Jaké kupujete české výrobky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pocker
Kecalka 339 příspěvků 05.02.19 18:51
Jaké kupujete české výrobky?

Ahoj holky, jak moc kupujete české výrobky? Nebo je vám to jedno a kupujete třeba i Německé výrobky nebo Polské? Já teda si na českých výrobcích potrpím, ale sem tam i koupím i něco německého, ale polskému se snažím obloukem vyhýbat..Jak to máte vy?
Já ráda kupuji z českých výrobků např. mléčné-sýry apetito, romandůr, jogurty florian, Selský a Valašský, chutná nám i německá Jogobella sladké-máme rádi čoko piškoty, bonbóny jojo, oplatky kolonáda.. maso nakupuji od místního řezníka a pečivo v místní pekárně.

Reakce:
divine woman
Extra třída :D 10143 příspěvků 05.02.19 18:55

Auta, potraviny, nápoje, oblečení a u toho ostatního si nejsem jistá původem výrobce. :nevim:

Tichošlápek
Extra třída :D 12083 příspěvků 05.02.19 19:10

Je mi to úplně fuk

divine woman
Extra třída :D 10143 příspěvků 05.02.19 19:13

@Tichošlápek A co polské hovězí :mrgreen:

chs.jasmin
Echt Kelišová 8496 příspěvků 05.02.19 19:13
@pocker píše:
Ahoj holky, jak moc kupujete české výrobky? Nebo je vám to jedno a kupujete třeba i Německé výrobky nebo Polské? Já teda si na českých výrobcích potrpím, ale sem tam i koupím i něco německého, ale polskému se snažím obloukem vyhýbat..Jak to máte vy?
Já ráda kupuji z českých výrobků např. mléčné-sýry apetito, romandůr, jogurty florian, Selský a Valašský, chutná nám i německá Jogobella sladké-máme rádi čoko piškoty, bonbóny jojo, oplatky kolonáda.. maso nakupuji od místního řezníka a pečivo v místní pekárně.

Ahoj,

mám velké štěstí, že máme na vesnici dva obchody, které mají hodně lokálních výrobků, jsem za to tak strašně ráda :dance: + pekárna + masna. Vybavení bytu pomalu měníme za nábytek na míru od truhláře z vedlejší vesnice (strašně šikovný mladý klučina)… Jo mám ráda české výrobky :-)

Tichošlápek
Extra třída :D 12083 příspěvků 05.02.19 19:15

@divine woman jsem se schválně koukla na hovězí a mame z českého chovu a poražené v Čechách 8) klika :mrgreen:

milovnicejablek
Kecalka 142 příspěvků 05.02.19 19:20

@pocker já co se týče potravin na 90procent skutečně preferuji české výrobky. Např. Dnešní velký nákup jediné co nebylo české byla mozarella výrobce Zott Německo a banány samosebou :mrgreen: Jinak vejce, čerstvé mléko, jogurty, tvaroh, jablka, hrušky, rajčata brambory, šunka, sýry, piškoty, mouka spaldova, masoatd. Vše lokální. Jaro, léto, podzim hodně chodím tady u nás na trh. Polským výrobkům se vyhýbám dlouhodobě, tahle kauza to nijak neovlivnila, prostě to nekupuju léta.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 05.02.19 19:24

Snažím se, co lze, kupovat české. Potraviny samozřejmě, kromě věcí, které u nás nerostou. :) Nakupuju co možná nejvíc od pěstitelů nebo chovatelů, do supermarketů moc nechodím. U živočišných výrobků (maso, mléčné, vejce, med…) dávám přednost malochovatelům. Oblečení, které kupuju nové (většinu mám jinak ze sekáče) také upřednostňuju české nebo alespoň evropské výroby, stejně tak boty (ty nekupuju z druhé ruky). Hrnce máme české výroby, kuchyni vyrobenou truhlářem, nábytek taky od českých firem.

Ale je jasné, že jsou oblasti, kde prostě není na výběr. :nevim: (třeba elektronika)

Příspěvek upraven 05.02.19 v 19:25

zrcadlo
Kelišová 7224 příspěvků 05.02.19 19:24

@pocker Téměř všechno, co jmenuješ, už neberu jako české produkty, ale produkty nadnárodních firem (které koupily české firmy), které se částečně vyrábějí v ČR. Ono u těch koncernů je pak těžké se dopátrat toho, jestli to bylo opravdu vyrobeno v ČR, nebo v polském/maďarském či jiném závodě (viz třeba piškoty Opavia).
Ale snažím se podporovat malé české podnikatele a výrobce, takže např. koupit si jednou za čas něco od truhláře nebo švadleny, i přes vyšší cenu.

Russet
Extra třída :D 13938 příspěvků 05.02.19 20:09
@pocker píše:

Snažím se vybírat české výrobky. Maso kupuju i v marketu, ale máme dobrého řezníka. Jojo bonbony mi absolutně nechutnají, kupuju Haribo medvídky. Jogobellu jsem nejedla roky, kupuju bílé nebo Opočenský či Selský. Lázeňské oplatky nejsou co bývaly, ty teda nevyhledávám. Lipánek nám nechybí v lednici nikdy. Nevadí mi polské sýry v Lidlu, ale když si můžu vybrat cizí výrobek, volím raději německý.

Sashie
Ukecaná baba ;) 2049 příspěvků 1 inzerát 05.02.19 20:13

Kde to jde, kupujeme české výrobky. Takže kočárek Patron, postýlka od místního výrobce, tak i nábytek, který je z masivu. V potravinách to je asi nejlépe.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >