Jaké antibiotika Vám předepsali po trhání osmiček ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.18 09:02
Jaké antibiotika Vám předepsali po trhání osmiček ?

Zdravím, jen jsem se chtěla zeptat jaké antibiotika se předepisují po extrakci (trhání) zubu moudrosti? Jdu na trhání a pokud mi budou předepisovat nějaké, tak chci mít přehled. Nejsem fanoušek ATB, ale pokud to bude nutné, tak si o tom chci zjistit něco předem. Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

kve-tinka
Závislačka 4389 příspěvků 7 inzerátů 31.07.18 09:04

Nedostala jsem nikdy,vytrhle tri.

MyDestinka
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 31.07.18 09:15

Vtrhli mi postupne vsechny, ale antibiotika jsem nemela ani jednou

krtek93
Neúnavná pisatelka 17597 příspěvků 31.07.18 09:16

Žádná. Trhali mi dvakrát, pokaždé mě k zubaři dohnala bolest, blbě se mi prořezávaly. Ale preventivně jsem atb nedostala, až když by byl problém. Manžel byl u jinýho zubaře, trhal mu plánovaně osmičky, co byly blbě uložený a tlačily na vedlejší zuby, neměl je v nijak akutním stavu (na rozdíl ode mě) a atb dostal. Tušim dalacin?

Pipet
Generální žvanilka 24103 příspěvků 31.07.18 09:16

Žádné, jen Paralen :mrgreen:

Nmdl
Ukecaná baba ;) 1901 příspěvků 31.07.18 09:20

Žádná.

Ijen
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 31.07.18 09:22

Kdyz je to nutne dava se Dalacin.

Malaga
Generální žvanilka 24690 příspěvků 31.07.18 09:29

Dalacin má dobrou afinitu ke kosti, ale mnohem častěji se dáva Augmentin - buď profylakticky v dávce 2g anebo normálně celé balení - dle rozsahu zákroku a pak je nutno vzít v úvahu i další okolnosti - zánět, horko aj.

Uživatel je onlineDenisa76
Vesmírná mluvilka 33764 příspěvků 31.07.18 09:39

Žádná

Lekninka91
Extra třída :D 10359 příspěvků 31.07.18 09:44

Ja mela duomox

Dulii
Kecalka 349 příspěvků 31.07.18 10:04

Žádná

Dobrvava
Povídálka 13 příspěvků 31.07.18 10:09

ATB jsou primárně určené k léčbě infekcí způsobených bakteriemi. Tobě připadá extrakce zubu jako infekce?

krtek93
Neúnavná pisatelka 17597 příspěvků 31.07.18 10:14
@Dobrvava píše:
ATB jsou primárně určené k léčbě infekcí způsobených bakteriemi. Tobě připadá extrakce zubu jako infekce?

Spoustě doktorů asi ano. resp. dávají ATB preventivně, „pro jistotu“. Viz výše - já už v dásni ifnekci asi trochu měla, ale můj zubař rozumně vyčkával, jak se to vyvine, atb jsem nakonec vůbec nepotřebovala. Můj manžel naprosto bez jakýchkoliv problémů skončil s dalacinem „co kdyby náhodou“ :nevim:

Aries6
Generální žvanilka 21960 příspěvků 5 inzerátů 31.07.18 10:19

Taky nic, horní šly po jednom, spodní naráz a nikdy nic.

fyzikarka
Závislačka 2851 příspěvků 31.07.18 10:28

Trhali mi na konci dubna obě osmičky na levé straně současně a antibiotika jsem nedostala. Za 15 minut bylo hotovo, komplikace žádné, druhý den jsem normálně učila a pak zvládla i konzultační hodiny do 18:00.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >