Morče a svrab

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Longiana
Stálice 69 příspěvků 20.11.18 19:33
Morče a svrab

Ahoj holky, má prosím někdo z vás zkušenosti se svrabem u morčat? Máme 2 morčatka od kamarádky a včera jsem u veterináře zjistila, že mají svrab. Její morčatka jsou ale v pořádku. Máme je přes týden. Tak tomu vůbec nerozumím kde to chytli? Jediné co máme nové je klec přes inzerát. Já ji ale čistila jarem tak nevím zda to nebylo málo. Tak teď nevím zda je to přenosné na člověka(veterinář tvrdí že ne ale bojím se), jak často čistit klec atd? Děkuji za Vaše reakce
:zed:

Reakce:
Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 20.11.18 19:37

Klec VŽDY čistit savem..Musí se dezinfikovat od výkalů a to jar neudělá.

anonymnianonym
Ukecaná baba ;) 1630 příspěvků 20.11.18 19:49

my měli morčáka kdysi na umření a mazali arnikovou mastí+jsme měli injekce od veterináře-ten to mimochodem chtěl vzdát když morče viděl.Ale morčák žil ještě pár let :)

Janee19
Zasloužilá kecalka 742 příspěvků 20.11.18 19:56

Bude to z klece, my jednou přitáhli svrab i v senu. To je hned, ale léčit se to dá celkem dobre

Afrikana
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 20.11.18 20:03

@Longiana Pocitam, ze u veterinare bud dostala injekci nebo kapky za krk, ktere oboji pusobi dlouhodobe nekolik tydnu, takze klec cistete normalne, jak jste zvykli. Nelamala bych si hlavu s tim, kde to chytli. A na cloveka zvireci svrab opravdu prenosny neni.

Longiana
Stálice 69 příspěvků 20.11.18 20:47

@Janee19
Takže mám raději seno co máme doma vyhodit?

Longiana
Stálice 69 příspěvků 20.11.18 20:48

@Afrikana ano u veterináře dostali oba na kůži lék a za měsíc máme přijít znova. To jsi mě uklidnila, že to není přenosné. Dekuji

Gvendolínka
Povídálka 48 příspěvků 20.11.18 20:51

Máme 3 morčata již několik let a jedno z nich chytlo v létě svrab. Veterinář nám řekl, že morče ho může chytit z trávy (dávali jsme je často ven na pastvu) a každé morče je na svrab jinak náchylnější (záleží na imunitě). Každých 14 dní jsme jezdili na injekce a asi po 4-5 dávkách bylo po problému :). Na člověka svrab přenosný není, jen pozor na ostatní zvířátka :think:. Morče jsme měli odděleně a klec jsme čistili normálně (Máme velkou, takže cca 2× do týdne).

Janee19
Zasloužilá kecalka 742 příspěvků 20.11.18 23:36

@Longiana určitě bych ho vyhodila, raději i žrádlo… A my pak ani na kontrolu už znovu nešli, z 6 pískomilů to měl jeden a naštěstí ani ostatní nenakazil, nemohli jsme ho oddělit

ginze54
Nováček 7 příspěvků 21.11.18 21:31

Tou klecí by to mohlo být…ono se to těžko dohledává, může to být i ze sena. Já seno kupuji a nikdy žádný problém a jednou mi kamarádka dala nějaké domácí seno, co mají pro králíky a morče pak najednou mělo svrab…ale třeba já si jeden čas taky sušila seno doma a nic :nevim: Jinde jsou zase lidi, co ho jen kupují a svrab je potkal taky…tady člověk prostě nikdy neví.
Klec znovu pořádně vydezinfikovat, vyhodit seno, žrádlo a pokud má v kleci například dřevěný domeček, tak taky, protože ten se vydezinfikuje jen těžko.
A neboj, na člověka se to nepřenese :palec:

měsíční svit
Kecalka 469 příspěvků 21.11.18 23:07

@Longiana Může to být ze všech důvodů, co píší ostatní. Jen bych dodala, že je možné i to, že jsou ve stresu z přesunu a nového prostředí. Psala jsi, že je máte týden a jsou od kamarádky. Některá morčátka to snášejí hůř, ty změny, mají stres pak se to projeví kožníma nemocema, nebo jsou jim náchylní. Jinak klece čistím velký úklid jednou týdně a v půlce týdne vyberu jen ty hodně mokrá místa.

Longiana
Stálice 69 příspěvků 22.11.18 18:02

Holky děkuji! :srdce:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >