Jaké jídlo do práce bez mikrovlnky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
xMartinka95
Povídálka 12 příspěvků 22.07.19 21:35
Jaké jídlo do práce bez mikrovlnky?

Dobrý den,

nemáte někdo, prosím, nápady/recepty, co vařit do práce na oběd, když není možnost ohřátí v mikrovlnce? Kromě mikrovlnky je problém i to, že toto jídlo musím zmrazit několik dní předem (přítel dělá v zahraničí, jiná možnost není a ohřátí je také problém, dělá po stavbách). Zatím obědy přežívá o kupovaných pomazánkách a pečivu, teplé jídlo (ze zmražené krabičky) má až na večeři. Přemýšlela jsem, jestli se třeba dá udělat nějaký cizrnový salát bez zeleniny a zmrazit ho? Děkuji za rady.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Míša213
Ukecaná baba ;) 1634 příspěvků 22.07.19 21:44

Tady se s dovolenim taky pridam a pockam na odpovedi. Chlap zacal ted jezdit kamionem a resim to same. Rada zavaruju, tak mu zavarim veprove konzervy a tak a asi poridime takovy ten plynovy ohrivac a tam by si to mohl ohrat. To ve vasem pripade asi taky pujde, ne? S tim ohrivacem pak muze mit i klasicka jidla treba. :palec:

PaníBovaryová
Kelišová 5164 příspěvků 22.07.19 21:45

Jakože to zmražené pak nechává rozmrazit při pokojové teplotě a pak jí?

xMartinka95
Povídálka 12 příspěvků 22.07.19 21:49

@Míša213 Zavaření je dobrý nápad, děkuji! :) Plynový vařič asi neprojde, dělá různě na stavbách ale i firmách, bankách, lázních apod. elektriku, přestávku má 30 minut. Ono na stavbě by to asi problém nebyl, ale někde ve firmě už by to být problém mohl. :nevim:

xMartinka95
Povídálka 12 příspěvků 22.07.19 21:50

@PaníBovaryová „Doma“ má normálně sporák i mikrovlnku, takže ohřát si jídlo večer není problém. Horší jsou
ty obědy.

Yopii
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 22.07.19 21:51

Tak jako @Míša213, nejlepe zavarit… treba vypecky apod. pak uz me napada jen testoviny, zelenina (fazole, kukurice, paprika), horcice, majoneza a osmahnute kureci, sul a pepr… tohle delam na leto, kdy chlapi nemaji moc chut na teple jidlo a ji se to v pokojove teplote nebo chlazene… ale mrazit jsem to nikdy nemrazila… varic je dobry napad, delaji se pro kamionaky, nebo pro trampy cestovni velikost

Míša213
Ukecaná baba ;) 1634 příspěvků 22.07.19 21:56

@xMartinka95 Hlavne,ze ma aspon 1 teple jidlo denne. Na obedy ty salaty by mohl mit. A kdyz dela po fitmach, tak tam vetsinou kuchynky maji, ne? Kdyby se zeptal treba by si to mohl ohrat u nich v mikrovlnce. Kdyz uz tam dela tu elektriku tak aspon zkusi jestli to funguje :lol:

fotze
Kecalka 318 příspěvků 22.07.19 22:10

A jezdi autem? Prodavaji se ohrivace jidla do 12V zasuvky v aute treba. Nebo ohrat rano doma do termonadoby, delavala jsem treba synovi na cesty. Kvalitni termonadoba uchova jidlo teply i vic jak 5 hodin

xMartinka95
Povídálka 12 příspěvků 22.07.19 22:20

@Yopii Děkuji za recept, určitě vyzkouším :palec:. Akorát asi bez majonézy, tu si případně přimíchá sám, nevím, jestli se dá zamrazit.

@Míša213 Toto je hodně o lidech, oni Němci mi moc ochotní nepřijdou. Nicméně mu to zkusím navrhnout.

@fotze Na ty ohřívače jsem se dívala, když do práce nastoupil, autem jezdí. Ale všude psali, že ohřátí trvá minimálně 20 minut, přestávku má 30, takže to jsme zavrhli. Nicméně ta termonadoba je skvělý nápad, na to se podívám, děkuji. :)

Yopii
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 22.07.19 22:23

Pak me jedte napada, ze sunkafleky se daji jist v pokojovce (ja je delam s uzenym)

xMartinka95
Povídálka 12 příspěvků 22.07.19 22:24

S tím zavařováním masa nemám zkušenost. Dá se prosím k tomu masu dát i nějaká zelenina (např. mrkev, cibule, fazole nebo kukuřice)? Myslím jako něco na způsob tuňákových salátů v konzervě. :think:

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9930 příspěvků 23.07.19 03:07

Ja treba dnes mela dusene hovezi s fazolkama.jak mi bylo horko nechtelo se mi to ohrivat a nakonec to za studena bylo moc dobry. Jinak si jeste do prace delavam zapecene kapsicky, plnim treba sunkou a nejakou zeleninou nebo treba i michanyma vajickama se slaninou.

Jana206
Nadpozemská drbna 28279 příspěvků 23.07.19 06:01

A nemůže si nekde zajít na menu? Od 11 do 14 hodin bývají za zvyhodnenou cenu, je to hned na stole a v blízkosti velkých firem a bank restaurace budou.
Jako fuj, jist rozmrazene jídlo v pokojové teplotě a neohrate :mrgreen: To radeji pečivo s kupovanou pomazankou nebo kupované bagety.

lucynka25
Extra třída :D 10067 příspěvků 23.07.19 07:05

@xMartinka95 ruzne testovinove saláty, dobry je treba s tunakem nebo krabima tycinkama.
Taky muzes do mrazaku pripravit hromadu karbanatku, pak si je jen vecer osmazi cerstve, nebo rano pred praci, zabali do alobalu a vydrzi, stejnak muzes zamrazit i obalene rizky ;)
Vselijake polevky (na ten vecer), bramboraky muzes zamrazit uz usmazene na vecer.
Ruzne omacky..
Asi bych se zamerila, aby mel hlavne poradnou teplou veceri

xMartinka95
Povídálka 12 příspěvků 23.07.19 13:45

@Lenka_Hal Kapsičky? Jako z tortill?

@Jana206 Menu nestíhá časově, má přestávku 30 minut, to by si sotva stihl objednat. Právě proto jsem se ptala na recepty, které se dají jíst při pokojové teplotě, omáčku bych studenou taky nezvládla sníst..

@lucynka25 Jo, karbenátky jsou dobrý nápad, díky :palec:

Jinak dnes zkouším zavařovat maso, tak jsem zvědavá, co z toho bude :D. Pečené hovězí kostky s cibulí a pak pečené kuřecí s cibulí a paprikou (plodem). Už je to ve skleničkách v hrnci, tak uvidím. :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama