Jak seznámit 2 kočky?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
6.12.21 21:15

Jak seznámit 2 kočky?

Dobrý den, mám dotaz?
Doma mám rok a půl starou ragdollku a rozhodli jsme se s přítelem k sobě nastěhovat. On má doma 8 letou kříženku s norskou lesní kočkou.
Mám strach že si na sebe holky nezvyknou a proto jsem se rozhodla že se zeptám tady. Moje ragdollka je velmi temperamentní vždycky musí být středem pozornosti ale je velmi plachá, když přijde někdo cizí tak se nejradši schová pod gauč. Narozdíl od té druhé, ta je hned s každým kamarádka.
Poradil by mi někdo, jak je seznámit správně. Aby jsme všichni mohli být v klidu 😁
Předem děkuji❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1731
6.12.21 21:49

No, priprav se na to, ze si kocky fakt nemusi sednout, my si poridili ke dvou dospelym kote a kocka ho snese, ale kocour po roce ne, toleruje ho, ale odchazi od nej pryc a kdyz ten rocni se s nim chce interaktovat, tak na nej syci..
Kazdopadne byste je ze zacatku meli mit oddelene kazdou v jine mistnosti a davat jim napr kus latky nacichlou pachem te druhe do pelisku navzajem, aby si zvykaly na cizi kocici pach, takhle par dni. Pak idealne dat do dveri treba nejakou sit a nechat je seznami pres sit a davat jim v jednu chvili krmeni kousek od te site, aby zraly soucasne a videly se navzajem a postupne misky priblizovat k siti az po nejak dobe zabranu odstranite uplne.
Rozhodne je hned nepustte k sobe, to by bylo kontraproduktivni..

Muzete podporit psychickou pohodu nejakymi kocicimi feromony typu Feliway do zasuvky.
Drzim palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26346
6.12.21 21:54
@Tessa-Nessa píše:
Dobrý den, mám dotaz?
Doma mám rok a půl starou ragdollku a rozhodli jsme se s přítelem k sobě nastěhovat. On má doma 8 letou kříženku s norskou lesní kočkou.
Mám strach že si na sebe holky nezvyknou a proto jsem se rozhodla že se zeptám tady. Moje ragdollka je velmi temperamentní vždycky musí být středem pozornosti ale je velmi plachá, když přijde někdo cizí tak se nejradši schová pod gauč. Narozdíl od té druhé, ta je hned s každým kamarádka.
Poradil by mi někdo, jak je seznámit správně. Aby jsme všichni mohli být v klidu 😁
Předem děkuji❤️

To je sázka do loterie. Náš kocourek přijal koťátko kočičku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.12.21 21:57

@Kacatko1986 moc děkuji.
Ještě jsem četla že když budou obě vykastrovaný, tak to bude lepší,
Holky už se viděli a spíš ta moje byla taková naštvaná. Tak snad to půjde. Vzala jsem jsem si na to 10 dní volno tak snad za tu dobu uděláme nějaký pokrok.🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.12.21 21:59

@topazio já vím. Jen ani jedna z nich z domu nepůjde. A zase kvůli kočkám žít odděleně je taky blbost. Přítel si tu svojí vzal před 3 měsíci od kamarádky, protože jí dělal problém Písek po bytě. Tak že jsme si jí vzít museli. A tak doufám že to holky zvládnou v klidu 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1731
6.12.21 23:15

@Tessa-Nessa nase jsou taky vsechny vykastrovane, i to kote bylo v dobe, kdy jsme ho prinesli…
A presto ten dospely kocour ho proste nesnese..
Prvni mesic byl sileny, dospely kocour zalezly na skrince v kuchyni, agresivni na me i manzela, sycel, chtel na nas utocit…
Po mesici zacal slezat dolu a chodit i do pokoje, kde jsme byli s kockou dospelou druhou a kotetem…
A ted po roce uz se mazli se mnou i manzelem a je zase ok, ale toho kocourka proste nesnese, pritom mu kocourek nic nedela a je moc pratelsky…
Proste je to sazka do loterie, kocky jsou osobnosti a nekdy si proste nesednou, tak se radsi pripravte i na toto, ze jedna z nich muze dooooost dlouho stavkovat.. Muze zacit mocit na vase veci, byt agresivni atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16694
7.12.21 20:23
@Tessa-Nessa píše:
@Kacatko1986 moc děkuji.
Ještě jsem četla že když budou obě vykastrovaný, tak to bude lepší,
Holky už se viděli a spíš ta moje byla taková naštvaná. Tak snad to půjde. Vzala jsem jsem si na to 10 dní volno tak snad za tu dobu uděláme nějaký pokrok.🙂

Takze uz jste sestehovani,? Kdo se ke komu stehoval?
Jestli ma pritel kocku jen 3 mesice, tak ta holt ma zmen dost, zvykat si bude muset spis ta tvoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.12.21 20:39

@Lucie_Sx
Já se stěhují k přítelovi, už jsme je měli v 1 bytě. Ta jeho se chovala úplně normálně. Ta moje potřebuje víc času, když je v jiným prostředí tak si vždy někam zaleze ale teď to bylo jiný byla agresivní, přítel jí chtěl chytit a vytáhnou s pod gauče a málem mi rozdrápala ruce. Ke mě šla v pohodě. A tak jsem s ní radši jela domů. A to byla zase v pohodě.
Je mamánek. Mazlí se jen se mnou a proto mám strach že bude naštvaná že se o mě bude dělit. A nechci aby začala být zlá. Aby pak postupem času nebyla agresivní i na děti🥺

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1731
7.12.21 23:58
@Tessa-Nessa píše:
@Lucie_Sx
Já se stěhují k přítelovi, už jsme je měli v 1 bytě. Ta jeho se chovala úplně normálně. Ta moje potřebuje víc času, když je v jiným prostředí tak si vždy někam zaleze ale teď to bylo jiný byla agresivní, přítel jí chtěl chytit a vytáhnou s pod gauče a málem mi rozdrápala ruce. Ke mě šla v pohodě. A tak jsem s ní radši jela domů. A to byla zase v pohodě.
Je mamánek. Mazlí se jen se mnou a proto mám strach že bude naštvaná že se o mě bude dělit. A nechci aby začala být zlá. Aby pak postupem času nebyla agresivní i na děti🥺

Urcite je nenutte delat nic nasilim!!
Pokud si nekam zaleze - nechte ji.. Dejte pobliz zachod a vodu a zradlo, ona po par dnech vyleze…
Hlavne nervat z pod gauce nasilim apod, to nedopadne dobre ani pro jednu stranu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16694
8.12.21 01:16
@Tessa-Nessa píše:
@Lucie_Sx
Je mamánek. Mazlí se jen se mnou a proto mám strach že bude naštvaná že se o mě bude dělit. A nechci aby začala být zlá. :) Aby pak postupem času nebyla agresivní i na děti🥺

Davas zvireti same lidske vlastnosti, to je uplne cele spatne. Nepolidstuj, ber ji jako zvire.

Nedelej nic nasilim, nezvykej postupne, to je jen stres a stres. Az se prestehujete, vyhrad kocce jednu mistnost, kde bude mit vse a bude tam mit klid. Ke kontaktu ji nenutte! Chovej se uplne normalne, jako by to byla bezna vec.
Zadne dolizani, lakani k sobe, vynahrazovani pozornosti atd. Delej vse stejne, jako doted.
Az bude kocka zvykla a v pohode v te jedne mistnosti, pak teprv ji muzete pole pusobnosti rozsirit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
244
10.12.21 10:49

Já jsem měla pětiletou kočku a přítel se přistěhoval s 3 měsíční. Obě jsou vykastrovane. Je to za pár dní 2 roky a moje na ní ještě občas syčí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat