto zbytečný!!!!!
Prosím tě,lahvičky jen vymej nejdřív ve studené vodě(lépe se tak rozpouštějí bílkoviny,někde jsem to četla),potom v horké a hotovo.Spousta dětí v tomto věku pije mlíčko z hrnku a ten určitě maminky nevyvařují.
Já jsem vyvařovala poctivě,dokud holčička neochutnala první příkrm,pak už mi to přišlo zbytečné,když už jedla z nesterilní misky nesterilní lžičkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
165
19.1.06 23:22

Tak vám děkuji za odpovědi. Lahviček moc není, po ránu ještě kojíme, jen 2 večer na mléko a když někam jdeme, tak nosím náhradní čaj v lahvi. S tím vyvařováním asi přestanu, ale mám pocit, že savičku nikdy nemůžu umýt dokonale. Možná je jednou za týden hodím do horké vody a to by mohlo stačit. M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama