Jaký kočárek pro ročního chlapečka

Anonymní
11.10.19 17:55

Jaký kočárek pro ročního chlapečka

Ahoj, mému synovi bude za chvíli rok. Zatím ne hodí. Máme zatím sporťák z trojkombinace. Kočár jako takový mi vyhovuje, jen je těžký samotný má asi 15kg. Kočárek mám na chození po městě a do terénu. Až bude víc chodit, tak bude asi jen na takové to popochazeni. A já ted vůbec nevím jestli koupit nějaký lehčí sporťák a nebo vydržet až do plné chůze s tím co mám. Vůbec nevím jaký bych měla koupit. Poohlížím se po Valco snap ultra sport, protože je i do protisměru což zatím chci využívat. Prosím zkušené maminky poraďte jestli vydržet s dobrým ale těžkým kočárem a nebo koupit nějaký jiný (třeba z druhé ruky) a případně jaký? Moje podmínka je, aby byl lehčí, nafukovací kola a do protisměru. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1635
11.10.19 18:24
@Anonymní píše:
Ahoj, mému synovi bude za chvíli rok. Zatím ne hodí. Máme zatím sporťák z trojkombinace. Kočár jako takový mi vyhovuje, jen je těžký samotný má asi 15kg. Kočárek mám na chození po městě a do terénu. Až bude víc chodit, tak bude asi jen na takové to popochazeni. A já ted vůbec nevím jestli koupit nějaký lehčí sporťák a nebo vydržet až do plné chůze s tím co mám. Vůbec nevím jaký bych měla koupit. Poohlížím se po Valco snap ultra sport, protože je i do protisměru což zatím chci využívat. Prosím zkušené maminky poraďte jestli vydržet s dobrým ale těžkým kočárem a nebo koupit nějaký jiný (třeba z druhé ruky) a případně jaký? Moje podmínka je, aby byl lehčí, nafukovací kola a do protisměru. Děkuji.

My byli velmi spokojeni s Britaxem b motion, skladný, jednoduchý na ovládání, lehký, dobře se dával do auta. Za mně super

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
11.10.19 18:29

Protisměr jsem u prvního taky chtěla, byl využitý minimálně. U druhýho vůbec, potom jsem kupovala jiný kočár.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.10.19 18:35
@Hrozina píše:
Protisměr jsem u prvního taky chtěla, byl využitý minimálně. U druhýho vůbec, potom jsem kupovala jiný kočár.

Já ho teď mám v protisměru pořád, posmeru byl jednou a myslím že má rád když si s ním povídám. Ale chápu, že takhle třeba ve 2 letech už nebude chtít sedět. Ale to je až za rok. A do kdy tak jsou děti v kočáru? Kdy se dá kočár úplně odbourat?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.10.19 18:38
@89Luca píše:
My byli velmi spokojeni s Britaxem b motion, skladný, jednoduchý na ovládání, lehký, dobře se dával do auta. Za mně super

Díky, ten ale neni do protisměru, nebo jo?

• Nahlásit
  • Citovat
1607
11.10.19 18:42

Za mě je lepší po směru ať vidí. Já tak vozím malého od půl roku. V roce jsem měnila za Snap 4 sport a dokoupila nafukovací kola. Úplně to stačí. Náš chodí skoro 5 měsíců a skoro nikam nedojde. To je furt šutr, kytka, odpadek… Vše je nutno zkontrolovat a prozkoumat. Jinak toho nalita plno, ale kočár se používá cca do 2 let a pak třeba na nějaký delší procházky po městěch. Já jsem se Snapem fakt spokojená. Někdy je až moc lehký když fouká a mám co dělat udržet kočár aby se nepřevrátil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
11.10.19 18:45

Zkus Peg Perego Book. Záleží na dítěti. Já jsem ho využívala do tří let. Často jsme cestovali, takže kvůli přesunu, odpočinku. Rád v něm spával i na zahradě. A jsou děti, který v kočáru v roce a půl neudržíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12509
11.10.19 18:52

Protisměrný o moc lehčí neseženeš. Většinou mají kolem 13kg. Valco je sice lehčí, ale do terénu není ani omylem. Tady v diskuzích už se protisměrné sporťáky několikrát probíraly, tak zkus pohledat. Já bych na tvém místě zůstala u toho, co máš. Stejně si o moc nepolepšíš. Tu protisměrnou sedačku ti schvaluju, taky si chci s dítětem povídat a ne na něj koukat přes boudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
11.10.19 18:56

Ano, ty protisměrné jsou těžší a většinou i užší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5171
11.10.19 18:56

Mám Baby Jogger Summit už na třetí dítě a priorita byla i lehká váha. Těžkou krávu 15 kg bych nechtěla ani omylem. Takže ano, za mě to stojí za to.
Není protisměrný, ale nám to vůbec nevadilo.
Kočár tahám pořád, kdy vím, že to malá neujde nebo že povezu hodně věcí. Golfky mám jen do obchoďáku, protože crcat se s prťavými kolečky po městě mi za to nestojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.10.19 19:26
@Janli píše:
Protisměrný o moc lehčí neseženeš. Většinou mají kolem 13kg. Valco je sice lehčí, ale do terénu není ani omylem. Tady v diskuzích už se protisměrné sporťáky několikrát probíraly, tak zkus pohledat. Já bych na tvém místě zůstala u toho, co máš. Stejně si o moc nepolepšíš. Tu protisměrnou sedačku ti schvaluju, taky si chci s dítětem povídat a ne na něj koukat přes boudu.

Jsem dost na vážkách. Ten co mám je dobrý, ale nemá tak dlouhou stříšku (což nevim jestli bych ještě vůbec vyuzila, když v kočárku nespí) a pak ta váha, ale busy jsou z 90% nízkopodlažní a do schodů, bych ho stejně sama neušla i kdyby kočár vážil 5kg. Nad čím přemýšlím a vůbec nevím, když už bude chodit víc třeba kolem toho 2 roku a půjdeme na delší výlet třeba s odrazedlem a babovickami apod., tak jak to všechno na tomhle těžkém kočáru uvezu. Vlastně tohle je jediný důvod proč přemýšlím o lehčím kočáru.

• Nahlásit
  • Citovat
1635
11.10.19 19:41
@Anonymní píše:
Díky, ten ale neni do protisměru, nebo jo?

Pardon, to je pravda, me malej radši seděl po směru jízdy, povídali jsme si i tak a říkali jsme si co vidíme, dítě se mi tak líp zabavilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.10.19 19:47
@89Luca píše:
Pardon, to je pravda, me malej radši seděl po směru jízdy, povídali jsme si i tak a říkali jsme si co vidíme, dítě se mi tak líp zabavilo.

To je pravda, že se dítě asi víc zabaví. Ale mě se prostě ještě nechce ho otacet. Si myslím, že ho mám takhle víc pod dohledem a děláme na sebe opičky apod. :jazyk: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
12509
11.10.19 19:55
@Anonymní píše:
Jsem dost na vážkách. Ten co mám je dobrý, ale nemá tak dlouhou stříšku (což nevim jestli bych ještě vůbec vyuzila, když v kočárku nespí) a pak ta váha, ale busy jsou z 90% nízkopodlažní a do schodů, bych ho stejně sama neušla i kdyby kočár vážil 5kg. Nad čím přemýšlím a vůbec nevím, když už bude chodit víc třeba kolem toho 2 roku a půjdeme na delší výlet třeba s odrazedlem a babovickami apod., tak jak to všechno na tomhle těžkém kočáru uvezu. Vlastně tohle je jediný důvod proč přemýšlím o lehčím kočáru.

Nemysli si, že lehčí kočárek rovná se lehčí manipulace. To ani náhodou. Spíš to bývá naopak. Jak se jezdí s kočárkem ovlivňují kola. Mám hodně těžkou roan maritu, ale díky velkým kolům nevím, že něco tlačím. Pak mám o dost lehčí sporťák, ale má menší kola, takže na nerovným terénu jezdí o dost hůř. A to je to terénní sporťák. Počkej ještě s nákupem sporťáku aspoň rok, pak už bude dítě chtít koukat před sebe a pořídíš neotočnej sporťák. Těch jsou na výběr mraky. Ty protisměrný jsou stejně vesměs všechny z dvojkombinací, jen se prodávají bez hluboké korby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19203
11.10.19 20:26

Protismer jsem u deti pouzivala asi mesic, pak je na mamu prestalo bavit cumet. Meli jsme i golfky, ale ty jsme vyuzivali minimalne. 90% casu se jezdilo se sportakem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama