Jaké správné oblečení do divadla v zimě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

danusk
Povídálka 13 příspěvků 27.12.16 21:34
Jake spravne obleceni do divadla v zime

Holky, potrebuji poradit, mame listky do divadla v Brne-Louskacek, a co nejvhodej vzit na sebe, vlastne je zima, pojedeme s detmi vlakem,?Diky za rady.

Reakce:

kaja00
Extra třída :D 13479 příspěvků 27.12.16 22:02

Místo silonek bych si vzala pěkné punčocháče nebo legíny, na to sukni a halenku, na ní svetr, který si sundáš v divadle. Děti to samé, jen kluk místo sukně manžestráky/kalhoty a košili.

Sofierules
Zasloužilá kecalka 681 příspěvků 27.12.16 22:49
@kaja00 píše:
Místo silonek bych si vzala pěkné punčocháče nebo legíny, na to sukni a halenku, na ní svetr, který si sundáš v divadle. Děti to samé, jen kluk místo sukně manžestráky/kalhoty a košili.

Ehm… na balet v leginach???

Plavuše
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 27.12.16 23:05
@Sofierules píše:

Občas si taky vezmu legíny místo silonek, za předpokladu, že nejsou vidět - tzn. sukně plus vysoké kozačky. Je to v zimě příjemnější. Většinou to ale řeším silonky + legíny na to a legíny si pak na místě sundám. K tomu bych dala halenku s dlouhým rukávem a na to elegantnější svetřík, který si třeba na místě stejně můžeš sundat. Nebo mám i teplejší šaty - právě s dlouhým rukávem nebo celkově silnější materiál

Kriss Tina
Kelišová 5434 příspěvků 27.12.16 23:11

Ja bych jela normalne akorat bych si pres saty vzala teplejsi kabat a detem bych to moc neresila, bundy si tam sundaj tak jenom slusnejsi kalhoty pod to treba puncochace a svetr.

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1868 příspěvků 28.12.16 08:01

V mrazu řeším divadlo tak, že ke klasickému oblečení (šaty ke kolenům, silonky) vezmu na sebe svetr, zimní kabát, zimní boty, silné nadkolenky (nebo termolegíny, termopunčochy) a lodičky do příruční tašky. V šatně stáhnu nadkolenky (to lze, aniž bych se musela veřejně obnažovat, termopunčochy stahuju na toaletě), vyměním boty (základ, kozačky do divadla nepatří), sundám svetr, tašku s kozačkami, nadkolenkami a svetrem odevzdám spolu s kabátem v šatně. Prostě v divadle jsem v zimě jako v létě, je tam teplo, na cestu samotnou se navrstvím a všechny vrstvy navíc nechám v šatně.

kaja00
Extra třída :D 13479 příspěvků 28.12.16 08:51
@Sofierules píše:

No pod sukni klidne :nevim:

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1868 příspěvků 28.12.16 09:01
@kaja00 píše:
No pod sukni klidne :nevim:

Nerozporuji, že spousta žen chodí „klidně“ na balet v legínách, stejně jako spousta mužů jde „klidně“ v riflích, ale vhodné to teda vůbec není :nevim:

kaja00
Extra třída :D 13479 příspěvků 28.12.16 10:04

@SlečnaDahlia ale já nemyslím jen legíny, ale pod sukni, šaty místo punčocháčů ;) samotné legíny se mi nelíbí ani normálně, natož do divadla :roll: o riflích nemluvě :roll:
Ale já bych si vzala silonky, punčocháče nesnesu a legíny jsou mi krátké, takže k nim na doma nosím dlouhé teplé ponožky a to do divadla nejde :D

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1868 příspěvků 28.12.16 10:57
@kaja00 píše:
@SlečnaDahlia ale já nemyslím jen legíny, ale pod sukni, šaty místo punčocháčů ;) samotné legíny se mi nelíbí ani normálně, natož do divadla :roll: o riflích nemluvě :roll:
Ale já bych si vzala silonky, punčocháče nesnesu a legíny jsou mi krátké, takže k nim na doma nosím dlouhé teplé ponožky a to do divadla nejde :D

No ale o tom mluvím. Návštěva divadla je společenskou událostí a legíny nejsou společenský oděv. Hlavně proto, že si k nim nelze vzít společenskou obuv. Legíny nosím teď v zimě na ven k zimním botám, občas na jaře s delší tunikou, do divadla bych se styděla, zvlášť když jde o klasický balet (dětská loutková představení, undergroundové scény apod. jsou jiná kapitola.

Doplním, pochopila jsem, že si k nim bereš sukni, ale i tak jsou legíny do divadla passé.

Plavuše
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 28.12.16 15:20

Tak to já bych si kozačky klidně vzala. Možná jen do Národního ne, jinak na černých elegantních kozačkách nevidím vůbec nic špatného, obzvlášť na nějaké menší scény, ale klidně i na muzikál. Vídám to naprosto běžně, i když uznávám, že to není argument, protože běžně bohužel vídám i tenisky nebo džíny :think:

kaja00
Extra třída :D 13479 příspěvků 28.12.16 16:25
@SlečnaDahlia píše:Doplním, pochopila jsem, že si k nim bereš sukni, ale i tak jsou legíny do divadla passé.

Legíny mezi lidi nenosím, stydím se v nich :oops:

Sofierules
Zasloužilá kecalka 681 příspěvků 28.12.16 17:02

@kaja00 jj, já jen, že si radila zakladatelce ať si vezme na balet legíny…to je nepřípustné, viz má reakce a dalších… pro zakl. pouze a jedině pokud sukni tak silonky-pokud jede tedy vlakem a bude zima tak teplé boty, které si v šatně přezuje za lodičky.

Andrejka82
Nováček 1 příspěvek 25.01.17 20:05

Kalhoty, sako, halenku a červenou rtěnku.
Teplý kabat/bunda samozrejmnosti.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje skončil v nemocnici! O berlích se belhá kvůli vážné zlomenině

Rakovinu hrtanu sice porazil, už několik měsíců se ale producent Jiří Pomeje... číst dále >

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >