Jaké čerpadlo do studny?

196
6.7.15 14:21

jaké čerpadlo do studny

Ahoj, prosím o radu, jaké koupit čerpadlo do studny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19318
6.7.15 14:28

:think: :think: Ponorné? :mrgreen:
Nechápu otázku - závisi na dost věcech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
359
6.7.15 15:11

Pokud se jedná o klasickou studnu, ne vrtanou tak doporučuji od SIGMY EVGU, kde je převinovatelný motor. Jinak opravdu záleží na víc faktorech jak píše @Chauvinist, jako je hloubka studny, hladina vody, kam až se voda táhne atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2240
6.7.15 15:54
@Helca729 píše:
Pokud se jedná o klasickou studnu, ne vrtanou tak doporučuji od SIGMY EVGU, kde je převinovatelný motor. Jinak opravdu záleží na víc faktorech jak píše @Chauvinist, jako je hloubka studny, hladina vody, kam až se voda táhne atd.

Proč ne EVGU do vrtané studny?

Jinak já mám k vodárně 3° SVA-32.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2820
6.7.15 15:56

Mám Calpeda nerezové pro podzemní vody, přesný typ nevím, ale oni poradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
359
6.7.15 16:00
@WontTell píše:
Proč ne EVGU do vrtané studny?Jinak já mám k vodárně 3° SVA-32.

No protože do vrtané studny se vleze čerpadlo, které má max. 4". Ještě jsem se nesetkala s vrtanou studnou, která má průměr více jak 10cm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
359
6.7.15 16:04
@Hanney píše:
Mám Calpeda nerezové pro podzemní vody, přesný typ nevím, ale oni poradí.
@WontTell píše:
Proč ne EVGU do vrtané studny?Jinak já mám k vodárně 3° SVA-32.

SVA není ponorné čerpadlo, je to čerpadlo samonasávací /není ve studni, ale na povrchu/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2240
6.7.15 17:02
@Helca729 píše:
SVA není ponorné čerpadlo, je to čerpadlo samonasávací /není ve studni, ale na povrchu/

Jj, sem přehlídl, že chce ponorný…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19318
6.7.15 17:28
@WontTell píše:
Jj, sem přehlídl, že chce ponorný…

Právě že to ani nepsala. „Do studny“ může být trubka s košíkem do studny a vedle v šachtě čerpadlo i s tlakovkou :) Já moc nejsem příznivcem ponornejch, ale do hlubších vrtů je to lepší, no.
Bez dalšího upřesnění se nedá moc poradit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
359
6.7.15 18:15
@Chauvinist píše:
Právě že to ani nepsala. „Do studny“ může být trubka s košíkem do studny a vedle v šachtě čerpadlo i s tlakovkou :) Já moc nejsem příznivcem ponornejch, ale do hlubších vrtů je to lepší, no.
Bez dalšího upřesnění se nedá moc poradit :nevim:

No jo no, studna je široký pojem :lol: Jen nechápu, že chce někdo radu, a pak už se neozve…A přitom já mám už pár dní dovolenou a ty rady mě už docela chybí :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2240
7.7.15 16:38
@Chauvinist píše:
Bez dalšího upřesnění se nedá moc poradit :nevim:

Já jsem naopak pro ponorný :-) Motor se krásně chladí vodou, když by někde něco uplně netěsnilo, tak ta voda poteče do studny, takže žádnej problém a navíc ho v baráku neslyšíš. Akorát když je potřeba servis, tak se musí z té studny tahat ven…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
5.10.15 15:18

čerpadla

Pravda je, že je hodně důležité na tom, jaká má ta studna rozměry. Já vám to rozčísnu. Já jsme hledala hodně diskusí a většina se vyjadřovala spíše ke http://cz.grundfos.com/ . Pro uživatele vyšší pořizovací cena. Ale většina tvrdila, že má nižší náklady na provoz a servis.

Celkem dost lidí psalo, co si pořizovali levná čerpadla, že kdyby si mohli změnit koupi, šli by do lepších čerpadel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
359
5.10.15 17:54
@Liliakaa píše:
Pravda je, že je hodně důležité na tom, jaká má ta studna rozměry. Já vám to rozčísnu. Já jsme hledala hodně diskusí a většina se vyjadřovala spíše ke http://cz.grundfos.com/ . Pro uživatele vyšší pořizovací cena. Ale většina tvrdila, že má nižší náklady na provoz a servis.Celkem dost lidí psalo, co si pořizovali levná čerpadla, že kdyby si mohli změnit koupi, šli by do lepších čerpadel.

Grundfos je super dokud se nepokazí. Motor je nepřevinovatelný, náklady jsou 2/3 nového čerpadla. Všechny náhradní díly se dodávají v sadách, takže koupit jedno oběžné kolo nebo komoru je nemyslitelné. Navíc je nutné mít hlídání hladiny, takže pořídit čidla. Já bych doporučovala CALPEDU, jsou tam plovovoucí oběžné kola, takže čerpadlo snese i něco málo písku, dostupný a levný servis. Bohužel motor opět nepřevinovatelný což u ponorek je téměř každý. Takže pokud není vrtaná studna tak SIGMA-EVGU.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama