Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Ahoj holky, snad se tady najde nějaká, která má doma stejně jako já kuchaře a poradí mi jak vyprat rondony.
Peru je na 90st, zkoušela jsem předpírku, žlučové mýdlo, Ariel Professional a stejně ty rondony nejsou tak bílé a čisté jak bych chtěla.
Uvítám jakékoliv rady. Děkuji!
Já mám ještě dobrou zkušenost se solí na skvrny - třeba v DM je za dobré peníze. Nejvíc se mi osvědčilo namočený flek posypat a nechat přes noc - pak normálně oprat.
Tak mě se osvědčilo toto žlučové mýdlo http://www.slonecek.cz/…--250-ml/805 . Sice je dražší, ale je super. Ještě jsem nenašla skvrnu, s kterou by si neporadilo. A k prášku přidávám toto http://www.slonecek.cz/…lo-500g-/822
Já taky bělila pokud nebyly nášivky. Savo a nebo přímo prostředek na bělení. Jinak ještě pomáhá vanish proti skvrnám jak je na koberce, ale musíš to nechat až dva dny v tom namočené pak na 40 aby se to zase nezapralo to co se uvolní a poslední na 90, ale jde taky hodně o materiál. Jak máš rondon hodně tvrdý tak bych jednou za čas volila profi prádelnu není to zase tak nákladné když je tam nedáváš každý druhý den a oni ti je vrátí min. o dva odstíny bělejší. Ať se zadaří ![]()
Já jsem cukrářka, takže fleky alá čokoláda, tuk, atd:D. Použila bych Savo perex. Ale co si pamatuju, mamka vždy vyprala obyč jen s práškem
na 90… Ale Savo je jistota:)
Já jsem vždycky nejdřív tak na půl hodiny namočila do horké vody, pak drhla kartáčem a žlučovým mýdlem skvrny a prala na 60 s gelem na bílé a odměrkou vanishe na bílé prádlo.
Sice jsem ho nikdy neměla úplě zamatlaný, ale čokoláda a nějaký krém se tam dostal. A i po dvou letech je zářivý.
Tak to ti neporadim..ja jsem vyucena kucharka a nikdy mi ty rondony nesly vyprat dobela..
…
vždycky sem kupovala nějaký drahý prášky, odstraňovače skvrn, vanishe na skrvny, prala na 90 a něco se vypralo něco zapralo a řikala sem si ze už snad nic nepomůže.. náhodou sem narazila na tuhle diskuzi a řekla sem si ze to zkusim, že za pokus nic nedám.. v DM jsem viděla sůl a tekutý i tuhý žlučový mýdlo, stáli pár korun tak sem vzala všechno a doma to zkusila. s tekutým mýdlem se pracovalo líp než s tim tuhym a k pracímu prášku přidala tu sůl. a světe div se ono to fakt funguje!!! vůbec sem nevěřila.. zmizeli i zapraný mastný skvrny a přijde mi že jsou dokonce i o odstín světlejší
takže moc děkuju za tipy!! ![]()