Klystýr před porodem

Anonymní
29.1.21 23:36

Klystyr pred porodem

Ahoj holky,
zabral vam klystyr pred porodem dostatecne a nedoslo tak k zadne „nehode“? Ja si nedokazu predstavit, ze se mi to pred manzelem stane a on uvidi/uslysi/uciti neco, co by nemel :lol:
Rady typu bude ti to jedno jsou mi na nic-i s cerstve sesroubovanou nohou, kdyz me nesl na zachod a drzel nadrzku od drenu skvirkou ve dverich, jsem se pred nim nedokazala vycurat natoz tohle :D
Nebo je jeste neco ucinejsiho nez klasicky klystyr? Nechci se soutredit na nic jinyho, nez na tlaceni miminka, tak bych rada udelala neco, cim tyhle starosti vypustim z hlavy.

Dekuji moc

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1661
29.1.21 23:49

Neboj, po klystýru si pročištěna durch :mrgreen: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.1.21 23:54

Klystýr stačí neboj ;)

• Citovat
  • Nahlásit
272
29.1.21 23:59

Neboj. Ze mě jak ta voda a vše ještě teklo. A jak jsem si myslela, že mi to ditko leze snad z dupy. Jsem měla pocit každou chvíli že jsem se pokadila :DD a to jsem se i ptala, jestli jsem se nepokadila ale ujistovali mě že ne :lol: :nevim: tak jsem jim věřila :D :lol: takže s klystyrem asi vše ok :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2308
30.1.21 00:01

Tak ber taky v úvahu možnost, že se klystýr nestihne. Ať se pak nedivíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
264
30.1.21 00:12

Jakože krev, hlen, vytekající plodovou vodu může vidět a trochu stolice už je tragédie na zhroucení? Tak to potom jo! To je pak lepší ho tam nebrat. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.1.21 00:15

Mne teda klystyr na 100% nepomohl. Stejne neco málo vyslo :lol: ale pritel si toho ani nevsiml, asistentka byla diskretni. Bude ti stat u hlavy, ne u zadku. Vim, rikas, ze to nechces slyset, ale tohle je vazne to nejmenší, co me zajimalo a myslím, ze i tvuj muz bude v tu chvíli řešit jine veci.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.1.21 00:18
@Rebísek píše:
Jakože krev, hlen, vytekající plodovou vodu může vidět a trochu stolice už je tragédie na zhroucení? Tak to potom jo! To je pak lepší ho tam nebrat. ;)

Kazdy to ma nastaveny jinak a ja si hodlam porod uzit. To jak to mate nastaveny vy, je mi jako odpoved na moji otazku k nicemu ;)

• Citovat
  • Nahlásit
264
30.1.21 00:23

Tak si ho užijte… ;) Ale jestli jste nastavená, že se před ním ani nevymočíte, jak chcete porodit…? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2596
30.1.21 00:54
@Anonymní píše:
Kazdy to ma nastaveny jinak a ja si hodlam porod uzit. To jak to mate nastaveny vy, je mi jako odpoved na moji otazku k nicemu ;)

To si uzij, protoze klystyr nemusi byt 100%.
Porodni plan: porodit a neposrat se :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
556
30.1.21 01:14

Od prijezdu do porodnice do porodu syna (prijezd asi v 8, porod kolem 14h) jsem mimo 10 minut byla na monitoru. Tak jen abys pocitala i s variantou, ze ti ho nikdo ani nenabidne, protoze na to nebude prostor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.1.21 01:31

Klystyr se nestihl, takze šlo vše… Ono se to s tou krvi a vším ostatním už ztratilo… Před manželem mi to fakt blbý nebylo - je to manžel. Po porodu jsem se omlouvala lékaři a personálu, to se smáli a uklidnovali, že jsou zvyklí. Pokud se bojíš, že se před manželem po…, tak ho k porodu ani neber. Romantická idylka to není…

• Citovat
  • Nahlásit
27915
30.1.21 03:40

No. To je sice pochopitelny, ze tohle nikomu neni prijemny, ale jak pises - nepiste mi, ze mi to bude jedno - tak ono ale fakt bude. Proste je to prirozeny, je to asi tak stejny jako kdyby sis rekla, ze uz nikdy v zivote nepujdes na velkou. To se neda zaridit. Patri to k zivotu. Nevyleze z tebe vonavy ruzovoucky miminko jak ve filmu. Vyleze zmackanej mokrej drobek (bozskej teda mimochodem).

A telo neni blby, dost casto se vyprazdni samo jeste pred porodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
564
30.1.21 04:38

To je vlastně hezký, jak si to člověk, co porod nezažil, nemůže představit… heleďse takhle- měla jsem u obou porodů klystýr a u obou vyšla ven i trocha stolice. Upřímně - před prvním porodem bych též ani v nejmenším nevěřila tomu, že mi to v té situaci bude připadat normální a opravdu nikdo, ani manžel, tomu nebude věnovat pozornost. A to jsem měla porody absolutně pohodové, i těsně před vytlačením jsem se normálně a „plně při smyslech“ bavila jak s manželem, tak personálem… v tu chvíli se vám s manželem děje něco, co je tak moc emotivní, jiné, plné adrenalinu, že je dost věcí fakt jinak. A jak už tu padlo-budeš li na to nahlížet touhle optikou, tak i při sebelíp probíhajícím porodu (a že moje byly fakt až neskutečně klidné a v podstatě bezbolestné) se bude dít tolik nechutných a očima člověka, co v té situaci není, vlastně trapných věcí, že bys neměla nikdy šanci se „uvolnit“ a soustředit na tlačení… ono i u toho tlačení máš 3 brady, jsi rudá, a když miminko leze, tak se ti v tu chvíli udělá obří boule mezi nohama, ze který najednou vykoukne hlava a s ní vytryskne voda s mazem a krví. Pak dají miminko na tebe, bude od mázku, krve, budeš od toho opatlaná i ty (moje druhorozená se v tu chvíli ještě i pokakala přímo na mě) a nohy budeš mít stále do praku. Mezi nohama budeš mít díru (ne, opravdu se okamžitě za miminkem zase nestáhne), z ní ti bude plandat pupeční šňůra a odkapávat zbytek vody, hlenu a krve. Následně vyleze ještě placenta (obří, slizkej měch)… jakože manžel tohle všechno následně fascinovaně popisoval a to on je vcelku upřímná cimprdlína :lol:… ale víš co? Tobě i manželovi, to bude připadat nejen jako součást, co nestojí v tu chvíli vůbec za pozornost, ale absolutně dokonalé, protože tohle okolo bude jen součást totálně emotivní a krásné vzpomínky, něčeho, co bylo velmi silné a zažili jste to spolu…
Můj manžel je otřesně upřímný člověk. Ze zájmu jsem se ho po obou porodech právě ptala, jak nechutné mu to v tu chvíli připadalo, že to teď, bez emocí, prostě nechutně vypadá a on sám je prý fascinován tím, že v tu chvíli se ti děje tolik emocí a všechno vnímáš tak jinak, že si toho všeho jakoby vnímáš, ale vůbec to nehodnotíš a nepřemýšlíš nad tím a ani zpětně to nevidíš jinak…protože ty bláho-narodil se člověk! Fascinující :lol: ;)

Takže má „rada“ je- věř vám. Jste pár, jste tým a vše, co z tebe poleze je součást narození vašeho dítěte a to je sakra teambuilding :lol:

P. S. : Víš, že dost žen u porodu zvrací? ;) Povznes se nad kraviny a užij si to podstatné :hug:

Příspěvek upraven 30.01.21 v 07:29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11778
30.1.21 05:20
@Anonymní píše:
Kazdy to ma nastaveny jinak a ja si hodlam porod uzit. To jak to mate nastaveny vy, je mi jako odpoved na moji otazku k nicemu ;)

Tak si to uzij a uvidíš, jak si zpětně budeš připadat směšně.
Klystyr nemusí vůbec vyčistit úplně. Takže klud. Nikdo to řešit nebude. A vůbec nechá, ze chces s tímto přístupem může k porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat