Reklama

Jaké antibiotika Vám předepsali po trhání osmiček ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.18 09:02
Jaké antibiotika Vám předepsali po trhání osmiček ?

Zdravím, jen jsem se chtěla zeptat jaké antibiotika se předepisují po extrakci (trhání) zubu moudrosti? Jdu na trhání a pokud mi budou předepisovat nějaké, tak chci mít přehled. Nejsem fanoušek ATB, ale pokud to bude nutné, tak si o tom chci zjistit něco předem. Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

kve-tinka
Závislačka 4347 příspěvků 4 inzeráty 31.07.18 09:04

Nedostala jsem nikdy,vytrhle tri.

MyDestinka
Kecalka 466 příspěvků 31.07.18 09:15

Vtrhli mi postupne vsechny, ale antibiotika jsem nemela ani jednou

krtek93
Neúnavná pisatelka 17273 příspěvků 31.07.18 09:16

Žádná. Trhali mi dvakrát, pokaždé mě k zubaři dohnala bolest, blbě se mi prořezávaly. Ale preventivně jsem atb nedostala, až když by byl problém. Manžel byl u jinýho zubaře, trhal mu plánovaně osmičky, co byly blbě uložený a tlačily na vedlejší zuby, neměl je v nijak akutním stavu (na rozdíl ode mě) a atb dostal. Tušim dalacin?

Pipet
Generální žvanilka 24071 příspěvků 31.07.18 09:16

Žádné, jen Paralen :mrgreen:

Nmdl
Ukecaná baba ;) 1869 příspěvků 31.07.18 09:20

Žádná.

Ijen
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 31.07.18 09:22

Kdyz je to nutne dava se Dalacin.

Malaga
Generální žvanilka 24369 příspěvků 31.07.18 09:29

Dalacin má dobrou afinitu ke kosti, ale mnohem častěji se dáva Augmentin - buď profylakticky v dávce 2g anebo normálně celé balení - dle rozsahu zákroku a pak je nutno vzít v úvahu i další okolnosti - zánět, horko aj.

Denisa76
Vesmírná mluvilka 33620 příspěvků 31.07.18 09:39

Žádná

Lekninka91
Extra třída :D 10225 příspěvků 31.07.18 09:44

Ja mela duomox

Dulii
Kecalka 339 příspěvků 31.07.18 10:04

Žádná

Dobrvava
Povídálka 12 příspěvků 31.07.18 10:09

ATB jsou primárně určené k léčbě infekcí způsobených bakteriemi. Tobě připadá extrakce zubu jako infekce?

krtek93
Neúnavná pisatelka 17273 příspěvků 31.07.18 10:14
@Dobrvava píše:
ATB jsou primárně určené k léčbě infekcí způsobených bakteriemi. Tobě připadá extrakce zubu jako infekce?

Spoustě doktorů asi ano. resp. dávají ATB preventivně, „pro jistotu“. Viz výše - já už v dásni ifnekci asi trochu měla, ale můj zubař rozumně vyčkával, jak se to vyvine, atb jsem nakonec vůbec nepotřebovala. Můj manžel naprosto bez jakýchkoliv problémů skončil s dalacinem „co kdyby náhodou“ :nevim:

Aries6
Generální žvanilka 21915 příspěvků 2 inzeráty 31.07.18 10:19

Taky nic, horní šly po jednom, spodní naráz a nikdy nic.

fyzikarka
Závislačka 2851 příspěvků 31.07.18 10:28

Trhali mi na konci dubna obě osmičky na levé straně současně a antibiotika jsem nedostala. Za 15 minut bylo hotovo, komplikace žádné, druhý den jsem normálně učila a pak zvládla i konzultační hodiny do 18:00.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Václav Postránecký náhle končí v televizi. Nemoc si vybírá svou daň

Snažil se být statečný a splnit své pracovní závazky, zdravotní stav ale již... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama