Jaké spoření pro dceru?

1087
1.8.13 09:06

Jaké spoření pro dceru?

Ahoj maminky :kytka:

chtěla bych založit dceři nějaké výhodné spoření. Moc prosím o nějaký typy.

Děkuji ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Ve-ru
1.8.13 09:10

@Paja01 Nad tím jsem taky přemýšlela, tak si tu s tebou počkám na odpovědi :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
2243
1.8.13 09:13

Nejsem žádný finanční poradce, mám jen vystudovanou ekonomku. Vem si, jaká je inflace. Kdo ze finančních ústavů nabízí víc než je inflace? Dá se říct, že v podstatě nikdo. Co se ještě částečně vyplatí, je stavební spoření a to díky té státní podpoře, je to sice už hodně poníženo, ale ještě pořád je to o trochu víc, než ti nabídnou ostatní a navíc je tam jistota toho, že ty peníze dostaneš (i když, když jsme zakládali dřívější smlouvy, také jsme si mysleli, že je jistota, že podmínky se nemohou změnit a změnily se). Ze stavebních spořitelen to chce oběhnout pár a zjistit si momentální podmínky a akce, v globále jsou všechny stejné, ale některá má občas akci pro nové klienty třeba ve slevě na poplatek za uzavření apod. Teoreticky je lepší investovat do zlata, nemovitostí nebo umění…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.8.13 09:21

@Paja01 před týdnem jsem řešila to same s kamarádkou(finanční poradce) chtěla jsme malého nechat pojistit se spořenim jako to bývalo v dávnych dobach za nas (naši mi něco malo platili a v 18 jsme dostala nejake penize) ale to se prý v dnešní době vubec nevyplati. Lepší je dávat peníze na nějaky vyhodny spořící ucet(moc jich neni) nebo jak už se psalo na stavebko. A další možnost nechat si je doma :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3115
1.8.13 09:24
@Paja01 píše:
Ahoj maminky :kytka:

chtěla bych založit dceři nějaké výhodné spoření. Moc prosím o nějaký typy.

Děkuji ;)

Momentálně žádné, jedině spořící účty, stavebko. Mně řekl fin. poradce - kamarád hlavně abychom si my s manželem odkládali na staří aby nás děti nemuseli živit:-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3476
1.8.13 09:40

Ahoj, též si počkám na nějaké typy. :) Dobré téma :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8691
1.8.13 09:42

@Paja01 Co nejaky investicni produkt? My jsme zalozili synovi Generaci X od AXA. Vkladame 1000Kc mesicne, v 18 letech tam na nasich vkladech bude nejakych 216tis a vcetne realneho zhodnoceni mame vycislene v jeho 18 na cca 450tis, optimisticka varianta neco nad 550tis, ted to nevim presne z hlavy, pochopitelne vysledek bude zaviset na ekonomickem vyvoji. V podstate klidne muzes dcerce zaridit sporici ucet nebo stavebko, u sporicich uctu vidim vyhodu v tom, ze penize lze bez postihu vybrat v pripade nutnosti (u stavebka uz prijdes o statni podpory a jeste byva sankcni poplatek).

Jinak ale dle meho nema moc smysl delat detem takove to sporici pojisteni Slunicko od ceske, ktere je hodne rozsirene, protoze k cemu ti bude, kdyz si prcek zlomi ruku a pojistovna vam vyplati 1500Kc?? My mame oba s pritelem zivotko na 3mil a pojisteni pro pripad opravdu zavaznych veci, jako je invalidita, trvale nasledky urazu apod. a tam mame pridaneho i syna. Muj nazor je, ze nedava smysl mit takovou pojistku, kde je smrt ditete, naopak potrebuji, aby dite bylo zajistene, pokud se neco stane se mnou nebo partnerem a pro dite ma vyznam prave pojistka na zavazne nemoci, tezke urazy a tak.

Ale podotykam, ze nejsem zadny fin poradce :) Urcite se tu nejaky najde ktery ti poradi. Hodne taky zalezi na tom, jaka je vase situace a kolik penez chcete/muzete davat na sporeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
853
1.8.13 10:01

Dětská vkladní knížka - 2,5 %

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1087
1.8.13 14:52

Moc děkuji. Nakonec jsem se rozhodla pro spořící účet u air bank ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
142
3.8.13 00:04

@lucillee I když nejste finanční poradce, tak i já jako FP s Vámi nemohu nesouhlasit. Spoření pro dceru je totiž dlouhodobá záležitost. Díky tomu se investování přímo vybízí. Dnešní spořící účty se nedostanou ani nad inflaci a co se děje se stavebkem všihni víme. Na druhou stranu investování do podílových fondů na takovémto horizontu nabízí daleko vyšší zhodnocení. Samozřejmě je důležité včas přesouvat peníze do konzervativního fondu. na začátku lze investovat i do akcií ale postupně přesunout do dluhopisů a na spořící účet například.
Vím, asi je to pro Vás velká neznámá, ale jak se říká, kdo neriskuje, nevyhraje. A to platí i zde.
Zamyslete se nad tím, jestli 100% vybrat méně než jste vložili, nebo mít velkou šanci vybrat více.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama