Jaká autosedačka 9-36 kg??

Anonymní
15.2.21 21:30

Jaká autosedačka 9-36 kg??

Zdravím, syn mi zachvili vyroste z vajíčka. Ráda bych koupila autosedačku 9-36 kg, která se dá upevnit protisměru. Ideálně aby se dala uchytit pásy jako je u vajíčka Maxi cosi cabriofix.
Doporučíte mi prosím která by byla nejlepší?
Děkuji moc všem :dance:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
550
15.2.21 21:58

Ahoj, v protisměru si sedačku v této váhové kategorii nedokážu představit, ale pokud je to jen překlep, tak za mě v kategorii 0-18 kg po i protisměru, je super Britax First class :palec: pokud 9-36 kg :nevim: tak jsem viděla někde celkem dobré recenze na kinderkraft my way myslím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
873
15.2.21 22:06

Jediná doporučována v té kategorii je Klipan triofix je do 18kg protisměru a potom posmeru do 36kg. Jde poutat jak na pasy tak na isofix, my máme teda na isofix.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99
15.2.21 22:53

Lepší je do 18 nebo 25kg a pak pokračující. Dítě roste do šířky i délky a nikdy to neodhadneš jak bude růst. Za mě nuna, joie, axid. Bez do skupiny na facebooku děti proti směru. Prostudujte si lupu a uvidíš. Navíc ono záleží na proporcích dítěte i auta. :) aby jsi mohla použít i přední sedadlo spolujezdce, protisměrna sedačka zabere i víc místa :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.2.21 23:42

@Jambik Já auto právě nemám. Ale jezdíme s příbuznýma a každý má úplně jiné auto 🤷🏻‍♀️
Každopádně děkuji 😊

• Citovat
  • Nahlásit
18997
16.2.21 07:23

Kup sedačku 9-18kg a pak 15-36. Protisměrnou bych nekupovala, ta se totiž do každýho auta nevejde. Dobrý je romer king II nebo pak first class plus, ta je 0-18 a do 13 kg jde do protisměru. Můžeš mít klidně sedačku i na isofix, všechna auta mají povinně stejné uchycení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1366
16.2.21 07:39

Doporučuji Joie Stages, jde uchytit po i proti směru jízdy a je do 25 kg. Bezpečnost je slušná, ale jak tu už zaznělo, optimální by bylo teď koupit do 18kg a až potom větší. Autosedačky pro příliš velké váhové rozpětí jsou vždycky méně bezpečné, protože proporce dítěte se mění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99
16.2.21 07:46

@Janli
Protisměr pokud to dítě dobře snáší je mnohem bezpečnější. :) Navíc ne všechny auta mají isofix. :pankac: takže kompromis lze udělat tak, že koupit sedačku která jde po směru i protisměru. Například joie. Ale ta má nevýhodu, že při pouta i na pásy jde blbě přidělat pokud jsou pásy v autě hodně krátké. Ale zase ji lze koupit s isofixem a pak přidělat buď na pásy nebo na něj. Každopádně pokud bude zakladatelka sedačku přehazovat, Le lepší si vyzkoušet víc druhů a vybrat i podle poutání v autě. Některé dát do auta, to je prostě na porod :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18997
16.2.21 08:08
@Jambik píše:
@Janli
Protisměr pokud to dítě dobře snáší je mnohem bezpečnější. :) Navíc ne všechny auta mají isofix. :pankac: takže kompromis lze udělat tak, že koupit sedačku která jde po směru i protisměru. Například joie. Ale ta má nevýhodu, že při pouta i na pásy jde blbě přidělat pokud jsou pásy v autě hodně krátké. Ale zase ji lze koupit s isofixem a pak přidělat buď na pásy nebo na něj. Každopádně pokud bude zakladatelka sedačku přehazovat, Le lepší si vyzkoušet víc druhů a vybrat i podle poutání v autě. Některé dát do auta, to je prostě na porod :think:

Všechna auta od roku 2006 mají povinný standardizovaný isofix :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4891
16.2.21 08:37
@Janli píše:
Všechna auta od roku 2006 mají povinný standardizovaný isofix :pankac:

Fááákt? já se musím podívat do svého auta, mám za to že tam isofix není. V druhém autě máme.
Tak jsem byla kouknout a nemám tam izofix. škoda

Příspěvek upraven 16.02.21 v 08:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2021
16.2.21 08:42

Taky bych poradila spis rozdělit na dvě kategorie a koupit dvě sedačky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4891
16.2.21 08:47

A určitě bych nedala dítko z vajíčka přímo do autosedačky 9-36. Už jen ty 9-18 jsou pro malé roční pohodlnější, jsou polohovatelné. Vydrží do cca 3,5 let. A pak už tu 15-36.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18997
16.2.21 09:05
@Veru1987 píše:
A určitě bych nedala dítko z vajíčka přímo do autosedačky 9-36. Už jen ty 9-18 jsou pro malé roční pohodlnější, jsou polohovatelné. Vydrží do cca 3,5 let. A pak už tu 15-36.

Já mám romer advansafix 9-36 a ta je polohovatelná. Ale je to teda těžký monstrum, před lety jediná sedačka, která měla integrovaný pásy až do 25kg. Dítě mi mělo 19kg ve 20měsících…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4891
16.2.21 09:08
@Janli píše:
Já mám romer advansafix 9-36 a ta je polohovatelná. Ale je to teda těžký monstrum, před lety jediná sedačka, která měla integrovaný pásy až do 25kg. Dítě mi mělo 19kg ve 20měsících…

koukám na ní, tak do téhle bych třeba roční dala. Ale my třeba kupovali do druhého auta kde není izofix evolvu, ona je na 9-36kg, ale nedala bych tam roční. Dcera do ní šla ve dvou letech, má pasy do těch 18kg. Dcera má ale 4,5 roku a 19kg ještě nemá :lol: :lol: :lol:. Máš veliké dítko :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18997
16.2.21 09:25

@Veru1987 jo, moje školkový dítko se ztratí mezi třeťákama… :mrgreen: Já nechtěla ani to skoro dvouletý dávat do velké sedačky, evolvu jsem taky měla v plánu, ale nakonec jsem našla advansafix. Od půl roku jsem měla děti v romeru first class plus, ta je do 13kg protisměrná..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat