Jak sestavit životopis?

Anonymní
15.1.20 21:17

Jak sestavit životopis

Zdravím, jelikož mám za sebou neúspěšné státnice a do práce již musím. Mám dodělanou jen školu s maturitou a žádnou praxi.
Jak tedy sestavit životopis, který aspoň trošku zaujme? Mám napsat i do životopisu zatím nedokončené vysokoškolské bakalářské studium, nebo ho raději zamlčet?
Díky všem za pomoc

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
394
15.1.20 21:21

Strýček Google neporadil?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3870
15.1.20 21:27

Uvedla bych i studium a absenci praxe bych se snažila vyvážit něčím jiným pozitivním. Třeba časová flexibilita, schopnost učit se rychle novým věcem, řidičák a pod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5766
15.1.20 21:35
@Anonymní píše:
Zdravím, jelikož mám za sebou neúspěšné státnice a do práce již musím. Mám dodělanou jen školu s maturitou a žádnou praxi.
Jak tedy sestavit životopis, který aspoň trošku zaujme? Mám napsat i do životopisu zatím nedokončené vysokoškolské bakalářské studium, nebo ho raději zamlčet?
Díky všem za pomoc

A co jsi studovala za obor? Máš nějaké jazykové znalosti nebo byla jsi členkou nějakého školního klubu? Toto bych případně vypíchla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1245
15.1.20 21:49

Napsala bych tam „neukonečná VŠ“, obor a počet semestrů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
15.1.20 22:07

Co přesně znamená neúspěšně státnice? Končíš tím na VS, nebo budeš státnice opakovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
15.1.20 23:24

Uveď tam všehno, máš díky tomu i odpověď na typické pohovorové klišé “slabé stránky”. Můžeš odpovědět aniž by ses vyšachovala “jako svou slabou stránku vidím nedokončené bakalářské studium ale pracuji na tom, abych ho úspěšně dokončila”
Stejně tak máš odpověď na “největší neúspěch”. Napiš si tam o brigády, všechny licence a certifikace včetně řidičáku. Snaž se zaujmout motivačním dopisem který adresuj přímo osobě, která má v dané firmě na starost lidské zdroje. Nepoužívej odpovědní formuláře na Jobs apod. Snad se zadaří, držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.20 00:10

Díky všem za radu.
Zodpovím pár otázek, na které jsem byla zde dotázána.
Strýček Google je fajn pomocník, znám ho. Mě šlo však o praktické zkušenosti někoho, kdo to zažil, či naopak nabírá nové zaměstnance. :)
Další dotaz ohledně pokusů u státnic: ještě mi zbývají dva pokusy, budu muset však znovu sebrat zbytky svých sil a zabojovat ještě víc. :)
@katrinacek díky moc za podrobnou odpověď, budu se tvými rady řídit a snad nějakého zaměstnavatele,, očaruju". :)
Ještě jednou moc díky. Za případné chyby se omlouvám, píšu z mobilu.

• Citovat
  • Nahlásit
685
16.1.20 10:50
@Anonymní píše:
Díky všem za radu.
Zodpovím pár otázek, na které jsem byla zde dotázána.
Strýček Google je fajn pomocník, znám ho. Mě šlo však o praktické zkušenosti někoho, kdo to zažil, či naopak nabírá nové zaměstnance. :)
Další dotaz ohledně pokusů u státnic: ještě mi zbývají dva pokusy, budu muset však znovu sebrat zbytky svých sil a zabojovat ještě víc. :)
@katrinacek díky moc za podrobnou odpověď, budu se tvými rady řídit a snad nějakého zaměstnavatele,, očaruju". :)
Ještě jednou moc díky. Za případné chyby se omlouvám, píšu z mobilu.

Tak to je úplně v pohodě, napiš tam studium Z od x. x.x. - předpokládaný termín dokončení y. y.y. neúspěšně státnice nezmiňuj, do pruvodaku napiš, že budeš brzy končit VS a že si hledáš idelane práci, kde můžeš zůstat po dokončení studia.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5395
16.1.20 10:55

Napiš pravdu a pak bych napsala, čím můžeš být přínosem pro zaměstnavatele. Tzn. že sice ještě řešíš státnice, ale tvá učenlivost a snaha bude přínosem, nebo tak něco…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1250
16.1.20 11:06

VŠ tam klidně uvést můžeš s tím, že nedoplníš datum ukončení. Pokud to nedáš přímo do životopisu, určitě by ses o tom měla zmínit v motivačním dopise, aby zaměstnavatel byl připravený na to, že můžeš v práci kvůli škole chybě.

Na ÚP nám nějaký personalista - měli jsme to jako povinný kurz jak získat zaměstnání - říkal, že životopis má být na jednu stránku. Že prý se to těm personalistům nechce prostě všechno číst, když jim na stůl přistane 100 takových.

Kamarád si vytvářením životopisů přivydělává. Má to pěkně barevně sladěné, s ikonakama :D fotografie s profesním cílem, klasika identifikační údaje, dosažené vzdělání, dovednosti, podpis (ten mě jako dostal :D), souhlas se zpracováním osobních údajů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat