Potahovaný dort, krém

mamalu25
16.7.19 07:31

Potahovány dort, krém

Dobrý den, chci upéct svojí princezně dort, ale úplně nevím vše… Takže prosím o radu. Piškotový korpus umím, ale chci udělat dovnitř dortů nějaký krém a návrh budu muset dát máslový protože dort budu potahovat asi marcp nebo fondanem. Mohu poprosit o zkušený recept na tyto dva krémy? A mohu dort udělat den předem a uchovat pak do dalšího dne v lednici? Moc děkuju :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4629
16.7.19 07:44

Krém dovnitř nejlepší je mascarpone a tvaroh nebo mascarpone a šlehačka. Pokud nemáš ráda máslový krém jako my, tak nemusíš podmazavat máslovým krémem ale na přilepení stačí nutela nebo med.Do korpusu doporučuju přidat na jedno vejce lžíci oleje ať zůstane korpus vláčný. Nejlepe dělat např. Čtvrtek napect korpusy v pátek slepit v sobotu sníst. At se dílo podaří :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mamalu25
16.7.19 08:01

@Ennny Děkuji moc a mohu poprosit o ingredience a postupy těch krému? Ráda by jsem ten mascarpone +šlehačka a máslový. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
317
16.7.19 08:03

Pod fondan buď pudingovy maslovy nebo bilkovy maslovy, swiss meringue buttercream. Nemám ráda maslove krémy, ale tyhle oba mi nevadí. To máslo ti tam ztuhne a udrží pod fondan dobře tvar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mamalu25
16.7.19 08:04

@pidalina Dobře najdu si potom ten pudinkový máslový, já právě znám dva máslové a nevím které použít

• Citovat
  • Nahlásit
317
16.7.19 08:13

@mamalu25 pudingovy je jednoduchý, puding z poloviční dávky mléka, po vychladnutí zaslehat povolené máslo. Na bilkovy svaris bílky a cukrem na 71 st a slehas dokud není studené (robotem), pak zaslehat máslo. A ten mascarpone krém já dělám na 1 mascarpone 2 šlehačky a cukru dle chuti, spíš min než víc a souhlasím s příspěvkem výše, že je to top krém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mamalu25
16.7.19 08:19

@pidalina takže na klasický puding se dává 500ml mléka tak dám jen 250ml a to celý sáček? A mám vyšlehat šlehačku se stuzovacem a pak přimíchat mascarpone? Já jsem asi pořádne tele tak se omlouvám.

• Citovat
  • Nahlásit
317
16.7.19 13:58

@mamalu25 pudingovy přesně tak, ke konci to hodně zhoustne, jde to líp míchat vareckou než metlou. A na krém všechno dohromady, přijde mi hladší než když se to spojuje každé vyšlehane zvlášť, normálně mascarpone, na to nalít smetanu, trochu metlou ručně promichat aby se to malinko spojilo a pak vyslehat, nemusíte se bát, vysleha se to krásné do tuhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4629
16.7.19 22:09

Maslovy pod marcipán delam jen povolené máslo s moučkovým cukrem, ale dělám to velice výjimečně nechutná nám to. A souhlasím stačí mascarpone dvě šlehačky pokud se bojíš kup minimálně 33 % ale vysleha se to i s 31%

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13223
17.7.19 07:26
@mamalu25 píše:
Dobrý den, chci upéct svojí princezně dort, ale úplně nevím vše… Takže prosím o radu. Piškotový korpus umím, ale chci udělat dovnitř dortů nějaký krém a návrh budu muset dát máslový protože dort budu potahovat asi marcp nebo fondanem. Mohu poprosit o zkušený recept na tyto dva krémy? A mohu dort udělat den předem a uchovat pak do dalšího dne v lednici? Moc děkuju :kytka:

Já dělám mascarpone se šlehačkou a ovocným jogurtem (vyšleháš šlehačku, radši i přidám ztužovač, pak přimíchám mascarpone a jogurt), pak pokladu ovocem (jahody, borůvky), pod marcipán klasický máslový krém (máslo a moučkový cukr vyšlehat, čím více cukru, tím je pevnější- třeba na zdobení)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
20.7.19 14:49

Prosim o radu

Zdravim, moc prosim o radu. Prave tvorim dort pro prcka, ale ted nevim co dal. Dort mam potazeny jen kremem (mascarpone, slehacka) a na ozdobu jsem na nej chtela dat auticka, co mam vyrobene z fondanu, ale ono mi to nedrzi a sjizdi to. Da se s tim neco udelat? Dekuji za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5700
20.7.19 16:27

@Carbonety Pod fondan nesmi prijit zadny „mokry“ krem, takze zadna slehacka, mascarpone, tvaroh… Fondan se pak rozpousti. Pretahni povrch maslovym kremem nebo ten fondan vypust…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
20.7.19 20:00

Moc dekuji za radu. Pro priste uz budu vedet. 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5700
21.7.19 15:55

@Carbonety Vunec neni zac. Povedlo se nakonec?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama