Jaký byl Váš 2. císař?

Anonymní
4.2.21 12:13

Jaky byl vas 2.cisar?

Ahoj, prosim jaky byl vas 2. (pripadne 3., 4…) cisar? Hlavne v porovnani s prvnim (predeslymi)…a kolik cisaru je za vas bezpecnych? Dekuji moc za odpovedi 🙂

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10606
4.2.21 12:39

Co se týká průběhu samotné operace, byl druhý horší. U obou jsem měla spinální anestezii, při prvním jsem nevěděla, do čeho jdu. Cítila jsme jen okamžik, kdy doktor mimčo jakoby vykrucoval u břicha, dost se mnou na tom stole házel. U druhého mi anestezie zabrala jinak, cítila jsem úplně vše. Ne tedy bolest, ale takový tupý pocit. Od řezání, přes samotný porod i šití. Samozřejmě po říznutí jsme po tom pocitu začala panikařit a začala jsem kolabovat, museli mě nějak naklánět na stranu, aby se to uklidnilo. Potřetí už bych šla do plné narkozy. Jinak hojení probíhalo lépe, než u prvního. Při prvním se mi udělalo v ráně ložisko, které se sice několikrát samo vyčistilo(poprvé už v porodnici a pak 2× doma, mezi stehy prostě vyteklo velké množství nějaké žluté tekutiny s krví). Zahojilo se to samo, ale zřejmě tam byl zánět, se kterým si tělo poradil samo, protože v tom místě doktor pro druhém odstraňoval velje srůsty. Při druhém jsem byla zahojená za týden a bez jediného problému. Kolik je jich bezpečných? Na to si neodvažuji odpovídat, nejsem lékař. V Čechách jsou na to docela přísní, já žiju v Německu a tady není problém ani 4 :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5795
4.2.21 12:45

1. Císař byl v pohodě. Trvalo chvilinku, nze vyndali malou, hojení taky v pohodě 2. Císař už byl horší trvalo dele, než se dostali k mimču, pry poctive sešito :nevim:, pak delsi šití. Hojení horší, prece jenom pece o jedno mimčo a o dvě decka uz byla náročnější, takže sestinedeli jsme byla 2× na pohotovosti, praskla mi vnější jizva. Nakonec, ale taky v pohodě. Jestli bude nějaký 3. Císař je ve hvězdách :lol:… Jinak kolik jich je bezpečných, to netuším, ale vim, ze v jinych zemich to neřeší a kdyz je jizva v pohodě, tak jich je klidně 5

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
4.2.21 12:57

Druhý císař

Byl pro mě o 100% lepší věděla jsem co čekat, jakou bolest, průběh operace atd.
Měla jsem celkovou anestezii a při první zvracela po probuzení, tak jsem si při druhém nechala něco „přimíchat“ do anestezie a bylo vše v pořádku. Taky jsem už věděla jak vstávat z postele aby to tak nebolelo a i rekonvalescence byla lepší.
Jinak kolik je bezpečných to asi záleží na těle matky takže je to individuální :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
310
4.2.21 15:55

Za mě první císař paráda ale jen díky tomu ze jsem byla v celkový. Teď císař jen spinal a mohla jsem se zbláznil bolesti. Jestli bude někdy 3 dítě tak už jedine celková :) doktorka mi říkala ze by to videla max 3 císaře a pak už je veliký riziko ale tohle podle mě nemůže vědět ani lékař. Někdo muže mít max 2 a někdo má i 4 císaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1179
4.2.21 23:09

První ve spinální anestezii - šílená bolest, šílená bolest při prvním vstávání, pak už celkem bez problémů.
Druhý v celkové anestezii - nemohli mě probudit (to mi ale bylo jedno :), první vstávání i následné fungování celkem bez problémů.
Za mě dvakrát a dost!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13468
5.2.21 12:13

Oba cs jsem mela ve spinalni anestezii. Prvni byl docela vysvobozenim po tech kontrakcich, necitila jsem skoro nic. Rekonvalescence ale horsi - motala se mi hlava, mela jsem bolestivy otlak v krizi, takze jsem nemohla ani spat a odpocinout si. Par dni jsem chodila v predklonu. Po tydnu se vse srovnalo a uz jsem fungovala normalne. Druhemu predchazelo planovane vyvolavani 3 tydny pred terminem, moje telo takto brzy nereagovalo, takze zas kudla…a bylo to 2 hodinove peklo na zemi. Asi mi nedobehl poradne ten spinal, takze az na rez jsem citila vse. Bylo to jak kdyby mi chteli vyrvat vnitrnosti z tela. Zacali mi postupne davkovat opiaty do zily, ale to nepomohlo ani trochu, jen se mi z toho motala neskutecne hlava a bylo mi jeste vic zle. Pri siti pak i manzela vyhodili, ze me celkove uspi, takze by tam byl zbytecny. Nevim, proc se tak personal zachoval…k zadnemu uspani totiz nedoslo. Nicmene musim rict, ze siti krasne a rekonvalescence uplne pohodova. Opraci dokoncili pred pulnoci a ja uz druhy den byla schopna sama dojit do sprchy. Celkove jsem pak byla na 6n v psychicke pohode, coz urcite pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13468
5.2.21 12:14

@sissi001 ja uz bych potreti taky nesla 😐

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu