Kocouři útočí na kočku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
BaraRed
Kecalka 495 příspěvků 23.11.18 08:47
Kocouři útočí na kočku

Holky co mate doma kocky, poradte. Mam doma 3 kocoury a jednu kocicku. Posledni kocour jako jediny neni vykastrovany, planujeme to na leden. Mame ho od zari a zacal nam nahanet kocicku. Od neho to okoukal i druhy nejmladsi (vykastrovany) kocour a stridaji se v utocich na ni. Je to na dennim poradku. Vzdycky je za trest na chvilku zavru do koupelny, uz nevim, co s nimi. Mam doma kozlikovy sprej, ktery je vzdycky na chvili zabavi, ale za chvili je to znovu. Nemate radu, jak tomu predchazet nebo tomu zabranit? Kocicka byla puvodne dominantni, ale oni jsou v presile, tak se ted uz spis boji a vsude chodi ostrazite. Nejvic sazim na tu kastraci, po par mesicich se urcite kocour zklidni a ten druhy teda taky, ale do te doby. Diky za vsechny rady.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Taače
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 23.11.18 08:57

No asi bych se snažila tu kastraci popohnat, nejde to dřív? Jak je starý? Asi s ním mlátí hormony a upevňuje si pozici ve „smečce“, ale pokud si ji udělá teď, nevím, jak pak po kastraci ustoupí, nehledě na to, co to udělá s kočičkou :?

Jestli to nejde dřív, tak bych je radši nechávala odděleně, dokud nebude mít přistřižená „křidýlka“ a nepřijde o zdroj té agresivity :think:

Run
Generální žvanilka 20632 příspěvků 23.11.18 08:57

Běžte hned, proč čekat na leden? Dnes se běžně kastruje brzy, Kocourovi to fakt neublíží. Problémy s močovým ústrojím jsou spíš ze špatného krmení.

Janli
Kelišová 6797 příspěvků 23.11.18 08:57

S kastrací bych neotálela, zvlášť pokud je kocour starší. Pokud totiž máte kočku, nemusí jeho samčí projevy úplně vymizet.

ivašot.
Kelišová 6862 příspěvků 23.11.18 09:13

Jak píšou holky výše, nechala bych vykastrovat hned. Nebo si to chování zafixuje a nemusí toho nechat ani po kastraci.

BaraRed
Kecalka 495 příspěvků 23.11.18 09:14

Kocour ma priblizne 5 mesicu a ja jsem proti rannym kastracim. Chapu, ze to doporucuji i nejspickovejsi veterinari, ale ja z toho nemam dobry pocit. A krmim rekla bych kvalitne, bez obilovin, vysoky obsah masa, zadny marketovy srot… Premyslela jsem o aromaterapii Feliway, zkousel nekdo?

Taače
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 23.11.18 09:27

@BaraRed No tak nech psychicky zdeformovat kočičku…

Opravdu tvoje přesvědčení nezmění ani to, co začal předvádět teď? Vždyť sama teda víš, čím to je, tak je očividně pohlavně dospělý a není teda řeč o kastraci rané. Nemluvě o tom, že za chvíli začne značkovat, tak si ten puch užijete - a pokud už dělá toto, po kastraci s tím nepřestane. Jen aby v únoru nebyl inzerát, že darujete do dobrých rukou nezvladatelného kocoura…

Popřemýšlej nad tím ještě, hormony potlačovat nejde ;)

ivašot.
Kelišová 6862 příspěvků 23.11.18 09:29
@BaraRed píše:
Kocour ma priblizne 5 mesicu a ja jsem proti rannym kastracim. Chapu, ze to doporucuji i nejspickovejsi veterinari, ale ja z toho nemam dobry pocit. A krmim rekla bych kvalitne, bez obilovin, vysoky obsah masa, zadny marketovy srot… Premyslela jsem o aromaterapii Feliway, zkousel nekdo?

Klidně vyzkoušej Feliway, ale podle mě to na pubertu a hormony stačit nebude. Dle mě si zaděláváš na problémy, které se později budou řešit jen obtížně. Možná značkování tvůj názor změní :think:

Pipet
Generální žvanilka 24162 příspěvků 23.11.18 09:35

Většinou pomůže upravit byt, aby tam bylo dost schovávaček - „kočičího“ prostoru. Jestli vyhovujou víc budky, police ve výšce, místo u okna, ať můžou pozorovat?
Plus toho „zlobivého“ co nejvíc utahat hrou - hrou na lov.

Teda tolik mé postřehy ze sledování pořadů typu My cat from hell a tak :mrgreen:

Plus teď mě napadá k tomu krmení - kvalitní žrádlo = hodně energie, proto bych asi zkoušela investovat čas, aby tu energii měl mlaďoch kde vybít.

edit - taky bych kastrovala…

Amys
Generální žvanilka 20821 příspěvků 23.11.18 09:45

@BaraRed Ještě jako holka jsem měla kočku, kterou někdo vyhodil na ulici. Jaké bylo mé překvapení, když ve svých cca 6ti měsících porodila 2 koťata. Jak byla mladá a nezkušená, tak je napůl sežrala, než jsme dorazili domů. Nás ale nenapadlo, že by mohla být těhotná, když to bylo kotě… Tím jsem jen chtěla říct, že půlroční kozourek už není žádné malé koťátko. Ano, je nevyzrálý puberťák, ale vzhledem k jeho nevhodnému chování bych kastraci taky uspíšila a obzvlášť, pokud nemáte kočičku vykastrovanou, abyste nebyli za necelé dva měsíce překvapení…

Uživatel je onlineOu
Kelišová 5806 příspěvků 23.11.18 10:00

Tresty zavíráním od koupelny jsou zbytečné - kocour se chová zcela přirozeně, tak jak mu velí jeho temperament a pudy. Koncept trestu prakticky nechápe a jen si to spojí s tím, že vy jste ta zlá, co ho někam zavírá. Což mu může zvyšovat pocit nejistoty, který si pak zlepšuje tím, že brání svoje teritorium a dovoluje si na nejslabší část smečky.

Kozlíkem jim stříkejte pelechy, aby se tam cítili víc v bezpečí. Teoreticky můžete zkusit, jestli zabere feliway - takový ten difuzér kočičích hormonů spokojenosti do zásuvky - není to v bytě cítit, může vám pomoci.

Ale hlavně kastrujte hned. U kocourů to není problém, chovné stanice v rámci prevence ničení koček v množírnách kastrují koťata co nejsou určeny do chovu, před tím, než jdou novému chovateli Kočka s dalšími měsíci stresu klidně může začít mít zdravotní problémy. To je ta nejhorší varianta - velmi pravděpodobná varianta je, že kočka ve snaze mírnit svůj stres začne někde něco prochcávat.

No a nebo, pokud kočka není kastrovaná, tak samozřejmě že je reálné že budete mít doma nechtěná koťata.

Kastrujte hned.

A pak tedy uzpůsobte byt smečce tak, aby se tam všichni členové cítili dobře - to znamená posilovat u každé kočky pocit tady jsem doma, tady je moje teriotirum.

Především to znamená dostatek kočičích záchodků. Na čtyři zvířata to chce 5 misek. Vážně - to kam si kdo chodí odkládat a označovat to svým pachem může být dost podstatná záležitost v mocenských pozicích v rámci smečky.

Dále to znamená že při krmení je dostatek misek a v případě že by kocouři kočku vyháněli od jídla, tak ji krmit jindy a nebo jinde.

Dostatek míst pro všechny ve výšce. Kočkám dělá moc dobře, pokud mohou být tam, kde se děje většina věcí (kuchyně a obývací pokoj), sledovat okolí a být přitom ve výšce - alespoň na úrovni lidské hlavy, ale klidně i výše. A pokud jich máte hodně, tak se dost hodí, aby takových prostor bylo dostatek, aby měl každý svou pozorovatelnu. Výrazně to přispívá kočičímu sebevědomí.

Plus kočičce věnujte extra čas - ideálním způsobem, jak zvýšit její pocit bezpečí a jsem tady doma je umožnit jí něco ulovit a pak to sežrat. Samozřejmě nemám na mysli pouštět po bytě myši - ale hrát si s ní, alespoň 10 minut v kuse s něčím na udici, pak jí to nechat pořádně zakousnout a hned po hře jí nakrmit. Posiluje se tím spojení tady lovím a pak se tím nažeru, tady je moje teritorium.

BaraRed
Kecalka 495 příspěvků 23.11.18 10:01
@Taače píše:
@BaraRed No tak nech psychicky zdeformovat kočičku…

Opravdu tvoje přesvědčení nezmění ani to, co začal předvádět teď? Vždyť sama teda víš, čím to je, tak je očividně pohlavně dospělý a není teda řeč o kastraci rané. Nemluvě o tom, že za chvíli začne značkovat, tak si ten puch užijete - a pokud už dělá toto, po kastraci s tím nepřestane. Jen aby v únoru nebyl inzerát, že darujete do dobrých rukou nezvladatelného kocoura…

Popřemýšlej nad tím ještě, hormony potlačovat nejde ;)

Neboj se, ja svoje kocky nikdy nedam pryc, uz jsme meli i horsi problemy a dat kocku pryc me v zivote nenapadlo a nenapadne. ;)

BaraRed
Kecalka 495 příspěvků 23.11.18 10:03
@Amys píše:
@BaraRed Ještě jako holka jsem měla kočku, kterou někdo vyhodil na ulici. Jaké bylo mé překvapení, když ve svých cca 6ti měsících porodila 2 koťata. Jak byla mladá a nezkušená, tak je napůl sežrala, než jsme dorazili domů. Nás ale nenapadlo, že by mohla být těhotná, když to bylo kotě… Tím jsem jen chtěla říct, že půlroční kozourek už není žádné malé koťátko. Ano, je nevyzrálý puberťák, ale vzhledem k jeho nevhodnému chování bych kastraci taky uspíšila a obzvlášť, pokud nemáte kočičku vykastrovanou, abyste nebyli za necelé dva měsíce překvapení…

Kocicka je vykastrovana.

Taače
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 23.11.18 10:08

@BaraRed To je dobře :palec: Bohužel znám lidi, pro které je kastrace přece zbytečná a až začne micka mrouskat nebo kocour značkovat, tak dávají pryč, protože je to nechutné a tak :roll:

Fakt nad tím prosím popřemýšlej, tím, že už je v pubertě, je řeč o rané kastraci mimo, raná by byla kdyby se neprojevil. Každá kočka to má jinak no…

BaraRed
Kecalka 495 příspěvků 23.11.18 10:11

@Ou
Dekuji za rady. Misek i zachodku mame hodne i ruzne po byte, na vecer se s kocickou zavirame v loznici, kde mi spi v nohach celou noc a pred spanim mame mazlici ritual. Kastraci teda asi uspisim, je fakt, ze v 5 mesicich uz je kocour plne vyvinuty. A co se tyce pelisku ve vyskach, tak mame asi 3, ale zrovna ona tam moc nechodi. Do budoucna chci udelat schody a pelisky na stenu, verim, ze budou nadseni. :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh lásky „Luďana a Ilony“: Dohodil Hofmann Jitce roli na usmířenou za nevěry?

V seriálu Most! hrají Martin Hofmann (40) a Jitka Čvančarová (40) bývalé... číst dále >

Doják dne: Hollywoodský herec Steve Buscemi se rozloučil s láskou svého života

Miloval ji z celého srdce dlouhých třicet let. Teď musel hollywoodský herec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >