Jaký program pro korespondentku?

3.4.16 07:46

Jaký program pro korespondentku?

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, dceři(15 let) přijede na týden korespondentka z Francie. Bydlíme v Praze, takže všechny památky uvidí v organizovaném programu učiteli. Spíš by mě zajímalo, kam byste jí vzali, až jí budeme mít jako rodina na starost… :nevim: Máme samozřejmě hodně tipů, jako ZOO, Planetárium a podobně, ale chtěla bych slyšet i váš názor :)
Děkuj :srdce: :srdce: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

42713
3.4.16 08:27

Jestli to nemusí být v Praze, tak bych ji vzala buď do Kutné Hory do Kostnice nebo do sklaren v Harrachově a do výrobny skleněných ozdob v Poniklé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6371
3.4.16 08:55

Urcite do nejake dobre restaurace, treba k Polreichovi :D a je ji 15 let, tak bych ji dala na vyber, co by se ji libilo, jestli Zoo, planetarium atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
CokeLady
3.4.16 08:59

@lucenka tak přesně na tohle bych patnáctileté holky netahala… nějaké ukázky řemesel… i ta ZOO je na pováženou, to je pro malé děti, adolescenti asi nebudou moc nadšení z celodenního výletu po Tróji.

vzala bych jí na něco, co je baví a ukázala, jak je to u nás, takže třeba na bowling, do centra večer na večeři na Staromáku třeba, Karlův most při východu slunce, aquapark v Čestlicích, na kolečkových bruslích podel Vltavy, půjčení loďky nebo šlapadla na Vltavu, někam na sport nebo cvičení, na Petřín, na snídani do Žižkovské věže…

• Citovat
  • Upravit
42713
3.4.16 09:04

@CokeLady tak záleží jaký je to typ holky. Pokud nanynka, kterou zajímá jenom makeup a oblečení, tak ji tu bude všechno nudit. Ale v těch sklarnach bylo treba vidět dost puberťáků a nevypadali znuděně :nevim: a hlavně je to pro naši zem typická věc… přijde mi jako nosit dříví do lesa, brát francouzku do dobré restaurace :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3711
3.4.16 09:15

@Anna_Potterhead
Hodně záleží na jejich zájmech. Myslím si, že ZOO ji nenadchne (pokud není milovniccí zvířátek). Nakonec to třeba dopadne tak, že holky budou chtít jít spolu přes den nakupovat :D

Třeba ty sklárny mi nepřijdou špatné, ale záleží, jestli ji to zajímá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13696
3.4.16 09:21

Zkuste IQ landii v Liberci. Ta bude bavit v každém věku. Jen teď nevím, jestli tam mají i cizojazyčné popisky…

Příspěvek upraven 03.04.16 v 09:38

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
CokeLady
3.4.16 09:35

@lucenka

protikladem prohlídky skláren je nanynka? Aha… :zed: Předpokládám, že sklárny a ozdoby mají prohlídky ve francouzštině…

Nepřijde mi to nějakej typické pro naši zem, spíš jen lokálně.

• Citovat
  • Upravit
42713
3.4.16 09:43

@CokeLady tak naše sklárny jsou celosvětově známé, běžně se naše sklo dává významným zahraničním návštěvám ;) a prohlídky, pokud nemají ve fr, tak mají v aj nebo může zakladatelky dcera překládat ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.16 09:45
@CokeLady píše:
@lucenka tak přesně na tohle bych patnáctileté holky netahala… nějaké ukázky řemesel… i ta ZOO je na pováženou, to je pro malé děti, adolescenti asi nebudou moc nadšení z celodenního výletu po Tróji.vzala bych jí na něco, co je baví a ukázala, jak je to u nás, takže třeba na bowling, do centra večer na večeři na Staromáku třeba, Karlův most při východu slunce, aquapark v Čestlicích, na kolečkových bruslích podel Vltavy, půjčení loďky nebo šlapadla na Vltavu, někam na sport nebo cvičení, na Petřín, na snídani do Žižkovské věže…

Děkuju moc za radu! Dcera říkala, že do ZOO berou ty svoje korespondenty všichni spolužáci tak nwm :think:
Ale do aquaparku jí určitě vezmeme :lol:
Dceta právě domlouvá ten bowling, moc se jí ten nápad zamlouvá :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
3.4.16 09:47

Jestli ono by nebylo nejlepší se potom na fleku s holkami domluvit, co by je z těch případných prohlídek bavilo a co by naopak vidět opravdu nechtěly :lol: Třeba pražská zoo mě osobně nenadchla jako malou a nenadchne mě ani jako vlekou, protože ten ohromný prostor je pro mě nakonec akorát otravný :mrgreen: Ty sklárny jsou třeba zajímavé, ale zase jak pro koho. Dcera je, předpokládám, ve stejným věku, takže si myslím, že se spolu hravě domluví, co jo a co nee :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
3.4.16 09:48
@zvidavajanca píše:
@Anna_Potterhead
Hodně záleží na jejich zájmech. Myslím si, že ZOO ji nenadchne (pokud není milovniccí zvířátek). Nakonec to třeba dopadne tak, že holky budou chtít jít spolu přes den nakupovat :DTřeba ty sklárny mi nepřijdou špatné, ale záleží, jestli ji to zajímá.

Holky právě nakupovat půjdou, program francouzům pokaždé končí tak v 16h, potom je ještě čas. Sklárny nás taky napadly, ale zas aby jí to bavilo :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
3.4.16 09:49

My jsme ji měli z Holandska. Holky měly tak nabitý program, že jako rodina jsme nestihli nic společného, snad jen tu snídani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.16 09:53
@lucenka píše:
@CokeLady tak naše sklárny jsou celosvětově známé, běžně se naše sklo dává významným zahraničním návštěvám ;) a prohlídky, pokud nemají ve fr, tak mají v aj nebo může zakladatelky dcera překládat ;)

Ještě nad tím zapřemýšlím, a holek se zeptám jestli by je to bavilo ;) Zase tak dobře s francouzštinou na tom dcera není, aby mohla hravě překládat :lol: ale tak uvidíme. Ještě nás napadla Neviditelná výstava, máte s tím nějaké zkušenosti? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.4.16 09:55
@jenika1 píše:
My jsme ji měli z Holandska. Holky měly tak nabitý program, že jako rodina jsme nestihli nic společného, snad jen tu snídani.

To ty naše mají taky :D ale jak už jsem psala, každý den jim to končí tak 16-16:30 a dcera by jí potom ještě někam ráda vzala… :( a pak máme samozřejmě volný víkend

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama