Jaké příkrmy jsou lepší?

116
24.3.20 20:23

Jaké příkrmy jsou lepší

Zdravím, ještě máme sice čas ale chtěla bych se zeptat, jaké příkrmy jsou pro začátek lepší? Domací či koupené?
Celkově prosím o co nejvíce informací.

Děkuji moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1366
24.3.20 20:27

Názory se liší. Někdo říká, že v těch „lepších“ kupovaných jsou nižší hladiny dusitanů a kdečeho dalšího, protože jsou přísnější předpisy než pro jídlo v běžné síti prodejen. Nevím, neposoudím. Každopádně já to dělala tak, že jsem měla doma v pohotovosti pár skleniček, na návštěvy u přízně, když jsem nestihla uvařit, atp. Ale jinak jsem uvařila doma, tak nějak podle toho, co jsem vařila nám - bramboru s mrkví, kousek masa, rýži, prostě, když šlo odebrat. Jinak uvařit kousek zeleniny na páře není až takový problém, je to pět minut práce navíc a jeden hrnec.

Příspěvek upraven 24.03.20 v 20:28

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2030
24.3.20 20:28

Ja davala koupene dost a kdyz pak dr. delala diteti odbery, zjistovala i jestli ma dost zeleza a vapniku a mela vse krasne. Rikala jsem ji, ze ji hodne koupene a ona mi rikala, ze meli skoleni, kde to chvalili, brali je i do provozu, ze jsou tam hlidane hodnoty soli, dusicnanu apod. Ale urcite se najde spousta odpurcu. Takze to nijak neobhajuji, jen pisi zkusenost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12353
24.3.20 20:32

Obecně nedávám synovi nic, co bych sama nesnědla a kupovaný skleničky s masozel obědem se mi šílěně příčí. Takže vařím, otázka chvilky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5937
24.3.20 20:36

Já jsem hlavně vařila, protože je vždy lepší, když víš, co si sama do jídla dáváš; ale úplný odpůrce skleniček nejsem, jasně že když se jelo na výlet, tak bylo lepší a jednodušší dávat kupované. To jsem tedy dbala na kvalitu a klidně si připlatila. Takže tak. Stačí to brát tak nějak selskym rozumem a na pohodu. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16127
24.3.20 20:41

Ja to kombinovala, ale treba starsi domaci nechtel, ten mi vzal na milost jenom kupovane sklenicky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
252
24.3.20 20:45

Já třeba jen vařím. Je to hotové hned a vím, co tam dám…malá neměla nikdy průjem, vyrážky nebo cokoli jiného a jídlo ji chutná. Teď v 11m má snídaně vločkovou nebo jahelnou kaši s ovocem, oběd zelenina+příloha+olivový olej/ghí, svačina ovocné pyré, večeře to, co na oběd. Kojení vyžaduje už jen před spaním a občas si přes den trochu cucne. Sama si to tak reguluje, že přidává jídla, co sní a ubírá mléka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2716
24.3.20 20:45

Úplně na začátku jsem dávala skleničky jednodruhove na ochutnani… pak jsem začala vařit více a více. Skleničky jsem dávala občas, když jsme měli na oběd něco co děti nesmí atd. Doteď 21M jednu sklenicku za měsíc dostane a myslím ze je v pohodě. Mě už pak to vaření nepřišlo, koupila jsem si takové kalisky od Aventu a ty jsem pak mrazila a podle potřeby vytahovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
24.3.20 20:46

Mam 6 mesicni, varim ji doma..
Minule jsem zkusila jednu sklenicku od Hipp.. Mala se oklepavala a nakopavalo ji.. :D Takze mam na mrazaku nabalickovane syrove maso po 2 porcich, a kombinuju ruzne se zeleninou.. A to si mlaska :palec:
Varim ji ob den, a nijak me to neobtezuje.. Aspon vim, co ji do toho dam. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1779
24.3.20 20:47

Starší měl skoro jenom vařené, mladší teď dostane skleničky protože nemám k dispozici kvalitní zeleninu a není moc možnost ji shánět; až vyroste na zahradce čerstvá, budu víc vařit, zda se mi to jako levnější a pestřejší varianta, ve sklenickach je to sama mrkev a brambor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3172
24.3.20 20:53

Ridim se tim ze co bych nesnedla ja bych uz vubec nedala diteti. Prijde mi normalni varit. Varim pro nas s manzelem, tak proc bych dite sidila sklenickou? To je jak kdybychom si s manzelem otevreli konzervu. Krom toho jsou ty sklenicky barvou i chuti opravdu nechutne, alespon pro me. Uz jen to ze to vydrzi rok a dele o necem svedci ;) A ty baje o dusicnanech jsou taky fajne. Sklenicky se testovaly, uz je to tedy nejaka doba co jsem to cetla a stejne se tam dusicnany nasly a to ve vetsim mnozstvi. Ale je to na kazdem jak to ma v sobe nastavene. Dle meho i dost zalezi na tom jaky ten clovek vztah k jidlu celkove a podle toho krmi i sve dite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2247
24.3.20 21:08

Dceři jsem do roka vařila, sklenku měla jen párkrát. Rozhodnutí je asi na každé mamince, někdy taky na dítěti, zda dá přednost kupované sklence a nebo doma vařenému :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
190
24.3.20 21:09

Malému jsem většinou vařila. Doma jsem měla pro jistotu vždycky pár skleniček kdybych nestihla nebo se mi nechtělo atd. Na začátek budeš stejně zkoušet vždy jen jeden druh zeleniny a ovoce a to jsem neměla problém uvařit. Skleničky jsem pak občas koupila, aby malý ochutnal i něco, co běžně nekupuju, třeba králíka, jehněčí, telecí atd. Jinak jsem ale z 90% vařila. Nevím no..názory, že skleničky jsou hlídané víc. Asi možná jo. Ale mně se prostě nelíbí, že ta uvařená sklenička má tak dlooouhou trvanlivost. Prostě radši mám čerstvé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8068
24.3.20 21:11

Já to střídám, dělala jsme to tak i u staršího. Kupuji tedy jen Hipp. Masozeleninové příkrmy kupuji a polévky na večeři vařím. Ochutnávám vše, co dětem dávám a musím říct, že ty Hipp, kdyby člověk dokořenil, tak jsou opravdu dobré. Navíc v Německu, kde se vyrábí, jsou opravdu tvrdě kontrolované. Neumím si představit lítat po všech čertech a shánět super potraviny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1269
24.3.20 21:17

Prvnímu jsem vařila, jedl dobře. Druhá dlouho nejedla nic, tak jsem kupovala, bylo s tím míň práce.
Obecně - domácí je určitě OK, ale kupované má přísné limity na kdeco a je to kontrolované v laboratoři. Vždycky, když čtu výkřiky některých matek, jak by dítěti nedaly nic z obchodu a všechno maj domácí svoje a od příbuzenstva, tak se akorát směju. Leckoho by rozbor domácích rádoby bio věcí asi dost zaskočil. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama