Jak skladujete granule

68
25.5.17 14:00

Jak skladujete granule

Ahoj
Chtěla bych se zeptat jak skladujete granule pro pejsky. Příští týden si jedeme pro pejska. A já se chystám objednat granule z internetu. Chtěla bych objednat pytel 10 kg. A mě zajímá jestli když objednám např.2 pytle (jeden vydrží skoro dva měsíce) jak dlouho vydrží ten druhý, tedy jestli vydrží skoro 4 měsíce.
Moc děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

48619
25.5.17 14:07

@Neli114 jen aby mu granule sedli ;) Pokud ten pytel neotevře má záruku poměrně dlouhou. Chce o uzavíratelnou nádobu a neotvírat denně. opravdu sežere 5kg za měsíc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5153
25.5.17 14:12

Na granule je dobré mít vzduchotěsný kontejner, mě se osvědčily od Curveru (můžete koupit v e-shopu s granulemi). Jinak pokud budete kupovat jinou značku granulí, než bude štěně zvyklé tak je risk kupovat dva pytle, nemusí pejskovi sednout, a i u granulí na které je pes zvyklý můžete přijít na to, že mu nevyhovují. Granule v zavřeném pytli mívají trvanlivost přes půl roku od výroby, pokud bude pytel na cca 2 měsíce, ověřte si u prodejce datum spotřeby. Už se mi několikrát stalo, že mi přišel pytel s koncem data spotřeby za dva měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.17 14:13

Nejlépe se skladují v barelu s víkem ( granule v dlouho otevřeném pytli vyčichnou) a myslím si že druhý pytel (nenačatý) vydrží, pokud nebude otevřený nebo nebude neporušený ( třeba natrhnutý - aby se tam nedostala vlhkost popř. ) : )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
498
25.5.17 14:13

@Neli114 Máme malou plastovou popelnici z uzavíratelným víkem. Ale my máme smečku, takže nám 10kg pytel vydrží na 14 dní. A já bych tolik granulí najednou nekupovala, co když mu nebudou chutnat? I to se může stát, my jednou takhle granule dostali. Po pejskovi, co je nechtěl. Jenže je měly schované jen v tom pytli a granule už nechutnaly ani těm našim. Takže dobře uzavíratelná nádoba a menší množství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.5.17 14:18

My dostali na veterině malou kovovou nádobu s víkem a tam mu odsypavame, ale my máme 3,5kg psa a kupujeme 7kg granulí zbytek máme uzavřený ve skříni v původním pytli přelepeno páskou :)
A tolik kg granulí bych nekupovala, my museli měnit původní od majitele, prostě mu přestali sedět :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16764
25.5.17 14:18

http://www.nako-kolin.cz/…x-na-granule me se libi tenhle ;)
Mam purocniho bigla a sezere asi 8-9 kg za mesic. Zasoby bych nedelala, granule mu nemusi sednout. A hlavne pozvolny prechod mezi znackama ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4250
25.5.17 14:22

@Neli114 Od chovatele byste měli dostat do začátku balíček těch, na které bylo štěně zvyklé. Pokud vám značka nevyhovuje, postupně můžete přecházet - ale též radím nekupovat rovnou dva pytle, stačí jeden menší, uvidíte, jak daná značka štěněti bude sedět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68
25.5.17 16:26

Jojo máte pravdu radši koupím míň. A s chovatelem jsem domluvená že nám dá do začátku trochu granulí.
Zaokrouhlila jsem to na 2 měsíce ale jinak ty granule vydrží měsíc a půl (plus mínus). Budeme mít malé plemeno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22839
25.5.17 16:47

My jsme štěněčí kupovali po jednom pytli. Až teď dospělácké kupujeme po dvou pytlích a vždy ten otevřený pytel přesypeme do velkého kýble a část co se bere do menšího. Zatím se nám nikdy nezkazili a psi je žerou v pohodě. Jedinkrát jsme měli plesnivé granule v pytli a to musela být nějaká chyba z výroby, protože to bylo krátce po koupi otevřené a uvnitř plesnivé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48619
25.5.17 17:31

@Neli114 jak malé? tak to určitě nesežere 10kg :mrgreen: Záleží i jaké žere ted, jak moc je kvalitní takže na začátek spíš menší balení a až jestli bude vyhovovat vzít větší balení. a malé plemeno 10kg bude mít na dlouho :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Wjeruška
26.5.17 14:15

Uzavíratelný kontejner, vejde se do něj celý velký pytel, ale máme vetší plemeno. Pro štěně bych dvě velké balení nekupovala. Určitě ne dopředu, pokud bych nevěděla na co je pejsek zvyklý. Ať dělá štěňátko radost ;)

• Citovat
  • Upravit
Saatine
26.5.17 14:21

Pro malé plemeno si z pětikilovky odsypávám do dřevěné řádně uzavíratelné dózy, zbytek pytle vždycky zamotám, oddělám vzduch a secvaknu takovou tou svorkou, jak se sevře přes obal k sobě, aby mi do pytle nešel vzduch. Přidávám jim k jídlu i jiné věci, než granule a takto ten pytel v pořádky vydrží dlouho.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama