Je k dětem lepší labrador nebo pyrenejský pes?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lamátko
Závislačka 2528 příspěvků 1 inzerát 18.11.18 09:09
Labrador nebo pyrenejský pes

Ahoj. máme dum a už dvakrát nás navśtívil zloděj. Bojím se a tak sem se rozhodla pořídit pakska. Chtěla bych pyrenejského jelokož sem se dočetla že je super k détem a zároveň dobrý hlídač. Manžel by chtěl labradora, že není tak veliký a dobrý k dětem. Ale já se dočetla že jlídač už tak dobrý není. Co myslíte.? A chcise zeptat dá se naičit že když ho budu venčit nude dělat hovínka venku a ne na zahradě? Děkuji

Reakce:
Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 1 inzerát 18.11.18 09:19

S výběrem plemena ti neporadím, nepořídila bych si ani jedno. Ale kadit ti bude venku, když s ním budeš chodit pravidelně na procházky tak, že si zvykne a může s tím počítat. To se většina psů naučí přirozeně, že si nekadí na vlastní zahradě. Ale sbírat bys je měla i venku, takže nevím, jak moc ti to pomůže.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25230 příspěvků 18.11.18 09:25
@Čičorečka píše:
S výběrem plemena ti neporadím, nepořídila bych si ani jedno. Ale kadit ti bude venku, když s ním budeš chodit pravidelně na procházky tak, že si zvykne a může s tím počítat. To se většina psů naučí přirozeně, že si nekadí na vlastní zahradě. Ale sbírat bys je měla i venku, takže nevím, jak moc ti to pomůže.

Tak v lese treba fakt nesbiram.

Labradir neni hlidac ani neni vhodny na celorocni pobyt venku. Co se tyka pyrenejskeho nevim, informace bych pozadala u nejake chs.
Pes bude kadit venku, ale rozhodne ne hned. Nas az tak okolo roka, kdy se mu to ustalilo. Do te doby velka bobkovana.

Příspěvek upraven 18.11.18 v 09:47

Tynkycat2
Extra třída :D 12070 příspěvků 18.11.18 09:29

@Lamátko pyrenejský pes není pes pro začátečníka, je to pastevec, denně vyžaduje mnoho pohybu a hlavně se mu člověk musí věnovat co se týče důsledného výcviku od samého začátku. Pokud si to dobře pamatuju tak sice ke své rodině je zlatý ale nemusí tomu tak být k ostatním lidem. Svou rodinu velmi tvrdě chrání. Možná se dá naučit že se na zahradě nebude venčit, ale třeba náš pes to nikdy nepochopil a bobky dělá i na zahradě. Labrador mi přijde jednodušší a k rodině vhodnější, hlídač to ale asi velký nebude.

Lamátko
Závislačka 2528 příspěvků 1 inzerát 18.11.18 09:36

Pak mě napadl cane corso.....

Tynkycat2
Extra třída :D 12070 příspěvků 18.11.18 09:47

@Lamátko ani to podle mě není pes pro začátečníka, vždyť charakteristiky plemen si sama můžeš jednoduše dohledat o tomhle najdeš že miluje svou rodinu k ostatním lidem je oproti pyrenejskému lhostejný, nikdy neutoci jako první. Výcvik musí být opět důsledný bez trestů atd. Vím že jsi se neptala na jiný nazor, než výběr plemene tak se omlouvám, ale myslím prvoplánově se má pes pořizovat jako přítel člověka a ne jak bude bránit proti zlodějům. To tě levněji vyjde cedule s upozorněním na kamerový systém a dvě atrapy kamery co umí i blikat aby působily skutečně :)

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25230 příspěvků 18.11.18 09:49
@Tynkycat2 píše:
Vím že jsi se neptala na jiný nazor, než výběr plemene tak se omlouvám, ale myslím prvoplánově se má pes pořizovat jako přítel člověka a ne jak bude bránit proti zlodějům. To tě levněji vyjde cedule s upozorněním na kamerový systém a dvě atrapy kamery co umí i blikat aby působily skutečně :)

MYslím, že některá plemena jsou hlídací a na šlechtěná a pořizují se na hlídání. To přece apriori neznamená, že se o něj nebudou dobře starat.

S kamerami souhlasím. Psa ti někdo otráví natošum. Napojit na nějaký centrální pult ochrany atd. Na psa bych se u plánovacích zlodějů nespoléhala.

Tynkycat2
Extra třída :D 12070 příspěvků 18.11.18 09:55

@jenny.fields vždyť neříkám že se o něj nebudou dobře starat, jen že takový pes nedělá všechno automaticky a špatným výcvikem když člověk neví co dělá se z něj může stát nepřítel celé rodiny, nešťastný, celý život zavřený. Pokud si začátečník rovnou troufne6na osajako je pyrenejsky, proč ne.
S otravou jsem to taky chtěla zmínit, to se děje i u nás na vesnici.
Někdo to dělá a neřeší, já bych psa pokud nejsem doma nebo přes noc na zahradě volně nikdy nenechala, chce to velký kotec a psa zajistit.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25230 příspěvků 18.11.18 09:58

@Tynkycat2 Já bych si pastavce taky nepořídila, není to pes pro začátečníky. Píše se, že se nemusí cvičit, jenže se musí vychovat.

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2157 příspěvků 18.11.18 10:29

Vycvičit psa tak, aby byl co platný jako ostraha domu, není práce pro začátečníka. Jo, pes možná bude lítat kolem plotu, vypadat impozantně a dělat bugr a nějakýho náhodnýho kolemjdoucího čórkaře to v tu chvíli odradí, ale když si vás někdo vytipuje, stačí jeden otrávený buřt. Pro pocit bezpečnosti je určitě lepší nějaký ten alarm nebo kamerový systém.

Uživatel je onlineLenka_Hal
Kelišová 5664 příspěvků 18.11.18 11:34

Mame labradora a k detem je nej, je to zlaticko. Ale na hlidani teda neni. Cizich lidi se dost boji a steka vyhruzne akorat na snehulaka a veverku :mrgreen: Navic verim, ze za chutny uplatek by zlodejum i odemknul…

Lamátko
Závislačka 2528 příspěvků 1 inzerát 18.11.18 12:33

Nás mavštívil zloděj dvakrát mebyl to žádný profík myslim že zloděj raději půjde tam kde není pes než aby sháněl otravu. Začátečnik nejsem, měla jsem cane corso a stafordširské bulteriéry

Lucie_Sx
Závislačka 3091 příspěvků 18.11.18 14:57

Cane corso se na celodenní pobyt venku nehodí. Jestli máte velkou zahradu, pak je nejlepší nějaký pastevec - ten pyrenej, nebo třeba šarplaninec, asiat.. záleží, na co si se svými zkušenostmi troufáš. Pro děti je to zlatější pes než labrador ;-).
Na to, že bude dělat potřebuj mimo zahradu, bych nespoléhala. Musela bys venčit aspoň 3× denně a i tak se to málokterý pes naučí. Holt budete sbírat hovínka, no.

smajlik345
Kecalka 489 příspěvků 18.11.18 19:49
@Lamátko píše:
Nás mavštívil zloděj dvakrát mebyl to žádný profík myslim že zloděj raději půjde tam kde není pes než aby sháněl otravu. Začátečnik nejsem, měla jsem cane corso a stafordširské bulteriéry

možna půjde zloděj jinam když uvidí psa, ale když uvidí labradora tak si ho ještě pohladí. Labrador fakt není hlídač, ale vítač všech

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >