Jak vydat knihy?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
31.10.21 16:32

Jak vydat knihy?

Ahoj, už od malá mám zálibu v psaní knih. V PC jich mám asi 10 za posledních 5 let a ráda bych je někde zveřejnila, stačilo by jako ekniha. Máte někdo zkušenosti? Co to obnáší a jak to udělat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10924
31.10.21 16:39

Obejít vydavatelství nebo hodit jako PDFka na ulož. to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.10.21 16:43
@Anonymní píše:
Ahoj, už od malá mám zálibu v psaní knih. V PC jich mám asi 10 za posledních 5 let a ráda bych je někde zveřejnila, stačilo by jako ekniha. Máte někdo zkušenosti? Co to obnáší a jak to udělat?

Jé, já taky ráda píšu knížky ;). Co bych ti doporučila, tak si stáhni aplikaci Wattpad. Musíš se tam, ale nejdřív zaregistrovat. Tam můžeš zveřejnit své knížky a sledovat další uživatele, psát komentáře a hodnotit knížky ostatních. Já tam mám profil a uložené dvě knížky. Na FB je i skupina Wattpad stories CZ/SK a tam jsem taky, tak se tam můžeš přidat. To bych udělala se zveřejněním knih jako první.
Hodně štěstí!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.21 16:43

@Cenarius když to hodím v PDF na ulož to nebude z toho žáden zisk ne?
A ano, si vědoma, že to nevydělá na uživení, ani žádné velké částky..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.21 16:44

@Ajina Kozina a můžu se zeptat zda z toho něco máte? Nečekám nějaké velké částky, ale aspoň pár kaček?

• Citovat
  • Nahlásit
22773
31.10.21 16:45

Pointa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.10.21 16:47
@Anonymní píše:
@Ajina Kozina a můžu se zeptat zda z toho něco máte? Nečekám nějaké velké částky, ale aspoň pár kaček?

No, ono to je zadarmo, ale když máš účet pro, tak můžeš za ty knihy získat i peníze. Ale prej to funguje jen u anglických knih. Zkušenosti s tím nemám :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10924
31.10.21 16:53
@Anonymní píše:
@Cenarius když to hodím v PDF na ulož to nebude z toho žáden zisk ne?
A ano, si vědoma, že to nevydělá na uživení, ani žádné velké částky..

Máš říct. rovnou že za to chceš peníze. V tom případě můžeš jít klasický do vydavatelství, kde to posoudí a případně vydají a nebo si to vydat na vlastní náklad s tím, že se ti prodejem investice vrátí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5004
31.10.21 17:11

Zkus nakladatelství Nová forma ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
31.10.21 17:30

Můžeš jít cestou spolupráce s literárním agentem, napřímo nabídnout nakladatelstvím nebo si to nechat vydat na klíč u nějaké firmy, která se tím zabývá.
Spolupracuješ s nějakým editorem? Jaký píšeš žánr? Feedback máš? Spolusponzorovala jsem vydání jednoho cestopisu a je to celkem náročný proces od dokončení rukopisu po knihu ležící v regálu knihkupectví. Tohle byl tedy malinký náklad a považovali jsme za úspěch, že ten projekt skončil plus mínus na nule. Taky by se ti mohlo stát, že na tom proděláš strašně moc peněz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat