Jaký obor na SŠ vybrat

Anonymní
15.6.20 16:54

Jaký obor na SŠ vybrat

Zdravím, mám za sebou přijímačky na SŠ na dva rozdílné obory - pedagogické lyceum a zdravotnické lyceum, ale nevím, který si vybrat. Na pedagogické jsem se dostala a na zdravotnické mi přijdou výsledky zítra. Jsou tady nějací studenti nebo absolventi těch to oborů? Jak je studium těžké? Šli jste na vysokou? Prosím o zachování anonymity :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20074
15.6.20 16:56

No řekla bych, že z lycea se předpokládá jít na vysokou, protože v podstatě se s tím nedá nic dělat. Ze zdravotnického lycea určitě ne, z té pedagogiky si nejsem jistá, jestli to uznávají jako vzdělání aspoň asistenta.
edit: tak jsem koukla a pedagog. lyceum je příprava na asistenta a pedagoga volného času. Takže záleží na tom, jestli chceš jít do školství nebo zdravotnictví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.6.20 17:03
@vokishka píše:
No řekla bych, že z lycea se předpokládá jít na vysokou, protože v podstatě se s tím nedá nic dělat. Ze zdravotnického lycea určitě ne, z té pedagogiky si nejsem jistá, jestli to uznávají jako vzdělání aspoň asistenta.
edit: tak jsem koukla a pedagog. lyceum je příprava na asistenta a pedagoga volného času. Takže záleží na tom, jestli chceš jít do školství nebo zdravotnictví.

No já bych chtěla asi spíš do zdravotnictví, ale strašně mi vadí odběry, krev jako taková ne, ale odběry a napichování žil ano, takže bych musela na farmacii nebo něco, kde prostě tohle dělat nebudu.

• Nahlásit
  • Citovat
4650
15.6.20 17:14

Z pedagogického lycea znám několik pozdějších učitelek prvního stupně. Takže na vysokou pedagogického směru. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29992
15.6.20 17:27

Ve školství je příznivější pracovní doba pro skloubení s rodinou později. Ale záleží kam chceš, jestli do školství nebo zdravotnictví. Ve zdravotnictví Te čekají horší věci než odběry krve, pokud Ti to vadí, tak tam nechoď :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.6.20 13:57

Děkuju moc za pomoc, nakonec mě na zdravotnické lyceum nevzali, byla jsem těsně pod čarou a odvolání podávat nebudu.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama