IUI a protilátky proti vajíčkům

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pajisek90
Závislačka 2557 příspěvků 08.10.14 09:18
IUI a protilátky proti vajíčkům

Ahojky holky ;-) Nikde jsem tady nenašla tohle téma, tak jsem se rozhodla založit nové. Je tady některá z vás, která podstoupila IUI s léky na protilátky proti vajíčkům a bylo ùspěšné? Normálně bych šla asi rovnou do IVF, ale díky Inofolicu se mi obnovil cyklus (mám PCO), tak bychom chtěli napřed zkusit IUI. Díky za každou radu ;-)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.14 09:31

@pajisek90 Muzu se zeptat, protilatky proti vajicku ti zjistili z krve? Ja jsem po 4 iui a dnes 14dpo na testu nic. Zacinam byt nervozni, co se deje.Horm.profil udajne v poradku, pruchodnost taky..

pajisek90
Závislačka 2557 příspěvků 08.10.14 09:37

Jo jo z krve. Byla jsem na imunologii u prof. Ulčově-Gallové. A máte nějaký konkrétní problém?

Ginuš
Hvězda diskuse 38121 příspěvků 08.10.14 10:06

@pajisek90 tak radu pro Tebe nemám, ale protilátky jo, tak budu špehovat a nahlížet. Držím moc palce

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.14 10:28

@pajisek90 Na me strane by podle vystreni melo byt vse v poradku, inseminace je darcem. Uz zaciname byt zoufali, ze se nedari. Zkusim testovat jeste v patek, to bude 16dpo, ale sanci tomu uz nedavam.Mam pak volat do caru na dalsi postup, ale prave, ze me napadlo tohle, jestli taky nemam protilatky proti vajickum.

ivunak
Ukecaná baba ;) 1931 příspěvků 08.10.14 10:29

Holky, opravdu jsou protilátky proti vajíčkům? Vždyť vajíčka jsou součástí ženského těla. Nejsou to protilátky např. proto vzniklému embryu, kde už jsou i cizí spermie? :nevim:
Ono obecně IUI nemá moc velkou úspěšnost. Úspěšné je spíš tam, kde spermie mají problém doputovat samy přes děložní hrdlo k vajíčkům.

Ginuš
Hvězda diskuse 38121 příspěvků 08.10.14 10:44
@ivunak píše:
Holky, opravdu jsou protilátky proti vajíčkům? Vždyť vajíčka jsou součástí ženského těla. Nejsou to protilátky např. proto vzniklému embryu, kde už jsou i cizí spermie? :nevim:
Ono obecně IUI nemá moc velkou úspěšnost. Úspěšné je spíš tam, kde spermie mají problém doputovat samy přes děložní hrdlo k vajíčkům.

Mám potvrzené protilátky proti vajíčku. Na spermie alergická nejsem, takže ano, opravdu existují protilátky proti vajíčku

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.14 11:02

@Ginuš A resi se to jakou lecbou?

Ginuš
Hvězda diskuse 38121 příspěvků 08.10.14 11:07
@Anonymní píše:
@Ginuš A resi se to jakou lecbou?

zatím mě s tím nikdo neléčil, prý mám jen slabé a nemusí se to léčit, ale teď po 4 potratu mi bylo řečeno, že se nasadí kortikoidy. Mám psáno i v podpisu, že mám velmi slabě pozitivní protilátky proti vajíčku - nikdy mě netestovali v těhotenství, takže se neví jak tělo reagovalo na těhotenství - ale jakmile jsem těhu, tak kýchám a mám rýmu, kýchnu třebas 30× za den :roll:

pajisek90
Závislačka 2557 příspěvků 08.10.14 12:00

@ivunak Mně vysvětlila doktorka, že jde o to, že vajíčko mà v obalu làtku, kterà nepustí spermii dovnitř. Přítel mà drobet pomalejší spemie, tak to chceme jen zkusit s léky proti těm protilàtkám.
Pro Anonymní: Ano jsou na to léky. Zkus se v CARu domluvit jestli by ti dali doporučení na imunologii. Já ho dostala po SP, který jsem měla při IVF.

ivunak
Ukecaná baba ;) 1931 příspěvků 08.10.14 12:28
@pajisek90 píše:
@ivunak Mně vysvětlila doktorka, že jde o to, že vajíčko mà v obalu làtku, kterà nepustí spermii dovnitř. Přítel mà drobet pomalejší spemie, tak to chceme jen zkusit s léky proti těm protilàtkám.
Pro Anonymní: Ano jsou na to léky. Zkus se v CARu domluvit jestli by ti dali doporučení na imunologii. Já ho dostala po SP, který jsem měla při IVF.

Tak o tom jsem slyšela, ale nevěděla jsem, že jsou to protilátky proti vajíčku ;)
Tak držím palce, ať to vyjde.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.14 12:35

@pajisek90 Prepokladam,ze me ted posle na dalsi vysetreni krve. Jsem zvedava. A ta pripadna lecba je na jak dlouho? Myslim, ze pokud by nasadili leky jestli je teoreticky moznost jit hned do dalsiho iui, nebo je potreba byt cca 2 mesice na praskach. Omlouvam, ze asi blbej dotaz, ale dneska mam pocit, ze se mi zhroutil svet. Ctvrty neuspech s nami docela zamaval.

Ginuš
Hvězda diskuse 38121 příspěvků 08.10.14 12:43
@Anonymní píše:
@pajisek90 Prepokladam,ze me ted posle na dalsi vysetreni krve. Jsem zvedava. A ta pripadna lecba je na jak dlouho? Myslim, ze pokud by nasadili leky jestli je teoreticky moznost jit hned do dalsiho iui, nebo je potreba byt cca 2 mesice na praskach. Omlouvam, ze asi blbej dotaz, ale dneska mam pocit, ze se mi zhroutil svet. Ctvrty neuspech s nami docela zamaval.

co jsem tu četla od holek tak každá na léčbu reaguje jinak, takže doba je různá… Chápu, že jsi na dně, po 4 potratech mám taky někdy pocit beznaděje, ale to nám nepomůže, musíme myslet pozitivně a držet se nad vodou, je to důležité pro další pokus :hug: :hug:

pajisek90
Závislačka 2557 příspěvků 08.10.14 13:04
@Anonymní píše:

Naprosto tě chápu mám za sebou 2× neúspěšné IUI a jedno IVF se SP v 5tt. Léčí se to kortikoidy. Léčba je asi u každého jiná. Já je budu užívat od stimulace do těhotenského testu. Být tebou poradím se s lékařem, protože tohle přeci nemusí být tvůj případ ;-)

Ginuš
Hvězda diskuse 38121 příspěvků 08.10.14 13:06

@pajisek90 u mě prý uvažují o tom, že odeberou vajíčka, zamrazí je a na 6 týdnů mi nasadí kortikoidy a poté budou vkládat - tak jsem zvědavá jak to opravdu bude, ale co čtu, tak to jde nasadit ihned :think: to by bylo super :think: :dance:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >