Jak uspat večer 8měsíční mimčo?

slu
15
21.1.08 17:24

Jak uspat vecer 8mes. mimco?

ahoj, chtela bych vas poprosit o nejaky figl, jak uspat vecer 8-mes. mimco aniz bych ho musela ukolebat a to nejlepe v naruci.
Pokazde, kdyz se napapa a ma jit spinkat, tak chytne druhy dech a je nejcilejsi miminko, hraje si , povida… proste je roztomilej a nekdy do 22:00 i dele.
diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

460
21.1.08 17:29

To máš dobré že usne ve 22 hod. to Renatka při uspávání chytne záchvaty vzteku, bydlíme v řadovce, slyší to i sousedi.
Nikdy neusne před půlnocí at dělám co dělám.
Dnes jsem si donesla homeopatika pro děti co mají otočený režim, tak na to spoléhám, jinak už nevím.
Rozhodla jsem se pro vyřvávací metodu, ale malá je tatínkův mamánek a jak ji slyší plakat, tak hned vylítne a radši s ní bude sedět celou noc i když ráno vstává než by ji nechal vyřvat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
xyz
3294
21.1.08 17:36

My jsme momentálně na „vyřvávací“ metodě. Ale ne té drastické. Prostě dodržujeme večerní rituály, pohladíme, podržíme za ručičku....... ale nevyndáváme z postýlky. Necháváme malé světýlko, pootevřeno, aby slyšel, že jsme vedle. Když brečí, tak přijdem, pohladíme, podáme dudlík, plyšáka a odejdeme. Když brečí, tak se vrátíme a znovu. Postupně intervaly prodlužujeme.
U dcery to trvalo týden. U malého už to týden je, vidíme zlepšení, ale ještě to není úplně ok. On nám celkem dobře usínal večer, ale budil se v noci a nešel uspat.
Ale všechny děti nejsou stejné.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12897
21.1.08 17:56

velice doporučuju postupnou vyřvávací metodu, kdy se prodlužují intervaly příchodu rodičů. u nás se osvědčilo i u nočního vstávání a po týdnu řevu jsme dítě naučili spát celou noc. dá se to najít jako metoda kontrolovaného pláče nebo se to jmenuje po nějakém chlapovi (jméno jsem zapomněla :oops: ) ale určitě to najdeš i na emimi, byla tady k tomu doiskuse.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
21.1.08 18:01

Já to měla taky, asi do 8 měsícu malá usínala až kolem 23 hodin. Ze začátku jsme tomu nechali volný pruběh. Ale časem jsem malou okládala o 10 minut dříve. A to každý den. Když už se naučila chodit spát ve 22, nechali jsme ji tak chvilku a pak začali nanovo posunovat o 10 minut. Dneska dávám malou kolem 19:30.
Byla to dlouhá práce, ale povedlo se. Ale každé dítě je jiné.
Pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
926
21.1.08 18:19

Jmenuje se to Estivillova metoda … taky jsme na to najeli někdy v 7. měsíci, asi dost drasticky, protože jsme dali Davču do postýlky a chodili za ním tak maximálně každých 10 minut, v noci jsem k němu přestala chodit úplně až do 5 hodin ráno (a i to jsem někdy kolem 10. měsíce odbourala) a bylo to úžasné … po asi 5 dnech večerního pláče (první den to bylo asi 45 minut a pak se to snižovalo) začal usínat hned po uložení v 8 hodin a spal celou noc do 5 hodin. Nemusíme houpat, držet za ručičku ani dělat jiné podobné vylomeniny, prostě ví, že když je v postýlce, tak se spí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
xyz
3294
21.1.08 19:20

Je o tom článek i na rodině.cz. Jenže tam mi to přijde drsnější. Prostě já půjdu raději pomaleji, budu k němu chodit, aby si nemyslel, že je úplně opuštěný. Prostě aby věděl, že tu jsme, ale že ho nebudeme nosit ani vozit kočárem celou noc. V knize, co mám píšou, že třeba uložt, dát pusinku, plyšáka, malé světýlko..... a ještě v ložnic (pokojíku) skládat prádlo, rovnat věci, aby malý slyšel, že tam jsem, že jsem od něj neodešla navždy. Tak to tak dělám. Pak ho ještě pohladím. Někdy ani to ne, protože on mezi tím usne.
V noci, když se probere teda prádlo neskládám. :wink: Jen sedím vedle postýlky, nebo vedle v místnosti. Někdy i ležím posteli a usneme postupně oba.
No uvidíme, snad to půjde. Musíme vydržet hlavně my, dospělí :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5252
21.1.08 20:32

Tak já s malým(15 měsíců) dodnes ležím večer v posteli než usne(trvá to cca 10minut) a jsou to pro mě ty nejkrásnější chvilky z celého dne! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
21.1.08 20:52

My jsme před třemi lety s dcerou neměli sílu na vyřvávací metodu a chodí ji tatínek uspávat ještě dnes. Jít sama si lehnout jí přijde jako naprostá blbost, kterou můžou vymyslet akorát tak rodiče. Asi s ní budeme ležet až do plnoletosti :roll:
S Vašíkem jsem se zařekla, že dost a právě nám taky běží vyřvávací fáze. Ječí, nadává asi tak 45 minut, chodíme po deseti minutách. Je už úplně vorvanej. Pak nevydržím a dám mu trochu cucnout. Pak okamžitě zabere a já si rvu vlasy, že zítra začínáme nanovo. Asi to dělám špatně, že?! :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
21.1.08 20:52

My jsme před třemi lety s dcerou neměli sílu na vyřvávací metodu a chodí ji tatínek uspávat ještě dnes. Jít sama si lehnout jí přijde jako naprostá blbost, kterou můžou vymyslet akorát tak rodiče. Asi s ní budeme ležet až do plnoletosti :roll:
S Vašíkem jsem se zařekla, že dost a právě nám taky běží vyřvávací fáze. Ječí, nadává asi tak 45 minut, chodíme po deseti minutách. Je už úplně vorvanej. Pak nevydržím a dám mu trochu cucnout. Pak okamžitě zabere a já si rvu vlasy, že zítra začínáme nanovo. Asi to dělám špatně, že?! :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
21.1.08 20:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
xyz
3294
22.1.08 15:35

DAVMI, to mi si taky s dcerou lehneme i dneska, když jí jsou víc jak čtyři, tulíme se a povídáme. Ale jak píšeš, 10-15 minut. Tohle je ale o tom, že ona dokázala být vzhůru do noci, my u ní a jak jsme odešli, tak ječela. Večer jsme neměli čas na nic, na práci, na televizi, na odpočinek, natož na něco jiného… :oops: A trvalo to už moc dlouho.
U malého jde zase o to, že se nám v noci furt budil a vyžadoval pozornost, klidně jsme s ním byli vzhůru za noc 3× hodinu + několik malých probuzení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
105
23.1.08 13:35

Já mám 7 měsíční dceru, která u kojení usne, ale jakmile ji položím do postýlky do půl minuty je vzhůru. Jenže ona se hned převalí na břicho a pak si stoupne a stojí a řve, dokud nikdo nepřijde, takže nevím jak na ní zapůsobí vyřvávací metoda. A v noci se budí po dvou hodinách, takže když už nemám sílu, tak ji vemu k nám do postele, jenže ona se občas v noci probudí úplně potichu a začne lozit a já se bojím,aby z té postele nespadla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.2.08 20:19

Tak mi jsme najeli na vyrvavaci metodu, kdyz bylo malemu 3,5mes. Prvni den rval 45min, druhy den asi 20 a treti den uz to pochopil, ze mu to neni nic platne, poknouraval a za 5min spal. Od te doby (je mu 6mes) usina sam.Nekdy hur jindy lip. Po mesici jsme to zkusili i pres den, protoze uz jsme nechteli uspavat v kocaru, ze jsme ho pul hodiny vozili sem a tam a uz jsme se hadali, kdo ho zase pujde uspavat. No a pochopil!!! Hned na podruhe, kdyz jsem ho pres den dala do postylky, tak knoural a usnul „bez reci“. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
10.2.12 21:21

týbrdo koukám že oživuju diskuzi po takové době 8o
tak začnu tím.Malemu je osm měsíců,kojíme stále a snad ani přestat nechceme zatím.Ale poslední dobou mi při usínání řve.Musím ho uspat prsem.Tak před dvěma měsíci jsem mu normálně dala najíst a dala do postýlky a spal.ale ted ne,dostane třeba oběd a položím ho..a šílený řev,vypadá to jakoby mu trhali nohu :lol: a nepřestane dokud nepřídu a prso mu nedám.nevadí mi uspat ho kojením ale taky bych ráda třeba přes den šla ke kamarádce jen tak na kafe a prostě bez dětí a nemužu..manžel nemá prsa :jazyk.
prostě nekdo ho uspat musí nějak a tak potřebuju radu jak na něj aby se prostě napapal svýho jídla a usnul bez prsa…vím,že ho mám nechat vybrečet ale to je prostě řev :roll: to už nemá s pláčem nic společnýho.
no a za druhý.Často se mi v noci budí.nevím zda má hlad nebo chce jen prso jako dudlíka ale kolikrát jsou noci kdy se vzbudí i desetkrát.Zkoušela jsem mu dát flašku s kaší a jednou jí vypil a spal docela pěkně.Ale ted už jí zase dvakrát odmítl.tak nevím,jestli to mám vydržet a nebo :pocitac: :pocitac:
moc děkuji za jakoukoliv radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama