Jak udělat průvan?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
def
Kecalka 178 příspěvků 14.06.19 18:02
Jak udělat průvan?

Než začnete odpovídat :o)
Bydlím v bytě, kde jsou okna v místnosti na severovýchod (SV) a v místnosti na jihovýchod (JV). Tyto místnosti od sebe dělí předsíň a dveře na každé straně.

Na severozápad (SZ) je jediná cesta a to dveřmi z bytu a malou ventilačkou na chodbě.

Nezjistil jsem, jaké dveře a okno jak moc otevřít, abych vytvořil trvalý průvan. Někdy to foukne, ale aby to fičelo dýl, tak to ne :/

Tak a teď raďte :o)

Reakce:
vokishka
Extra třída :D 14827 příspěvků 14.06.19 18:03

Tak pokud venku nefouká, těžko dělat průvan. Nám se to taky ani nehne a to máme na východ a na západ okna.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1584 příspěvků 14.06.19 18:22

Musi foukat.

Alyss1
Závislačka 3142 příspěvků 14.06.19 18:25

Mame vetrak. Tedy dva. Jeden dam do okna druhy doprostred bytu.

Cenarius
Zasloužilá kecalka 790 příspěvků 14.06.19 18:34
@Micaella22 píše:
Musi foukat.

Netreba. Staci jen umet otevrit okna a dvere a automaticky to pruvan prinese.

def
Kecalka 178 příspěvků 14.06.19 18:41
@Cenarius píše:
Netreba. Staci jen umet otevrit okna a dvere a automaticky to pruvan prinese.

Ano, to je ta teorie! Je to kýhočerta nějaká fyzika o proudění vzduchu, který nějak zrychluje v nějakých podmínkách (tuším ve zúžení?). Ale tu teorii do praxe jsem nepřevedl. Takže teď už jen najít někoho, kdo to umí :o)

def
Kecalka 178 příspěvků 14.06.19 18:41
@Alyss1 píše:
Mame vetrak. Tedy dva. Jeden dam do okna druhy doprostred bytu.

Promiň, ale to není průvan. To je rozhánění vzduchu. Proud vzduchu je ale výrazně menší než když je průvan.

def
Kecalka 178 příspěvků 14.06.19 18:42
@Micaella22 píše:
Musi foukat.

Dle fyziky nemusí.

Veveří
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 14.06.19 19:55

Jo kdyby ses zeptala, jak udělat průvan v peněžence, tak to bych věděla :mrgreen:

Ou
Echt Kelišová 8144 příspěvků 14.06.19 20:08

No průvan ti vyrobí rozdíl teplot či tlaku a nebo to že venku je vítr.

Pokud máš uvnitř stejné vedro, jako venku, tak jedinné co tě zachrání je silný větrák a nebo ochlazovač vzduchu. (ale pak teda nechceš větra, aby ti tam nelezl horký vzduch z venčí)

A nebo teda může zkusit experimentovat s výrobou pořádného podtlaku v pokoji :-D

Pokud chceš průvan, tak po setmění a ochlazení vzduchu to ještě jde. Až budou tropické noci, tak pámbů s náma.

vokishka
Extra třída :D 14827 příspěvků 14.06.19 20:20

@Ou u nás už tropické noci jsou. Několik dní byla teplota přes dvacet st.

Cenarius
Zasloužilá kecalka 790 příspěvků 14.06.19 21:09
@def píše:
Ano, to je ta teorie! Je to kýhočerta nějaká fyzika o proudění vzduchu, který nějak zrychluje v nějakých podmínkách (tuším ve zúžení?). Ale tu teorii do praxe jsem nepřevedl. Takže teď už jen najít někoho, kdo to umí :o)

Aa kolega odbornik z oboru, to se hnedka pozna. U nas jsem to vypocital tak, ze jedno okno na zapad plne otevrene a na vychod jen z pulky a drzet pruchozi dvere jen ze 3/4 otevrene.

Tomkins
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 15.06.19 07:31

Já měl okna na sever a na jih. Ty na sever jsem otevřel úplně a u těch na jih stačila ventilačka. A když nad tím teď přemýšlím, fungovalo to i obráceně.

Váš příspěvek
Reklama