Jakou smlouvu po RD?

Anonymní
29.5.21 09:21

Jakou smlouvu po RD?

Ahoj, prosím o radu. V červenci mi končí RD. Od srpna nastupuji do práce. Dostala jsem moc fajn nabídku od jedné firmy s tím, že si můžu určit kolik dní v měsíci odpracuji a mám si říct i jakou smlouvu budu chtít. Pro ne by bylo nejlepší na dohodu, jenže já potřebuji, aby mi logicky zaplatili zdravotní, sociální. Co jsem procitala, tak nejlepší by byla asi DPČ, s tím, že je jedno jestli odpracuji 50 nebo 80 hodin. Vzhledem k manželovo práci a žádnému hlídání nemůžu nastoupit na plný úvazek.
Prosím o radu, jestli by to byla nejlepší možnost? Nejsem účetní, tak se v tom moc nevyznám :wink:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8997
29.5.21 09:29

Nejlepsi je HPP na polovicni úvazek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14943
29.5.21 09:47

Souhlasím s @JancaS84 . Nejlepší je pro tebe HPP na poloviční nebo jinak krácený úvazek s flexibilní pracovní dobou. U DPČ můžeš mít maximálně poloviční úvazek. U HPP na dobu neurčitou si v budoucnu budeš moct úvazek navýšit dle potřeby. Ale je otázka, zda na to kývne zaměstnavatel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2817
29.5.21 09:54

Tak nejlepší je HPP a zkrácený úvazek. Já mám třeba HPP na 80% úvazek :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.5.21 09:55

Ale u HPP musím odpracovat přesně stanovený počet hodin, že? Takhle u DPČ třeba když manzelovo práce nedovolí nebo budou děti nemocné, mohu odpracovat třeba 40 hodin, kdyz bude vse ok muzu odpracovat 80 hodin?

• Citovat
  • Nahlásit
8997
29.5.21 10:04
@Anonymní píše:
Ale u HPP musím odpracovat přesně stanovený počet hodin, že? Takhle u DPČ třeba když manzelovo práce nedovolí nebo budou děti nemocné, mohu odpracovat třeba 40 hodin, kdyz bude vse ok muzu odpracovat 80 hodin?

Když budou děti nemocné tak budeš mít OČR.
Děti chodí do školky? Co znamená, že manželova práce nedovolí? Je možnost pracovat z domu když nebudeš stíhat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7139
29.5.21 10:10
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o radu. V červenci mi končí RD. Od srpna nastupuji do práce. Dostala jsem moc fajn nabídku od jedné firmy s tím, že si můžu určit kolik dní v měsíci odpracuji a mám si říct i jakou smlouvu budu chtít. Pro ne by bylo nejlepší na dohodu, jenže já potřebuji, aby mi logicky zaplatili zdravotní, sociální. Co jsem procitala, tak nejlepší by byla asi DPČ, s tím, že je jedno jestli odpracuji 50 nebo 80 hodin. Vzhledem k manželovo práci a žádnému hlídání nemůžu nastoupit na plný úvazek.
Prosím o radu, jestli by to byla nejlepší možnost? Nejsem účetní, tak se v tom moc nevyznám :wink:

Neblázni, pokud si můžeš opravdu vybrat, tak ber HPP na určité procento, tzn. hodin. Klidně ten poloviční, když budeš pracovat víc budeš to mít proplacene jako přesčasy, když budou děti nemocné pak je OCR, nebo neplacené volno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2435
29.5.21 10:15
@Anonymní píše:

To zalezi na zamestnavateli, jestli mu je jedno, kdy a jak si to hodiny odpracujes, ja bych urcite volila hpp, zkraceny/polovicni uvazek, vyhody jsou tam predevsim v ochrane zamestnance..dovolena, ocr, nemocenska, vypoved, pripadne urad prace apod..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9394
29.5.21 10:22
@janickaIII píše:
Neblázni, pokud si můžeš opravdu vybrat, tak ber HPP na určité procento, tzn. hodin. Klidně ten poloviční, když budeš pracovat víc budeš to mít proplacene jako přesčasy, když budou děti nemocné pak je OCR, nebo neplacené volno.

O přesčas se jedná až nad plný úvazek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53760
29.5.21 10:26

To si ty srovnej, jak tobě to bude vyhovovat a tvé rodině. Jakou vizi a očekávání má zaměstnavatel.
Jsem po RD 6r. Za tu dobu jsem vystřídala různé úvazky. Půl úvazek jsem měla jeden rok. Jinak většinou celý. Přiznám se, že mi nejvíc vyhovuje aktuální, kdy mám dva složené úvazky u jednoho zaměstnavatele. Mám 0,5 a přes 0,6. Na půl bych se nevrátila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34538
29.5.21 11:00

Určitě HPP na poloviční nebo i menší úvazek. Dohody jen v případě, že by to jinak nešlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2473
29.5.21 11:04

Jak píšou holky, pro Tebe je nejlepší mít hlavní pracovní poměr a zkrácený úvazek, třeba jen 30%..
Kdyby zaměstnavatel trval na dohodě, tak tuším, že se můžeš na úřadě přihlásit, že jsi v domácnosti a staras se o děti, jde to do určitého věku dítěte, stát Ti pak hradí sociální a zdravotní a můžeš si k tomu na dohodu přivydělat, tuším do 10 000 měsíčně.. Ale dítě můžeš mít ve školce max 4 hodiny denně a u školáků nesmis využívat školní družinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9394
29.5.21 11:34

@Beckyttine5 Sociální stát nehradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
738
29.5.21 13:33

Tiez hlasujem za castecny. Zacinala som na 12hod/tyzden (0.3 uvazok) a bolo to super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat