Jakou profesi mohu vykonávat?

Anonymní
2.2.21 13:59

Jakou profesi mohu vykonávat?

Zdravím všechny maminky a tatínky. :D
Mám na vás dotaz.
V květnu mi končí mateřská dovolená po 6 letech a chci si najít zaměstnání.
Mám vystudovanou zdravotnickou školu, kde jsem studovala obor Zdravotnický asistent. Po odborné praxi v nemocnici jsem avšak zjistila, že to pro mě nebude to pravé ořechové. Následně jsem studovala na Pedagogické fakultě v Praze, kde jsem vystudovala Anglický jazyk a o Společenské vědy pro ZŠ - magistr.
Do školství se mi v této době nechce,,hrnout''. Tak se ptám, co mohu vykonávat za profesi s touto kvalifikací mimo obor?
Napadlo mě, jestli bych nemohla pracovat v kanceláři (fakturantka, administrativní pracovnice…), na ambasádě a nebo například nějaká recepční atd.
Moje zkušenosti jsou: au-pair v Anglii a Německu, průvodčí ČD, asistentka prodeje elektronického, drogistického zboží
Děkuji za vaše návrhy, budu za všechny velmi vděčná.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19663
2.2.21 14:11

Hledej, uvidíš, co najdeš. Proč si vybíráš pomáhací profese, když tě nebaví?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6693
2.2.21 14:11

Tipuju, ze na beznou administrativu budrs prekvalifikovana.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33349
2.2.21 14:14

@divine woman Nemyslím si, že by ji to nebavilo. Třeba má zdravotní problémy a do školství za současné situace nechce nebo nechce učit online.
Mezi učiteli je hodně rizikových osob a ti, co jim zákon přikazuje v současné době učit prezencne, se cítí ohrožení. Volají po očkování. Nejvíce učitelé speciálních škol. Jsem na FB v učitelské skupině, kde se to řeší často.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19663
2.2.21 14:20

@Pears206 To se můžeme jen dohadovat. Jestli končí rodičák v květnu, tak by práci ve škole sehnala stejně až od září.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1015
2.2.21 14:25

Určitě mohla, ale bude to i o štěstí a o kontaktech. Na běžnou administrativu dva cizí jazyky s přehledem stačí… Kdyby tě to bavilo, tak můžeš zkusit i personalistiku, hodně lidí tam má pedagogické vzdělání. S ambasádou nevím, zkusit můžeš, tam ale myslím, že to bude hodně to bude o konkurenci, tj. co nabídnou další uchazeči - navíc ty platy v administrativě jsou tam hluboce podprůměrné, takže to úplně nedoporučuji. :kytka: Taky se dost lidí s peďákem uchytí i v marketingu a PR, tak pohledej i tam (mnohde ani nechtějí žádné zkušenosti).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15377
2.2.21 14:25

Tak ideální jsou pro tebe juniorní pozice v rámci nějaké firmy, kde využiješ jazyk. Tím že máš jazyky a zdravotnický základ, tak bys mohla být zajímavá třeba pro farma firmy.
Plus juniorní HR by asi taky mohlo projít.

Případně můžeš zkusit lektorování jazykových kruzů pro dospělé - to je přeci jen jednodušší, než školství. Případně můžeš kroužky v DDM.

Můžeš se poohlížet po místech ve státní správě - nějaké základní referentské pozíce. Na to že bys odjela na ambasádu spíš zapomeň, to fakt není zas až tak snadný proces, zejména když se na to ptáš na e-miminu, namísto toho aby sis zjistila reálné podmínky.

Stejně tak můžeš zkusit - a to i vlastně při mateřské dostat se do nějaké agentury na překlady, jen musíš počítat s tím, že než se zaučíš a zorientuješ v oboru, tak to nebude úplně dobře placené.

Pokud máš nějaké prodejní dovednosti - tedy umíš navazovat kontakt s cizími lidmi a jsi přesvědčivá tak libovolný obchodník. Což zahrnuje třeba i pojišťovny.

pokud jsi komunikačně zdatnější, tak určitě nějaké help desky, reklamace a podobně. Pokud je to větší firma, tak ti to otevře i nějaký kariérní růst.

Na fakturantku a spol. to zkusit samozřejmě můžeš, ale jsi spíš překalifikovaná a k tomu bez praxe.

no přeju hodně sil při hledání práce, hodně odolnosti aby tě neničilo že se ti nebudou ozývat a hlavně trochu štěstí aby se zadařilo.

Příspěvek upraven 02.02.21 v 14:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15377
2.2.21 14:29
@divine woman píše:
Hledej, uvidíš, co najdeš. Proč si vybíráš pomáhací profese, když tě nebaví?

to je vcelku častá volba - nevím co, ale na gympl nechci, zdrávka bude fajn.
Aha - nemůžu dělat ve zdravotnictví, nemám na to povahu.

Tak půjdu na výšku baví mě jazyky, ale nechci přímo na lingvistiku - peďák bude jednoduší. Navíc jsem z té zdravky, kde ty jazyky trošku flákali.
Aha - fakt nemám pedagogický talent.

To úplně není vina studentů, natož děcek co se rozhodují kam na střední.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5350
2.2.21 14:38

Jazykovky, ale bude to výuka online, jak teď probíhá…
Proč ne do školy? Vždyť nemusíš mít hned plný úvazek a třídnictví k tomu? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6628
2.2.21 14:42

Ahoj, určitě najdeš při troše štěstí a chutí se dále vzdělávat zaměstnání mimo obor. Umíš jazyk a od toho se dá krásně odrazit. Koukni se na nabídku na jobs.cz nebo práce. cz na administrativní pozice, ať získáš představu o nabídce a požadavcích.
Napadlo mne, že by nebylo od věci juknout i na marketingové pozice. Např. asistent v marketingu - tam je většinou základ umět jazyk a výborná čeština v psané formě.
Určitě bych do toho května oprášila MS Office- třeba formou nějakého online kurzu.
Rovněž doporučuji založit si profil na Linked In.

S hledáním bych neotálela. většina zaměstnavatelů počítá se zákonnou výpovědní lhůtou, tudíž s nástupem duben/květen. Takže už teď bych odpovídala na zajímavé inzeráty. Jo:-) a úplný základ je dobře napsaný životopis.

Příspěvek upraven 02.02.21 v 14:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8410
2.2.21 14:44

Se zdravotnickým vzděláním nemusíš jít vyloženě do nemocnice. Ale jsou různé ambulance, kde se můžeš uplatnit.
Nebo různé kliniky Plastické chirurgie. Recepce. Umíš jazyky rozumíš zdravotnictví. I tímto směrem bych se podívala. Úplně bych zdravotnictví nezavrhla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6628
2.2.21 14:46

@lasička1 ano, výborný nápad!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6628
2.2.21 14:48

@divine woman ale to že, zakladatelce končí rodičák v květnu, neznamená, že musí hledat až od května.-) Když začne hledat teď, v květnu může do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19663
2.2.21 15:01

@efča Já psala o školách tam se koncem školního roku moc často nenabírá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 15:08
@divine woman píše:
@efča Já psala o školách tam se koncem školního roku moc často nenabírá.

Kdy se nabírá ve školách?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat