Jak zabavit dvouleté dítě

Anonymni
14.8.09 23:29

Jak zabavit dvouleté dítě

Prosím poraďte, jak si hrát s dvouletým chlapečkem.

Nějak mě nenapadá nic pořádného, čteme knížky, stavíme kostky a nebaví to ani jednoho z nás :-). Venku je to trochu lepší.

Potřebovala bych nějakou inspiraci, jaké hračky, kam už vyrazit atd.

Předem moc díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14.8.09 23:57

Tak zítra nebo spíše za 8 minut budu mít také dvouročáka :lol:
Knížky,kostky,lego(to já stavím a on podává kostky)hrajeme na schovávanou,na honěnou(to občas neskončí dobře :oops: ),
hrajeme pexeso tím stylem že všechny kartičky nechám obrázkem nahoru a Maty najde stejné(to ho baví)
Malujeme do vodových omalovánek
Házíme po sobě koule s papíru
Kopeme si z balonem
Hrajeme kuželky
Hrajeme si z vláčkodráhou a stavíme ruzné koleje atd..
dáváme auta do garáže
Když už nevím co tak mu pustím prasátko pepinu a nebo krtečka nebo teletubbies,ale vždy dvě pohádky a zase si hrajeme
5íkám mu barvy,tvary atd
Stavím ruzné opičí dráhy které přelejzá za mého dohledu(učím ho tak překonat překážky)
Už si na víc nevzpomínám,ale určitě když na něco přijdu písnu.
Jinak jezdíme na výlety.Pořád máme kam jezdit a když není kam jet tak jdeme aspon do zoo či do dinoparku a nebo alespon na nádraží koukat na mašinky a nebo se i jedem projet autobusem :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1965
15.8.09 08:34

Co si tak pamatuju, tak v tomhle věku kluky zajímalo všechno, jen ne hračky :roll:

Vymyslet se dá ledacos, jak psala Kamča, ale kluky nejvíc bavilo „vařit“. Takže jsem je nechala kramařit v šuplíku s různýma udělátkama do kuchyně, když je to přestalo bavit, sedli si ke stolu s miskama, hrnkama, hrncema, do toho jsem jim sypla těstoviny, čočku, rýži, atd…a byl klid :lol: Baví je to dodneška. Když jim do toho naliju i trochu vody, ať z toho můžou umíchat pořádný blivajz, tak jsou na vrcholu blaha :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
15.8.09 10:23

mimo vyjmenované věci děláme:

malování prstovými barvami
plastelína
razítkování
vaření
LEgo
hrajeme si na trumpetu říkanky s ukazováním rukama
super jsou tady:
http://www.kubesova.cz/…_a_rikadla_0
blbneme v posteli-kotrmelce,stojky apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
150
23.8.09 14:48

Jen jsem tady zvědavě koukla a díky taky za tipy a Maggie za dobré říkanky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Sabik. ivoš
24.11.12 18:39

Skoro pořád hlídam brachu tak děláme různe pokusy :lol: To vždycky dopadne tragicky :zed: Ale kdyby jste chtěli něco poradit tak tady jsou tipy : Malování prsty na vyfoukla vajička to ho baví pak spívaní a říkaní pohádek :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
24.11.12 18:54

Holky, tady ale nikdo nezmínil výlet do přírody… To je pro mrňouse skvělá zábava a navíc mu to i hodně dá… :) ale jinak tipy jsou super…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9847
24.11.12 19:12
@hvezdicka.zh píše:
Holky, tady ale nikdo nezmínil výlet do přírody… To je pro mrňouse skvělá zábava a navíc mu to i hodně dá… :) ale jinak tipy jsou super…

Jj, prochajdy jsou super, kort když se to teď spojí se sbíráním různých věcí ;) sbírali jsme kaštany, žaludy, různé barvy lístečků, větvičky, šišky… :-) a nebo klidně i jen trháme lístky kterými pak krmíme zvířátka ;) máme kousek od nás daňky a tam je to vždy super výlet :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2503
24.11.12 19:20

V tomhle období je super se projít k řece a nakrmit kačeny, popřípadě už labutě :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.12 19:40

To souhlasím… Pro dítě není nic lepšího, hry doma jsou fajn, ale není nad to vzít dítě ven :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2503
24.11.12 20:05

@hvezdicka.zh ale u nás je zrovna smog! Takže teď je lepší být doma :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.12 12:20

Jasně, chápu, že se nedá chodit za všech okolností… Na druhou stranu třeba o víkendu se dá vyjet někam za humna, kde smog není :lol: Ale je jasný, že jsou období, kdy je lepší zůstat doma

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.12 19:02

Holky, já byla dneska s malou dvě hodiny venku a večer mi usnula během pěti minut :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2503
27.11.12 19:24

My jsme dneska byli s Tomčou na náměstí koupit mlíčko a kouknout se na stromeček, který nám tam už postavili. Potom na podloubí máme takové to jezdící auto (nahoru, dolů). Když máme čas, tak z potřebných věcí uděláme příjemné :) dvě mouchy jednou ranou. Jdeme pěšky, takže se prcek utahá a ještě nakoupíme :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2503
27.11.12 19:25

Jo a v kočárku zuž taky skoro vůbec nejezdíme. Hned se vám prďola rychleji unaví :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama