Jak ušetřit na Vánoce?

Anonymní
30.10.19 18:14

Jak ušetřit na Vánoce

Ahojky holky. Patřím mezi blázny které milují Vánoce a strašně ráda dávám dárky. Každý rok mě to šílenství přijde na cca 30 tisíc a to jsem sama s mužem, ale mám sourozence, ti mají děti, pak tu jsou rodiče atd… Samozřejmě nikoho nechci ošidit ale chtěla bych tento rok ušetřit. Jak jste na tom vy? A ještě by jste mě mohli inspirovat s darkami pro manžela vůbec totiž nevím a nějakými pěknými typy na dárky které jste už darovaly nestaly miliony ale udělaly radost ????Děkuji pěkný večer

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13542
30.10.19 18:24

My děláme hodně domácí dárky, dělám různě nakládané hermelíny, houby, pečené čaje, vajecnak, sušené bylinky, paštiku, cukroví a pěkně to zabalím do hezkých sklenicek a udělám každému kosik s dobrotama. Ženskym tam pribalim nějakou kosmetiku. Pak davame fotokalendare, ale tam dávám fotky dětí, což padá když děti nemáte no :D dražší dárky pak dostávají děti, ale letos i na ně trochu prdim, protože veškeré nápady mi ukradly babičky :lol: chlapovi dávám nějakou drobnost, tak do 1000kc, sebe vzájemně tak neřešíme, je to hlavně o dětech. Jinak chlapovi dávám letos hodinky, to sem se rozšoupla oproti předchozích letech :mrgreen: a hodně velký úspěch mají i zážitkové dárky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13428
30.10.19 18:34

Ja chlapovi davam kazdy rok 2 darky. Jeden drahy, vestinou nejaka elektronika. Napriklad minuly rok dostal strojek na pristrizeni vlasu a vousu a pak jeden takove levnejsi & prakticky (sada slipu, sada ponozek, nebo minuly rok flanelove domaci kalhoty).

Jejda, to mi pripomelo, ze minuly rok jsem mu dala vlnene pradlo na cele nohy, ktere nosil pod dzinami. Nvim, jak se tomu rika. Strasne si to chvalil a ze chce jeste jedny, ale uz to bylo vyprodane. Tak to bych mohla zase tento rok, ono to neni levna zalezitost a jemu se to libilo. Mozna i nejaky vlneny svetr. Uvidime.

Jinak, ja to s darky pro pribuzne neprehanim. Mam malou rodinu a 30 tacu bych za darky nedala ani omylem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9018
30.10.19 18:38

Ušetříš jednoduše - nebudeš kupovat tolik dárků. Jinak netuším, jak poradit. Napiš si seznam a nekupuj kraviny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1269
30.10.19 18:42

Ja odkladam penize stranou, nakupuju darky uz hned v lednu vy slevach, vyjde nas to kazdorcne na 50-60tis ale v tom je to komplet s darky pro celou rodinu, silvestr, jidlo, dekorace, stromek, cukrovi. Letos mame nove hypo tak uvidime. Nakladam dedum hermeliny a delam jim pastiky, babickam peceny caj. Pak nakupuju hlavne kosmetiku, knihky, parfemy, vouchery, mama ta chce vzdy poukaz do obchodaku, elektroniku, brachovi ruzne hracky, stavebnice. Manzel ten mi vzdy posle odkaz na nejakou elektroniku, nebo veci na sviceni, vloni jsem kupovala super sadu cinek, letos to vypada na pas. :roll: taky jsme s chlapem sami, ale mame asi 12 lidii a min 1500 nas to vyjde za jednoho, za brachu i klidne 10 :? :roll: a stejne z tech hracek ma nejvetsi radost chlap a otec :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41937
30.10.19 18:47
@Anonymní píše:
Ahojky holky. Patřím mezi blázny které milují Vánoce a strašně ráda dávám dárky. Každý rok mě to šílenství přijde na cca 30 tisíc a to jsem sama s mužem, ale mám sourozence, ti mají děti, pak tu jsou rodiče atd… Samozřejmě nikoho nechci ošidit ale chtěla bych tento rok ušetřit. Jak jste na tom vy? A ještě by jste mě mohli inspirovat s darkami pro manžela vůbec totiž nevím a nějakými pěknými typy na dárky které jste už darovaly nestaly miliony ale udělaly radost ????Děkuji pěkný večer

Nešetřím na vánoce, nevidím důvod, proč za ně utratit tolik peněz. Zhruba od srpna koupím z každé výplaty něco, takže se to v podstatě ztratí. Dávám dárky dětem, manželovi a rodičům, širší rodinu jsme zrušili, protože je nás moc. A nějaké velké obžerství o svátkách taky neprovozujeme :think: Spíš si zajedeme radši na výlet nebo na lyže, takže něco navíc nás to stojí, ale nic dramatického :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.10.19 18:48

S manželem si nic nedáme. Teď jsme si koupili televizi, a na vánoce čekáme mimino. :* Jinak dáme pouze dětem v rodine a rodičům.. Jsme tak domluvený… Nač nějaký dárky, hlavně ať jsme všichni zdravý a živý.

• Nahlásit
  • Citovat
505
30.10.19 18:51
@Peggy54 píše:
Ja odkladam penize stranou, nakupuju darky uz hned v lednu vy slevach, vyjde nas to kazdorcne na 50-60tis ale v tom je to komplet s darky pro celou rodinu, silvestr, jidlo, dekorace, stromek, cukrovi. Letos mame nove hypo tak uvidime. Nakladam dedum hermeliny a delam jim pastiky, babickam peceny caj. Pak nakupuju hlavne kosmetiku, knihky, parfemy, vouchery, mama ta chce vzdy poukaz do obchodaku, elektroniku, brachovi ruzne hracky, stavebnice. Manzel ten mi vzdy posle odkaz na nejakou elektroniku, nebo veci na sviceni, vloni jsem kupovala super sadu cinek, letos to vypada na pas. :roll: taky jsme s chlapem sami, ale mame asi 12 lidii a min 1500 nas to vyjde za jednoho, za brachu i klidne 10 :? :roll: a stejne z tech hracek ma nejvetsi radost chlap a otec :D

Tak takhle si vánoce fakt nepředstavuju :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.10.19 18:54
@warita píše:
Ja chlapovi davam kazdy rok 2 darky. Jeden drahy, vestinou nejaka elektronika. Napriklad minuly rok dostal strojek na pristrizeni vlasu a vousu a pak jeden takove levnejsi & prakticky (sada slipu, sada ponozek, nebo minuly rok flanelove domaci kalhoty).

Jejda, to mi pripomelo, ze minuly rok jsem mu dala vlnene pradlo na cele nohy, ktere nosil pod dzinami. Nvim, jak se tomu rika. Strasne si to chvalil a ze chce jeste jedny, ale uz to bylo vyprodane. Tak to bych mohla zase tento rok, ono to neni levna zalezitost a jemu se to libilo. Mozna i nejaky vlneny svetr. Uvidime.

Jinak, ja to s darky pro pribuzne neprehanim. Mam malou rodinu a 30 tacu bych za darky nedala ani omylem.

Jégrovy drtiče mrazu :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2019
30.10.19 19:00
@Peggy54 píše:
Ja odkladam penize stranou, nakupuju darky uz hned v lednu vy slevach, vyjde nas to kazdorcne na 50-60tis ale v tom je to komplet s darky pro celou rodinu, silvestr, jidlo, dekorace, stromek, cukrovi. Letos mame nove hypo tak uvidime. Nakladam dedum hermeliny a delam jim pastiky, babickam peceny caj. Pak nakupuju hlavne kosmetiku, knihky, parfemy, vouchery, mama ta chce vzdy poukaz do obchodaku, elektroniku, brachovi ruzne hracky, stavebnice. Manzel ten mi vzdy posle odkaz na nejakou elektroniku, nebo veci na sviceni, vloni jsem kupovala super sadu cinek, letos to vypada na pas. :roll: taky jsme s chlapem sami, ale mame asi 12 lidii a min 1500 nas to vyjde za jednoho, za brachu i klidne 10 :? :roll: a stejne z tech hracek ma nejvetsi radost chlap a otec :D

A já si říkám, kde jsou ti blázni, díky kterým jsou eshopy schopny nabrat za 2 měsíce obrat stejný co za zbytek roku.

Asi takto, když na to máte a nijak vám ty peníze žíly netrhají, tak proč ne. Ale abych půl roku šetřil a pak to rozházel za ptákoviny pro celou širokou rodinu, tak to děkuji pěkně, ale naprdět. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1530
30.10.19 19:05

Jako vážně 30tis? My tak max ale max 10…a to si myslím že děti mají docela drahé dárky… S manželem si dáváme po 1 většinou do 1000,se svagrovou si nedáváme jen dětem. Každému 500,rodičům cca taky tak každemu, synovi sestřenice symbolicky kolem 200…a stačí to… Ale ten nápad s domáci hermelín atd je super… Pouvazuju… Třeba babicce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1269
30.10.19 19:06

@Cenarius ne to fakt ne, ze by jsme se zadluzuli nedej boze, penize nam nechybi, hodne z toho padne na silvestra, bud nekam jedem nebo jdem na degustacni veceri a vecer, kde to proste je drahe. prave ze ja nakupuji v prubehu roku a ne naposledni chvili, ted spis dekorace a doplnky na tvoreni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19793
30.10.19 19:07
@Anonymní píše:
Ahojky holky. Patřím mezi blázny které milují Vánoce a strašně ráda dávám dárky. Každý rok mě to šílenství přijde na cca 30 tisíc a to jsem sama s mužem, ale mám sourozence, ti mají děti, pak tu jsou rodiče atd… Samozřejmě nikoho nechci ošidit ale chtěla bych tento rok ušetřit. Jak jste na tom vy? A ještě by jste mě mohli inspirovat s darkami pro manžela vůbec totiž nevím a nějakými pěknými typy na dárky které jste už darovaly nestaly miliony ale udělaly radost ????Děkuji pěkný večer

Za Vánocw tolil neutrácím i přesto, že dávám dárek i dalším lidem v rodině. Ale nejsou to veledary. Syn má samozřejmě nejvíc dárků, ale nemusím kupovat něco hodně drahého. Má radost i s drobností.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.10.19 19:13

Já vím že jsem v tomto blázen ale mám radost z ostatních pod stromečkem. Ono to zní strašně ty peníze. Ale když koupím ségře zimní bundu a boty jelikož vím že ona než aby si koupila sobě dá také druhým tak mi to nepřijde moc :nevim: Ale fakt nevím co chlapovi podle mě má vše, největší radost má vždy z nějaké elektroniky ale nic mě nenapadá.

• Nahlásit
  • Citovat
2725
30.10.19 19:23
@Anonymní píše:
Já vím že jsem v tomto blázen ale mám radost z ostatních pod stromečkem. Ono to zní strašně ty peníze. Ale když koupím ségře zimní bundu a boty jelikož vím že ona než aby si koupila sobě dá také druhým tak mi to nepřijde moc :nevim: Ale fakt nevím co chlapovi podle mě má vše, největší radost má vždy z nějaké elektroniky ale nic mě nenapadá.

A treba koupit nejaky zážitek? To by mu radost neudělalo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama