Reklama

Jak topit, aby bylo teplo

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

BioVila_ze_Sumavy 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 11:53
Jak topit, aby bylo teplo

Zdravím, a rovnou doufám, že se najde někdo kdo by mi dokázal poradit…
V bytě mám plynový kotel a tím topím. Zároveň ho ovladam termostatem. Jenže, na termostatu není žádný název, tudíž se nemůžu dohledat návod. V tom by až taky problém nebyl, co se dalo jsem vykoumala.
Ale, vůbec nevím, jak nastavit teploty tak aby kotel topil tak, aby bylo doma teplo. Nastavit tam jdou 4 programy (tj 4 časy) a teplotu jsem nastavila na 22°. Na noc termostat vypínám…
Jak to máte vy? Můžete mi to rozepsat detailněji? Teploty, časy, zda termostat nechavate nonstop zapnutý nebo vypínate? Za kazdou radu budu ráda ;)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

jdukolem
Hvězda diskuse 49251 příspěvků 11.01.17 11:57
@BioVila_ze_Su­mavy píše:
Zdravím, a rovnou doufám, že se najde někdo kdo by mi dokázal poradit…
V bytě mám plynový kotel a tím topím. Zároveň ho ovladam termostatem. Jenže, na termostatu není žádný název, tudíž se nemůžu dohledat návod. V tom by až taky problém nebyl, co se dalo jsem vykoumala.
Ale, vůbec nevím, jak nastavit teploty tak aby kotel topil tak, aby bylo doma teplo. Nastavit tam jdou 4 programy (tj 4 časy) a teplotu jsem nastavila na 22°. Na noc termostat vypínám…
Jak to máte vy? Můžete mi to rozepsat detailněji? Teploty, časy, zda termostat nechavate nonstop zapnutý nebo vypínate? Za kazdou radu budu ráda ;)

proč vypínáš termostat na noc? kor v těchto mrazech? :think:
vymrzne ti byt a než se to vytopí tak máš vyšší spotřebu..
já mám teplotu na 22 stabilně

Bábrdl
Generální žvanilka 20923 příspěvků 11.01.17 11:59

Topím na 23 furt.

Natálka26
Kelišová 5386 příspěvků 11.01.17 12:02

Topim na 20 °C v celém domě, kromě pokojů pro děti a ložnice, tam netopim vůbec.

dalimil
Ukecaná baba ;) 2019 příspěvků 11.01.17 12:02

5-7 a 15-23 máme 23´ jinak 16´. Zároveň na kotli je otočný ovladač nastaven na 65´ ( obrázek mrazu )

Kelsey
Hvězda diskuse 44220 příspěvků 11.01.17 12:17

My mame teda barak a topime elektrikou, je tu pres den mezi 22-23° to staci, v noci min, presto jsem dve noci po sobe otvirala na ventilacku pustit trosku chladna, ze v loznici se mi zdalo horko.
Topime 3× denne je nastaveny kotel, ze tse pusti sam kdyz je nizky proud to pozna a topi se. Pak se vypne. Ale kdyz by nam byla zima mezi tim, tak mame prenosne čidlo, ktere se da treba k oknu nebo nekam do chladna a zacne to jesne navic topit.

dedrichov
Závislačka 2696 příspěvků 11.01.17 12:26

No fuj 23, to bych zdechla vedrem. V ložnici bývá celý den pootevřené okno, až na spaní zavírám… Dětem lehce přihřejeme pokoj, jinak se tam topí, když si jdou hrát.
V obýváku a kuchyni 21, koupelna tepleji

Bábrdl
Generální žvanilka 20923 příspěvků 11.01.17 12:27
@dedrichov píše:
No fuj 23, to bych zdechla vedrem. V ložnici bývá celý den pootevřené okno, až na spaní zavírám… Dětem lehce přihřejeme pokoj, jinak se tam topí, když si jdou hrát.

Tak ono nikdy úplně 23 není, je tam tak 22. Otevírají se okna, dveře, chodba není vytápěná atd.

Kelsey
Hvězda diskuse 44220 příspěvků 11.01.17 12:32
@dedrichov píše:

Nam to do tech 23 staci, nosime totiz furt 3/4 nebo kratasy a tricko s kr. rukavem, nechci, aby bylo doma chladnej a my museli byt v teplakach navleceni pres den. Prijemna tak akorat teplota.
Na spanitojo, to chladneji, kdyz se mi zda horko ac v noci netopime, tak klidne vetram.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9614 příspěvků 11.01.17 12:33

Přes den 22, na noc 20 kvůli dětem. Termostat s cidlem je v obýváku, takže v ložnici je o neco chladněji. Rozhodne ho nevypinej na noc. Chladne byt a pal ráno to topí jak silene. Jednak je tam po ranu zima a druhak to zvyšuje spotřebu. Kotel mam v eko módu

dedrichov
Závislačka 2696 příspěvků 11.01.17 12:34
@Bábrdl píše:
Tak ono nikdy úplně 23 není, je tam tak 22. Otevírají se okna, dveře, chodba není vytápěná atd.

nevytápěný chodby nevedeme, to jsem nesnášela ještě u rodičů doma, nic se nezměnilo. V obýváku hic a všude jinde jako v morně…

cecetka
Kelišová 7172 příspěvků 11.01.17 12:38
@Natálka26 píše:
Topim na 20 °C v celém domě, kromě pokojů pro děti a ložnice, tam netopim vůbec.

To bychom zmrzli :lol:

Denisa76
Vesmírná mluvilka 33615 příspěvků 11.01.17 12:42

Topím krbem a udržuju teplotu pořád kolem těch cca 23-24stupnů ted tedy přitápím víc je kosa, a když jdu spát hodím ještě na noc pořádný poleno a je teplo až do rána :kytka:

Natálka26
Kelišová 5386 příspěvků 11.01.17 12:44

@cecetka

Je to o zvyku. Já nemám ráda pretopeno takže i můj teplomilny muž si musel zvyknout, že v ložnici je tak 15°C maximálně :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Bábrdl
Generální žvanilka 20923 příspěvků 11.01.17 12:45
@dedrichov píše:
nevytápěný chodby nevedeme, to jsem nesnášela ještě u rodičů doma, nic se nezměnilo. V obýváku hic a všude jinde jako v morně…

Bože, to nesnáším! To je úplně nejhorší! :zed: Z toho rostu u starších lidí. V obýváku 25, na chodbě 15 a když otevřeš dveře, hned křik, že utíká teplo.

Já jsem napsala špatně. My bydlíme v domě (vilce), který byl v sedmdesátých letech rozdělen stavebně na byty. MY obýváme jeden byt, zbývající jsou většinou prázdné. Nevytápěná chodba je myšleno „před bytem“, chtěla jsem říct, že i tam utíká někdy teplo, nejen ven. Takže v bytě je těch 22, i když se topí na 23.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama