Reklama

Jaký olej

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Stune
Ukecaná baba ;) 1946 příspěvků 05.01.10 20:57
Jaký olej

Ahoj, mam dotaz za chvilku budeme začínat s příkrmy a tak zjišťuju jaký olej do zeleninky přidávat? Někde jsem slyšela, že oliv. olej vhodný není. Co myslíte kvalitní řepkový? Díky za rady :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Daniela82
Závislačka 4990 příspěvků 05.01.10 21:00

ahoj ja teda olivovy pouzivam :nevim: proc by nemel byt vhodny?? pouzivam Monini, coz je kvalitni olej.

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 05.01.10 21:02

Co nejkvalitnější olivový nebo slunečnicový. Řepkový bych nedoporučovala.

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 05.01.10 21:06

Janine, proč ne řepkový? Jako že se nedělá panenský?
A ten olivový - nespletla sis to s tím, že olivový není vhodný na mazání tělíčka /po koupeli/ protože vysušuje pokožku? :wink:

Olunka
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 05.01.10 21:14

Tak já nevim jak je to s tim olivovým olejem ,i když nezdá se mi že by nebyl vhodný :think: ale já používám zásadně olivový :wink:

pepulda
Povídálka 17 příspěvků 05.01.10 21:59

mám doma knížku Jídelníček kojenců a malých dětí (GRADA) a tam píšou přidávat rostlinné oleje - nejlépe kvalitní slunečnicový a olivový. :-)

Sunnny
Kelišová 5425 příspěvků 05.01.10 22:34

Moc o tom nevím,ale na příkrmech které používám(Hami,Hip­p,Sunar)píšou­,že je tam olej kukuřičný,sojo­vý,řepkový.

Sunnny
Kelišová 5425 příspěvků 05.01.10 22:34

Moc o tom nevím,ale na příkrmech které používám(Hami,Hip­p,Sunar)píšou­,že je tam olej kukuřičný,sojo­vý,řepkový.

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 05.01.10 22:54

Ahoj, já ze začátku používala slunečnicový. Myslím, že jsem někde četla, že olivový nedoporučují ne že by byl nekvalitní, ale že dost ovlivňuje chuť jídla, že je dost aromatický…později, až se malý rozjedl, jsem ho taky používala.

Andrimka
Echt Kelišová 7588 příspěvků 06.01.10 09:07

My jsme začínali na bio slunečicovém oleji a občas jsem místo toho přihodila čerstvé máslíčko (na radu Mudr.) Olivový kvůli chuti nepozřu ani já :oops:

pepulda
Povídálka 17 příspěvků 06.01.10 12:30

my taky používáme slunečnicový a občas máslo.olivový mi také příjde moc aromatický.někdy přidám trochu máslo nebo pár kapek oleje i do kaše na noc, aby se malej trochu víc zasytil.

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 06.01.10 12:40
Gina108 píše:
Janine, proč ne řepkový? Jako že se nedělá panenský?

Řepka je dost častý alergen, není dobře stravitelná a z hlediska kvality řepkových olejů co jsou na trhu :roll: no fakt si myslím, že olivový je lepší.

levi
Závislačka 3311 příspěvků 06.01.10 12:43

U nás vede máslo. Jídlo na oliv. oleji mi malej nechtěl jíst, nevím proč, jestli tím bylo cítit? :think: Já teda většinou vařím v páře a pak přidám kousíček másla.

Stune
Ukecaná baba ;) 1946 příspěvků 06.01.10 13:10

Ahoj, s tím olov. olejem jsem to vzala někde tady, ale už si nepamatuju kde :) No já mam kvalitní řepk. s maslovou příchutí (1l za 250Kč) dostali jsme ho, ale prože vím, že pyl z řepky je alergen, tak jsem se chtěla zeptat, jestli i olej muže nadělat paseku.

Eemii
Neúnavná pisatelka 16953 příspěvků 06.01.10 13:30

Ahoj,hele a jak dali do toho oleje tu maslovou prochut? :nevim: To bude uz nejak upravovany a dochucovany urcite ne?Takze jestli jo,nedavala bych ho uz jen kvuli tomu,schvalne koukni na slozeni,co tam pisou,to by me zajimalo,nikdy jsem o takovym „maslovym“ oleji neslysela..
U nas taky jedine kvalitni olivovy,obcas maslo.A taky myslim,ze se nedoporucuje kvuli „ochuceni“ jidla,coz muze nekomu vadit.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejnechutnější Prostřeno všech dob? Tady opravdu jíst nechcete!

Pokud jste si mysleli, že vás již nic nepřekvapí, nenechte si ujít aktuální... číst dále >

Za 50 až 100 let se podle vědců začne válčit o vodu! Kde dojde ke konfliktům?

Globální oteplování nebezpečně pokračuje, v Česku jsme to ostatně během léta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >