Jaká vyšetření před otěhotněním?

1.12.10 14:26

jaké vyšetření

Holky, 3× sem potratila (anembriomola-váček se vyvíjel, jen chyběly struktury plodu), s dr sme pátrali a na nic moc sme nepřišli (mám dvouletýho syna a rok a půl se snažíme o druhý mimčo), řekl mi, že stačí říct a na vyšetření mě pošle, ale že by to nechal ještě jednou proběhnout (není to žádnej trouba, je to nejlepší doktor tady v okolí a já sama sem prošla asi 4ma ordinacema doktorů a tento je proti všem kapacita)..já sem souhlasila, peorože v té době se mi do kolotoče vyšetření nechtělo a chtěla sem si prostě odpočnout…jenžeteď nastává chvíle, kdy mě to přestává bavit a přemýšlím, proč těhhotnět, když z toho nic nebude…tak sem se objednala s tím, že po novým oce na to vlítnem, nechám si vyšetřit štítnou žlázu, manžela nechám poslat na spermiogram…a dál? jaký vyšetření mám vlastně žádat? (byla sem na vyšetření krve, kde mi vyšetřovali všechny ty faktory, mutace atd atd, tam na nic nepřišli)… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Lena F.
1.12.10 14:36

A co homeopatie? Myslím že to už je věc psychiky, a ten bohužel klasicka medicina neumi řešit. A držím palce! :-)

• Nahlásit
  • Citovat
17292
1.12.10 14:41
Lena Fesková píše:
A co homeopatie? Myslím že to už je věc psychiky, a ten bohužel klasicka medicina neumi řešit. A držím palce! :-)

ale prosim Ta, vec psychiky? 8-o :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17292
1.12.10 14:43

slunicko, imunologicke vysetrenia ste absolvovali?
protilatky proti trofoblastu a podobne…

a je mi to moc luto, co si si prezila.

na druhu stranu je tu stale moznost, ze to boli len blbe nahody :roll:
poznala som jednu kocku, ktora tiez takto asi tri krat potratila, v podstate jej na nic neprisli a zo stvrteho kratu ma nadherneho synceka :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.12.10 14:47

Leno, taky nechápu, jak to může být věc psychiky a jaké homeopatika by na to měla být :-D

soldi, to si právě dr myslí taky, že genetika moc smysl nemá, když už se nám jednou povedlo (mmch úplná náhoda) a něco co se pokazí až po porodu, na to sme, kromě té šítné žlázy, nepřišli…

já byla jen na té krvi, ale to mi brali asi 5 nebo 6 zkumavek a posílali do různých laboratoří, do Brna, do Prahy…ale nic nenašli :-?

takže to máme vyšteření štítné žlázy, imunologie, spermiogram? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17292
1.12.10 14:51

slunicko, mozno by to stalo za pokus, lebo tie protilatky mozu vzniknut casom. neviem, ci sa u vas za to vysetrenie plati, ale ak nie, asi by som sla, tiez je to len odber krvy myslim.

po vysetreniach som nikdy nebehala, tak neviem presne, co treba, ale jedna kocka od nas z temy potratila presne z toho dovodu ako Ty a hned dalsi cyklus normalne otehotnela a teraz konci 4.mesiac.

preto sa priklanam aj k nazoru, ze to mozu byt skutocne len blbe nahody.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10468
1.12.10 14:55

Ahoj, já mám za sebou 3 potraty. Dělali my vyšetření hematologické na krevní mutace, potom imunologii a genetické vyšetření. Zkus se dr. zeptat, určitě si s Tebou promluví a pokusí se najít nějaké řešení.

Držím palce, je to trápení :hug: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lena F.
1.12.10 15:18

Holky, je to jen muj názor. Mně homeopatie pomohla tam kde doktor nade mnou zlomíl hůl. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
1.12.10 15:18

Soldi, kéž by…ale nechce se mi tím procházet znovu, zvlášť…radši se nechám vyšetřit a zjistí, že nám nic není než to nechat a po sedmým potřatu zjistit, že stačil jeden malej prášek a bylo by to oukej :-)

Jitu a přišli ti na něco?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10468
1.12.10 19:39

Sluníčko našli nějakou mutaci na hematologii, já mám problém i s otěhotněním - všechna těhotenství byla po IVF. Před posledním potratem jsem brala léky na ředění krve od začátku stimulace a stejně to nevyšlo. Možná to při této léčbě byla jen hodně hloupá náhoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.12.10 20:52

Aha, Jitu, to mě mrzí :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8781
10.12.10 12:00

Ahoj, nechala bych si udělat hormonální profil na gyndě. Dělá se první či druhý den menstruace a potom 14 den cyklu. Tím ti zjistí, jestli ovuluješ. Jak jistě víš, bez ovulace není mimčo. Pak bych si měřila bazální teplotu a tím si zjistila, jestli nemáš příliš krátké cykly (tam je potom problému otěhotnět a jsou časté potraty, protože se mimčo nevyvíjí jak má), nebo anopak moc dlouhé cykly. Já třeba měla cykly od 28 dnů do 45 dnů, což není dobré. Přesto jsem otěhotněla. Ale bylo náročné najít ovulaci, protože byla v rozptylu dvou týdnů. :-( Taky můžeš mít problém genetický (Laidenská mutace, MZHFR apod.) - způsobuje to časté potraty. Dá se řešit ředěním krve a vhodným nasazením vitamínů. Já jsem MTHFR homozygot a to znamená, že špatně štěpím kys. listovou, cože je pro počátek těhu moc důležité. Proto nám první těhu nevyšlo (mimčo mělo mnohočetné rožštepy a nefungovala placenta). Příroda toto většinou zavčas utne sama, proto potraty. Moc mi na to pomohl FEMIBION 800, který obsahuje naštěpenou kys. listovou. Jo a chodím projistotu na hematologii, kde kontrolují hladiny homocysteinu. Když je problém jsou potraty a oni to dopředu řeší ředěním krve.

Takže bych zašla na gyndu a udělala si hormonální profil, nechala si vyšetřit štítnou žlázu, měřila si bazální teplotu, a na genetice si nechala udělat vyšetření na mutace (Leiden apod.). A pokud by něco vyšlo blbě, třeba to poslední, tak bych šla na hematologii. Jo a imnunologie je taky dobrý udělat. Nemůžeš vědět, zda jsi se omilem v poslední době nenakazila nějakou blbou nemocí (žloutenka, listerióza, neví jak se jmenuje, ale od koček taky můžeš leccos chytit). Ty ani nemusíš vědět, žes to prodělala a to může být ten problém. Jo a taky je dobré na to nemyslet, udělat si např. dovču. Jo a třeba není chyba v tobě, ale v protějšku. Může být utahaný z práce, můžete se pokoušet moc často, nebo málo často, malá hemživost, nebo jsou třeba likvidovány teplem, uškrcením apod. ideální je dojít si na specializovaná pracoviště asistované reprodukce, tam ti udělají všechna vyšetření a poradí co dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
888
10.12.10 21:23

Ahoj, vyšetření krve jsi absolvovala jak píšeš, taky je někdy třeba vyšetření štítné žlázy.Ale gynekolog by měl vědět. Zkus napsat MuDr.Kouckému na www.porodnice.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.10.14 09:38

Ahoj,

nechtěla jsem zakládat novou diskuzi. S přítelem se snažíme o miminko (je mi 30). Doktorka mně každý měsíc sleduje ovulaci - v pořádku, hormonální profil rovněž (jen jedna hodnota mírně hraniční - doporučena pro jistotu endokrinologie), pro podporu děložní sliznice (dle utz nižší, ale stále v normě) užívám Duphaston (předtím Utrogestan, ten mi nesedl), rok beru vitaminy s kys. listovou.

Přítel byl dnes na základním spermiogramu - prý je v normě. Přesto se nám stále nedaří. Proto by mě zajímalo, jaká další vyšetření (kromě té endokrinologie) mě ještě čekají? Zatím se nepřišlo na nic, v čem by byl zásadní problém:-( Doteď jsem byla klidná a nechávala tomu volný průběh, ale začínám se bát, když stále nevíme vlastně nic.. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.10.14 09:54

@Hyacinthe Znam pani, ktere bylo 23, manzelovi 28 - všechna vysetreni meli ok! Otehotnela proste az po 9ti letech :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama