Jak nejlépe vyčistit lino

16.2.21 15:46

Jak vyčistit lino

Ahoj nemáte někdo zkušenosti s tím jak vyčistit lino? Manžel si v ložnici udělal menší posilovnu a na zemi měl vyskládané náhradní činky. Jenže ty jako by snad pustily barvu (olej) nebo nevím. Vyloženě mám pod každou činkou tmavý kruh. Není to špinavý, ale spíš vyloženě zažraný. Zkoušela jsem savo, čistící ubrousky, alpu i odlakovač na nehty 🤨 nic nefunguje. Jsme v pronájmu, takže novou podlahu kupovat nechci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
789
16.2.21 16:08

Záleží na tom, co je to za špínu. Je to mastné? šmír? rez?
Zkusila bych všechno - např. Cif, jedlou sodu, prášek na praní, čistič skvrn nebo pěnu na čištění trouby, ta mi pomohla už mockrát.

Příspěvek upraven 16.02.21 v 16:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6783
16.2.21 16:20

Zkus solvinu a pořádnej kartáč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9093
16.2.21 16:52

Těžko říct, aby jsi to nevzala i s dekorem :nevim:. Zkus Dr. Schutz Základní čistící přípravek R.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.2.21 17:09

Právě ani nevím co za špínu to je mastné to není. Je to čistě od činek tak asi buď rez nebo pustila barva. Ať jsem to zkoušela mít čímkoliv nezbledlo to ani se to nerozmazalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3589
16.2.21 17:51

Co na to dát piják a zahřát (třeba žehličkou, ale ne moc rozpálenou, aby to neroztavilo to lino)? Jestli je to od oleje, mohl by se kapku vcucnout zpátky do toho pijáku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3977
16.2.21 18:00

Oou.. to bych zkusila nejsilnějším cifem nebo čističem na trouby a drátěnkou.. twl, přitom to stačilo dát na kus jakékoli staré podložky (kus koberce apod.)… tohle faaakt žádný ubrousek nespraví.. lino je holt háklivé, no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3589
16.2.21 18:04

Drátěnkou nebo pískem podle mě akorát poškrábe to lino, přijde mi, že je to prostě nějaká nečistota už vsáknutá dovnitř, není na povrchu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16983
17.2.21 03:38

To bude nejaka organika, co treba aceton, toluen. ALE, zkusit nejdriv na kousicku lina, jestli ti to nevezme i barvu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat