Jak se zachovat? IVF

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anys29
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 5 inzerátů 13.10.14 10:40
Jak se zachovat? IVF

Zdravím uživatelky emimina a prosím o radu. Je mi jasné, že se budu muset rozhodnout sama, přesto, jak byste se zachovaly vy? Na začátku listopadu se mám vrátit po rodičovské dovolené do práce na částečný úvazek. Koncem října začínám se stimulací na IVF (krátký protokol) a OPU (a možná i ET) vyjde na první týden, kdy budu chodit do práce. Nemohu se rozhodnout, jak se zachovat. Měla bych šéfové říct, že mě čeká IVF? Jde mi hlavně o to, že mohou nastat komplikace (neschopenka), na den OPU budu navíc potřebovat volno a jak to vysvětlit, že hned možná i první den nástupu do práce prostě nemůžu přijít? Má právo to vědět? Lhaní se mi příčí, ale mám pocit, že když půjdu s pravdou ven, tak se mnou budou podle toho v práci i jednat a přestanou se mnou počítat. Co byste udělaly vy? Ještě dodám, že pokud to vyjde a já otěhotním a nebudu mít zdravotní komplikace, do práce chodit do mateřské chci. Šéfová mi vždy vyšla vstříc a měly jsme dobrý vztah, i teď mi vyhověla zkrácením úvazku a částečnou prací z domu naprosto bez problémů. Děkuji za rady :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
julie74
Extra třída :D 14691 příspěvků 13.10.14 10:45
@Anys29 píše:
Zdravím uživatelky emimina a prosím o radu. Je mi jasné, že se budu muset rozhodnout sama, přesto, jak byste se zachovaly vy? Na začátku listopadu se mám vrátit po rodičovské dovolené do práce na částečný úvazek. Koncem října začínám se stimulací na IVF (krátký protokol) a OPU (a možná i ET) vyjde na první týden, kdy budu chodit do práce. Nemohu se rozhodnout, jak se zachovat. Měla bych šéfové říct, že mě čeká IVF? Jde mi hlavně o to, že mohou nastat komplikace (neschopenka), na den OPU budu navíc potřebovat volno a jak to vysvětlit, že hned možná i první den nástupu do práce prostě nemůžu přijít? Má právo to vědět? Lhaní se mi příčí, ale mám pocit, že když půjdu s pravdou ven, tak se mnou budou podle toho v práci i jednat a přestanou se mnou počítat. Co byste udělaly vy? Ještě dodám, že pokud to vyjde a já otěhotním a nebudu mít zdravotní komplikace, do práce chodit do mateřské chci. Šéfová mi vždy vyšla vstříc a měly jsme dobrý vztah, i teď mi vyhověla zkrácením úvazku a částečnou prací z domu naprosto bez problémů. Děkuji za rady :kytka:

Asi bych to neříkala, mě to nevadilo, ale jestli se ti do toho nechce, což chápu, tak na lékařské tajemství máš právo i ty sama. Nemyslím, že je nutné vykládat zaměstnavateli o svém zdravotním stavu - zase na druhou stranu budeš muset nějak vysvětlit razítko na neschopence - nebo si na den OPU vzít dovolenou - a prostě říct, že musíš k lékaři. neumím si představit, že se zaměstnance zeptám - a co ti je? To je přece trapas.

jenika1
Závislačka 3032 příspěvků 13.10.14 10:55

Pokud máte dobré vztahy, asi bych to řekla. Pro svůj dobrý pocit, že nic netajím a taky se pak lépe domlouvá další řešení, které jak píšeš můžou nastat. Pokud by jsi otěhotněla nečekaně, tak bych jako šéfová asi nic nenamítala, ale pokud to máš již naplánované, tak bych to neviděla fér.

Anys29
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 5 inzerátů 13.10.14 10:59

@julie74 Já mám strach že mi OPU vyjde na úplně první den, kdy do té práce mám jít a to mi přijde blbý. A taky je pravda, že absolutně netuším, jak mi bude a co to se mnou udělá, je to moje první IVF. Nemám problém jí to říct, protože bych se za to nějak styděla. Dneska to tak prostě je a problémy má kde kdo. Spíš se bojím, že když to nevyjde a neotěhotním, tak se to podepíše na jejich přístupu v práci ke mně. Nevím. Fakt nevím… Ale děkuju za názor, je fakt, že by se asi nezeptala, proč mám neschopenku.

julie74
Extra třída :D 14691 příspěvků 13.10.14 11:04
@Anys29 píše:
@julie74 Já mám strach že mi OPU vyjde na úplně první den, kdy do té práce mám jít a to mi přijde blbý. A taky je pravda, že absolutně netuším, jak mi bude a co to se mnou udělá, je to moje první IVF. Nemám problém jí to říct, protože bych se za to nějak styděla. Dneska to tak prostě je a problémy má kde kdo. Spíš se bojím, že když to nevyjde a neotěhotním, tak se to podepíše na jejich přístupu v práci ke mně. Nevím. Fakt nevím… Ale děkuju za názor, je fakt, že by se asi nezeptala, proč mám neschopenku.

No je pravda, že kvůli tomu že vím jak je IVF těžké, tak na zaměstnanci který tím prochází bych moc nestavěla. Nic ve špatném, ale není to snadné. Ale taky záleží na tom jakou máš práci :kytka:

Anys29
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 5 inzerátů 13.10.14 11:07

@jenika1 Ano, to máš pravdu, mě to taky připadá nefér. Otázka je, jestli tu upřímnost ocení.

Sailah
Ukecaná baba ;) 1041 příspěvků 13.10.14 11:10

Mlčela bych je to tvoje věc.

Anys29
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 5 inzerátů 13.10.14 11:10

@julie74 Pracuju v kanceláři, občas trochu stres, ale v podstatě to jde. A ano, máš pravdu, stavět na mě asi nebudou a to mě právě trochu štve, pokud to nevyjde, tak se na nějakou další kariéru v téhle firmě můžu vykašlat, protože mě budou mít zařazenou jako tu, co chce jít zase na mateřskou. Na druhou stranu se zkráceným úvazkem díru do světa asi taky neudělám :-) Fakt je IVF tak náročné? Začínám se toho bát, jenomže touha po druhém dítěti je silnější.

nakukovatelka
Závislačka 4175 příspěvků 13.10.14 11:20

Ja bych to nerikala.
Mas to ale divne nacasovane.
Ono uz jen to, ze nastoupim do práce a hned musim k dr nebo na dovolenou je proste blby. Nevim no, pro zamestnavatele zadne terno opravdu.

Anys29
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 5 inzerátů 13.10.14 11:22

@Sailah To sice je, jenomže jak bych šéfový vysvětlila, že sice jsem měla nastoupit, ale ten jeden potřebuju volno, na co? Nechci se na nic vymlouvat nebo lhát. Je to fakt blbá situace. jako můžu říct, že je holka nemocná a já nemám hlídání, ale příčí se mi to :nevim:

julie74
Extra třída :D 14691 příspěvků 13.10.14 11:23
@Anys29 píše:
@julie74 Pracuju v kanceláři, občas trochu stres, ale v podstatě to jde. A ano, máš pravdu, stavět na mě asi nebudou a to mě právě trochu štve, pokud to nevyjde, tak se na nějakou další kariéru v téhle firmě můžu vykašlat, protože mě budou mít zařazenou jako tu, co chce jít zase na mateřskou. Na druhou stranu se zkráceným úvazkem díru do světa asi taky neudělám :-) Fakt je IVF tak náročné? Začínám se toho bát, jenomže touha po druhém dítěti je silnější.

no tak to pozor, jsou lidé co se v tom matlají strašně dlouho, táhne jim na 40, děti nemají - pak je to fuška, koukni na můj podpis. :mrgreen: :mrgreen: Na druhou stranu u holky která se vrátila z mateřské to může být brnkačka. Znám holku co na první IVF měla první dítě a na druhé IVF druhé. :mrgreen: Jinak fyzicky, pokud nebudeš mít nějaké komplikace to není velký problém - pozor na horory o píchání injekcí do břicha - zrovna tohle je mnohem méně náročné než si vymáčknout pupínek na obličeji. Narkoza je příjemná — prostě když nebudou komplikace, není to zas takový problém. Jo a naučíš se potkávat super příjemné zdravotníky - to v normálním zdravotnictví není všude zvykem :mrgreen:

Anys29
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 5 inzerátů 13.10.14 11:23

@nakukovatelka No načasovaný je to úplně blbě, v tom s tebou naprosto souhlasím. Jenomže předtím jsme zkoušeli jiný metody, ty nevyšly, takže nakonec došlo na IVF a zase čekat na další cyklus nechci. Už čekám rok a půl.

Sailah
Ukecaná baba ;) 1041 příspěvků 13.10.14 11:24

No prostě bych řekla, že musím k lékaři. Nic víc a lhát nebudeš nemusíš přeci vykládat k jakému a na co po tom je každému prd. Normálně bych dopředu než nastoupíš se došla domluvit, že potřebuješ k lékaři a když by se následně ptal kvůli razítku z gynekologie (což si nemyslím) tak bych řekla, že mám nějaké problémy… Ani jedno z toho není lež. Nicméně tě obdivuji v téhle době už se moc lidí co nechtějí lhát nenajde.

Anys29
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 5 inzerátů 13.10.14 11:28

@julie74 Tak jsem si zapnula podpisy a moc ti držím palce, ať všechno dobře dopadne! Mně je 32, tak jasně, vyjít to může a já do toho jdu s tím (asi jako každá), že to i vyjde a hned napoprvé a že komplikace nebudou a horor se konat nebude :mrgreen: Takže právě když přemýšlím takhle, tak si myslím, že prostě minimálně půl roku v tý práci prostě budu a budu dělat naplno, jako v prvním těhu.

Anys29
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 5 inzerátů 13.10.14 11:29

@Sailah Děkuji :kytka: Lhaní fakt nesnáším, takže jí to asi řeknu a v nejhorším mě prostě řeknou, ať nechodím. Kdybych tohle všechno věděla dřív, když jsem si ten úvazek domlouvala, vyjednala bych si neplacené volno a tím vy se to všechno vyřešilo. Do práce bych se nevracela. Jenomže já to bohužel nevěděla :-(

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >