Porod s problémovou páteří

Anonymní
2.2.21 22:55

Porod s problemovou pateri

Holky prosim o radu-mam velke problemy s bederni pateri (vyhrezle plotenky, trpim na caste akutni ustrely). Delalo to nekomu problem u porodu? Obavam se hlavne krizovych bolesti, protoze jestli mi do kontrakci jeste skoci akutni ustrel skocim asi z okna :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
2.2.21 23:15
@Anonymní píše:
Holky prosim o radu-mam velke problemy s bederni pateri (vyhrezle plotenky, trpim na caste akutni ustrely). Delalo to nekomu problem u porodu? Obavam se hlavne krizovych bolesti, protoze jestli mi do kontrakci jeste skoci akutni ustrel skocim asi z okna :lol:

Já mám s bederkou problémy už leta. Vyhřezlé ploténky mi ani nezjistovali, prý to dle lékařů nemá smysl, protože se to léčí stejně jako klasická bolest zad - tedy cvičením. :nevim: no ale k věci. V těhotenství jsem hodně plavala a dávala dlouhé procházky. A záda mě kupodivu nebolela, i přesto že jsem měla sedavou práci. Takže těhotenství a i následný porod byl se zády v pořádku. Ale co přišlo po porodu je děs! Snažila jsem se hýbat i po porodu, ale zhruba 3 měsíce od porodu přišla šílená bolest, vystřelující do nohou. Nepomáhalo nic, šla jsem ke dvěma rehabilitačním doktorům, kteří mi řekli, že je prý normální, že matky bolí záda. Zašla jsem na neurologii, tam mi nechali udělat MR, která nic nezjistila a odeslali mě k ortopedovi, který mě odeslala k psychiatrovi… Podotýkám, že vše bylo na klinice, kde si platíme prémiové členství.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 23:22

Aha tak me neurolog porad strasi ze mam vyhrez 8mm a ze uz od 12mm se to operuje proste sesroubovanim obratlu k sobe (na tom se shodli i z rhb a doktor co mi operoval nohy). Proto mam i nakazane pravidelne kontroly rhb a vse aby se to sledovalo.
Zvlastni pristup, od premioveho clenstvi bych cekala asi vic.
Kazdopadne dekuji za nazor. Co se tyce tisicich leku (v nejhorsich chvilich mi predepisuji nejake opiaty injekcne) kvuli kojeni asi nebyly mozne ze?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 23:29
@Anonymní píše:
Aha tak me neurolog porad strasi ze mam vyhrez 8mm a ze uz od 12mm se to operuje proste sesroubovanim obratlu k sobe (na tom se shodli i z rhb a doktor co mi operoval nohy). Proto mam i nakazane pravidelne kontroly rhb a vse aby se to sledovalo.
Zvlastni pristup, od premioveho clenstvi bych cekala asi vic.
Kazdopadne dekuji za nazor. Co se tyce tisicich leku (v nejhorsich chvilich mi predepisuji nejake opiaty injekcne) kvuli kojeni asi nebyly mozne ze?

No jo operace, jenže to jsou docela velká rizika. Já ty bolesti začala řešit až v době, kdy už jsem nekojila. Je ale fakt, že ty velké bolesti přišly až po ukončení kojení. Nevím jestli to může nějak souviset. Za sebe doporučuji cvičit co to jde, nebo aspoň ty procházky. Ideálně plavání. Zkus se poptat někde na rhb jestli by to naosali rhb na bazénu. Rehabilitace normálně teď fungují, dělají i masáže a i bazény pro zdravotní důvody mají otevřené.
Jinak prémiová péče na prd. Ale nebudu ti plevelit diskusi.
Opiáty pri kojení nejsou vhodné, ale třeba obstrik přímo do místa by možná vadit nemusel. Zkus se zeptat doktora, klidně gynekologa. A hlavně mu o bolestech řekni. Ať to máš někde napsané a při porodu ať o tom vědí. Mě třeba při porodu hrozně moc pomohla teplá sprcha. To byla vážně úleva.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 23:38

Dekuji za tip-na ty bazeny se urcite poptam. Masaze nevim, lezet 40 min na brisku.. ale zjistim si co a jak doporucuji. Kontrolu na gynde mam v pulce unora tak se s nim o tom pobavim, mas pravdu ze by tohle asi mel vedet.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 23:44
@Anonymní píše:
Dekuji za tip-na ty bazeny se urcite poptam. Masaze nevim, lezet 40 min na brisku.. ale zjistim si co a jak doporucuji. Kontrolu na gynde mam v pulce unora tak se s nim o tom pobavim, mas pravdu ze by tohle asi mel vedet.

Těhotenské masáže se nedělají jako klasické, že ležíš na břiše. Dělá se buď v sedě nebo ležíš na boku. Na rhb v bazénu se určitě poptej, záleží odkud jsi. Ale ve větších městech určitě něco bude. Někde mají rhb bazény i v nemocnicích. A na gynde to určitě řekni, tohle je celkem důležitá informace. Zvlášť jestli jsi po operaci nohou…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 23:55

Operace nohou ano-po trech ortopedickych. Jsme z Brna takze urcite neco najdeme. Ty masaze to by bylo prima si udelat prijemnou chvilku (manzela to moc nebavi a neumi to takze me jen tak jako patla). Dekuji moc za rady, jsem rada ze s tim ma nekdo zkusenosti

• Citovat
  • Nahlásit
64252
3.2.21 05:19

V těhotenství kupodivu pohoda, zvládla jsem i procházky a bazén.. Porod taky dobrý, bez křížových bolesti.. Ale po porodu trpím jak pes.. Jak se tělo zpátky rovná, to je peklo, fakt jo.. Čeká mě teď kontrola, tak jsem zvědavá..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9214
3.2.21 08:30
@Anonymní píše:
Holky prosim o radu-mam velke problemy s bederni pateri (vyhrezle plotenky, trpim na caste akutni ustrely). Delalo to nekomu problem u porodu? Obavam se hlavne krizovych bolesti, protoze jestli mi do kontrakci jeste skoci akutni ustrel skocim asi z okna :lol:

Známá to měla Dr doporučil císařský řez…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 09:06
@Annabela11 píše:
Známá to měla Dr doporučil císařský řez…

Jakoze problemy s bederkou je primo indikace k cs? Chtela bych pokud to bude mozne rodit normalne. Manzel je u policie a miva i nekolikadenni smeny v kuse. Nemoct kvuli brichu ani vstat a on pryc tak nevim jak bych se postarala

• Citovat
  • Nahlásit
9214
3.2.21 09:44
@Anonymní píše:
Jakoze problemy s bederkou je primo indikace k cs? Chtela bych pokud to bude mozne rodit normalne. Manzel je u policie a miva i nekolikadenni smeny v kuse. Nemoct kvuli brichu ani vstat a on pryc tak nevim jak bych se postarala

Asi ano…když ji to řekl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 10:06
@Anonymní píše:

Manžel má nárok na týden otcovské dovolené v průběhu šestinedělí. Takže ty nejhorší začátky může byt doma s tebou.

• Citovat
  • Nahlásit
147
3.2.21 23:44

Ahoj zakladatelko,
křížové bolesti mají zpravidla tenhle důvod:
https://porodnitrauma.cz/…aveni-plodu/

O způsobu vedení porodu bych se poradilo s lékařem, ke kterému docházíš s těmi zády, problémy to u porodu dělat může, i když ti v porodnici řeknou že ne. Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat