Jak začít s barfem?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kklara99
Povídálka 24 příspěvků 24.11.18 21:51
Jak začít s barfem?

Ahoj, chtěla jsem se zeptat někoho, kdo ma zkušenosti s barfem.Mame extrémně vyhublou roční fenku brabantika. Nedostanu do ni granule uz ani kapsicky. Zvládne nezrat x dni. Kvůli zdravi musí na kastraci na jaře a musí přibrat. Jak začít, jaké maso používat? Syrové, vařené? Jakou zeleninu atd.. Může pes i mleté maso co je určeno pro lidi? Koupila jsem dva balíky mletého rozmrazila jsem to a zapomněla jsem ho využít takže uz den a pul je vyndane. :zed: Je mi líto to vyhodit a delat nám z toho jídlo taky nechci. ???? :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
smajlik345
Kecalka 493 příspěvků 24.11.18 22:16

Já neřeším ani barf ani granule. Prostě davám vše a psi mají ideální váhu. Jeden nadváhu, oproti známým kteří dávají prý kvalitní granule a pes je vyhublý.
Takže já bych zkoušela vše. Myslím si že v tvém případě je jedno co ale hlavně aby žrál. U nás taky budou radši držet hladovku když dostanou granule co jim nechutnají, prostě je nesežerou.
Kup menší balení granulí a zkus jiné značky. Kuřecí vývar, maso vařené i sýrové, vločky, rýže, těstoviny - po nich se přibírá. Zelenina, Ovoce, tvaroh s vajíčkem. Lososový olej. Když jsem měla psa nemocného a potřebovala jsem aby žral tak jsem davála i sádlo s chlebem, sádlo s mrkvi, sýrové kuřecí maso. Prostě jsem zkoušela vše co mě napadlo chytnul se nakonec na kuřecí maso.
Nedržela bych se striktně barfu i když musíš u něj dodržovat poměr komplet všech vitáminu, doplnku a vše co má pes dostat. Takže docela složité

Ninare
Nováček 1 příspěvek 24.11.18 22:18

Nežere několik dní 8o tyjo. Doporučuji pořídit nějaké knížky, nám pomohly ;) jsou tam obrázky, recepty.. a je to hezky vysvětlené

Markéta80
Hvězda diskuse 40496 příspěvků 24.11.18 22:31

@kklara99 a vyšetřena je Kolik váží? já mam dvě grifonky :lol: , jedna od štěněte neustálé problémy a je malinká, mladší jí přerostla už v 6m :lol: . Tu kastraci bych teda ještě zvážila. je jí rok ;) Mleté asi ideál ale záleží jaké, hovězí, krůtí ok. vepřové je dost tučné a zeleninu ybch nastrouhala ;)

Uživatel je onlineMichelle_M
Ukecaná baba ;) 2165 příspěvků 24.11.18 22:33

Mně se pro začátečníky líbí paní Novosádová, sama jsem na ní před nějakými osmi lety začínala, ale tehdy toho moc na výběr nebylo :) Sice teď po těch letech už mám nějaký svůj styl, ale na stránkách (manwe.eu - info ohledně barfu na pravé straně) to má myslím pěkně a srozumitelně popsáno. Můžeš si koupit i její knížky, ale my vystačili s tím, co má na webu. Jedna věc, co bych asi poradila do začátku - nepřehánět to se snahou o dennodenní a často propíranou pestrost a vyváženost :mrgreen: To stačí tak nějak udržovat v rámci 4 - 6 týdnů. Na začátek jedno maso, jedna zelenina jako příloha a počkat, co to udělá. Jen tak je možné vysledovat, pokud psovi něco nesedne, co to vlastně bylo. To samé platí pro různé oleje, doplňky a jiné sypání. Obecně na přibrání - celkově zvětšit objem dávky (udává se, že pes by měl sežrat 2 - 3% ze své ideální váhy, ale měla jsem psy, co potřebovali až jednou tolik, aby nebyli jak žebřiňák), obilné přílohy typu kolínka, vločky, tučnější záležitosti - vepřové maso, hovězí vemeno - top záležitost a u nás vždy velmi oblíbené, chleba se sádlem ke svačině - ale u těch tučných věcí opatrně, bacha na průjmy. Na závěr ještě taková okřídlená věta - je to jen žrádlo, ne start raketoplánu :D Ať je psík brzo ve formě ;) Jo a to lidské mleté - bývá velmi často solené a tím pádem ne moc vhodné (takové to zatavené na tácku), jinak v tom problém není a často psi takové „zamřelé“ maso sami vyhledávají a preferují, my máme na zahradě už skoro indiánské pohřebiště :D

kklara99
Povídálka 24 příspěvků 24.11.18 22:59

@Markéta80 nemá ani kilo.. Vyšetřena byla naposledy když mela náběh na nějaký zánět při harani. Harala hodně brzy. Navíc je slepá na jedno oko a mame ještě civavaka. Toho kastrovat nechci když je zdravý a fena by štěňata neměla mit.(není ani s papirama vzali jsme ji od paní kvůli tomu ocicku, nikdo ji nechtěl) Vet nám kastraci doporucil.. Chci tam zajít znovu a zeptat se co s Ni.. A to mleté je mix vepřové a hovezi

kklara99
Povídálka 24 příspěvků 24.11.18 23:01

@smajlik345 Granuli jsem vyzkoušela spoustu. Micham ji to s masem s vyvarem se syrem ale vyzere jen to dobre a zbytek nechá.. Dela to i nas civavak ale ten je vypaseny dost.. :D a zase jim nemůžu dávat všechno protože ten druhy pes trpí na záněty žaludku a měl hodnekrat ant. Tak nemůže úplně vše a nszabranim tomu aby nevlezl fene do misky. Mám ještě mimi tak litam i kolem maly..

kklara99
Povídálka 24 příspěvků 24.11.18 23:04

@Michelle_M A na kolik vyjde taková strava pro pejska? Nemam úplně cas věnovat se jen tomu když mám ještě dceru.. Je nějaký tip jak si to usnadnit? Přijde mi cele to barfovani siiilene slozite :zed: 8o :nevim:

kklara99
Povídálka 24 příspěvků 24.11.18 23:16

Přidávám fotku, uz to začíná byt hrozne

Markéta80
Hvězda diskuse 40496 příspěvků 24.11.18 23:21

@kklara99 8o 8o tak tam bude nějaký problém. měla by mít skoro 5kg. mladší má 3,4 a je to jak manžel říká fitness pes :lol: . A trpí na průjmy nebo jen nechce žrát? Co dáváš za granule, kapsičky? starší od štěněte průjmy, pak i kapačky a má pár druhů co může a mladší naopak sní cokoliv, je hlavně na konzervách :lol: . je divné že fakt nechce žrát :? . To vepřové aby jí neprohnalo. 1kg si neumím představit nebo je s něčím křížená ale i tak 1kg :? Ta starší taky kolikrát nežere celý den, byla jsme s ní na veterině a ta říkala že jo je menší ale pamatuje si jak vypadala na kapačkách a že kostlivec není ale když obě vedle sebe stojí těžko by někdo řekl že je starší. malá jí i na výšku přerostla a když obě stojí tak šílený nepoměr v šířce :mrgreen: . Konzervy jsi zkoušela? starší vždy jí pěkně pár dní, ted už skoro měsíc až se divím :lol: Pokud vyžere jen to dobré tak co uvařit a mít to v ledniic, rýži + maso + zelenina ;) Důležité aby žrala ale je jí rok to už extra nedožene. je to ale divné, protože naše měla kdžy jsme si jí přinesla domů skoro 1,5kg v 8 týdnech takže to ais nebude čistý brabantík :think: asi bych vařila jestli vyžere jen to dobré tak vařené by jí mohlo sedět, jdou i měnit přílohy nebo jen maso a zeleninu, kosti bych nedávala jestli je takhle miniaturní :?

kklara99
Povídálka 24 příspěvků 24.11.18 23:26

@Markéta80 viděla jsem rodiče.. Ale buhvi jak to bylo.. Sourozenci byly hubenější ale rozhodne ne takhle.. Je i extrémně bojácna. V zivote jsme na ni nesahli ani když neco provedla a boji se fakt úplně všeho, hned se krčí.. Je mi ji líto :D a graulky mame brita. Zkoušela jsem nejrůznější příchutě a druhy a i country dog mela. Konzervy jsem zkusila nejrůznější. Žere to max večer. Další dny k tomu cuchne a odejde.. Dobrutky to by ji šlo. Jinak nic.. Zajdu k vetovi

Markéta80
Hvězda diskuse 40496 příspěvků 24.11.18 23:26
@kklara99 píše:
Přidávám fotku, uz to začíná byt hrozne

takhle bych řekla že má víc než 1kg ale hubená je :? A to se říká jak grifoni jsou poplenice a starší taky klidně čuchne k misce a odejde. Bohužel nemůže skoro nic. ted teda žere pěkně jenže stejně nepřibere ani gram :?

Markéta80
Hvězda diskuse 40496 příspěvků 24.11.18 23:31

@kklara99 já kupuji barking heads, tiny paws pro prcky kachnu a to jí jede :mrgreen: . mladší taky + konzervy, beru z netu většinou animondu, topstein a macs ;) . Zkus trošku rýže s masem a do vypnutého nastrouhanou mrkev a přiklopit a uvidíš ;) mladší ta se nebojí vůbec, ta vyrůstala s hodně psama :lol: ale chovat furt chce a když na ní promluvím tak dává strašně hlavu na strana, až by si jí vykroutila :mrgreen: Oni postavou mají být spíš jako válec což mladší je, manžel jí říká že je jako tank :mrgreen:

kklara99
Povídálka 24 příspěvků 24.11.18 23:43

@Markéta80 ryzí nezere… Ona se nebojí psu ale rychlých pohybu. Deky igelitek boji se když ji nandavam ksiry. Je to hruza :zed:

smajlik345
Kecalka 493 příspěvků 25.11.18 12:26

@kklara99 tak aspoň něco žere. Mě granule brit psi nežrali. Nevím co jim v tom nechutnalo, ale nechtěli to ani jeden. Teď mají joseru a žerou oba dva kolikrát štěkají že chtějí ještě. A tak zavírat psa na chvilku než se fena nažere. To moc času nezabere na pár minut ho zavřít a feně dát něco tučnějšího aby přibrala

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >