Jaký rýžovar vybrat

392
12.12.19 09:22

Jaký rýžovar vybrat

Ahoj, nemáte někdo doma rýžovar a jak jste s ním spokojené? Případně prosím o doporučení nějakého typu,… Děkuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14335
12.12.19 11:20

Dostala jsem ho před lety k narozeninám. Říkala jsem si, že je to blbost, ale docela jsem si ho oblíbila. Dělám hodně jídel ve woku a je to pohodlné. Ten první byl od sencoru, úplně jednoduchý a byl moc fajn. Když odešel, koupila jsem nějaký vymakanější z Lidlu. Už jsem si na něj zvykla, ale ten úplně obyč by mi asi stačil. Hodně záleží, co očekáváš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1281
12.12.19 12:08

@VVVZ ahoj já už mám druhý, značku z hlavy nevím ale nebyl nějak drahý tak bude obyčejný. První jsem dostala k vánocům. Používám ho opravdu často (každý tyden) a to nejen na rýži ale i na luštěniny, zeleninu.ja jsem spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
12.12.19 12:08

Já mam zn. Professor a jsem max. spokojená, je jednoduchej a zároveň moc šikovnej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
12.12.19 13:08

No chci ho pro mamku, tak okolo 500kc. Ona už nechce vařit rýži v pytlicich, takže kupuje tu sypanou a vaří ji v normálním hrnci a nikdy se jí pořádně tu rýži nepovede udělat… Takze nějaký základní ryzovar by stačil…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
412
12.12.19 13:14

Já jsem dělala rýži v troubě, moc si ji rodina oblíbila. Ale dělám ji v pekáči a je jí hodně. Takže jsem řešila, když potřebuju jen menší množství. Koupila jsem tento https://www.mall.cz/…-srm-0600-wh?…
Je úplně obyčejný, ale dostatečný. Jak se rýže udělá, tak se sám vypne a ještě nějakou dobu temperuje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14335
12.12.19 13:16

@VVVZ Já bych řekla, že ty základní rýžovary jsou dost na jedno brdo. Páčka dolů - vaří se, páčka nahoru - udržuje teplé. Tak já, ač jinak Sencor moc ráda nemám, doporučuju https://www.sencor-eshop.cz/…zovar-sencor. Jak říkám, měli jsme ho my, měl ho kamarád, koupila jsem ho i mámě, je s ním taky spokojená. Kamarádovi vydržel asi tři roky, nám asi pět…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1931
12.12.19 13:28
@VVVZ píše:
No chci ho pro mamku, tak okolo 500kc. Ona už nechce vařit rýži v pytlicich, takže kupuje tu sypanou a vaří ji v normálním hrnci a nikdy se jí pořádně tu rýži nepovede udělat… Takze nějaký základní ryzovar by stačil…

Vem od Sencoru ten nejmenší, co se vyrábí. Vejde se do toho v pohodě 5 porcí, to by mělo mámě stačit. Když jsem si koupil větší rýžovar a dělal v tom třeba jen jednu porci, tak se to dole docela přichytávalo. V malém rýžovaru jsem tenhle problém neměl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
12.12.19 13:47
@VVVZ píše:

Já mám tenhle za 390,– https://www.eva.cz/…essor-hr10b/?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2213
12.12.19 14:21

My máme tento
http://silvercrest.6f.sk/…silvercrest/
a stačí nám, používám jen na rýži, nic jiného jsem nezkoušela.
Cenu neznám, dostali jsme darem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
12.12.19 15:36

Já mám Sencor, ačkoliv tuhle značku obecně moc nemusím, je super. Už jsem si na něj zvykla a rýži z něj miluju. Pro někoho krám navíc, já ho mám zase docela ráda. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
12.12.19 20:59

Tak uvažuju o koupi Sencoru, jenže čtu, že je z plastu? To jako fakt? I uvnitř? Já v plastu nic vařit nechci :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14335
12.12.19 21:32

@VVVZ Obal je plastový, vnitřek kovový. Nádoba je hliník potažený nějakou nepřilnavou vrstvou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
12.12.19 21:49

@Ba-stet Super, díky, tak jdu do něho!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14335
12.12.19 22:06

@VVVZ Ať dobře slouží!