Technická otázka pro muže - mokrá zeď od topení

Anonymní
9.12.19 09:53

Technická otázka pro muže

Ahoj všem, mám trošku větší problém.

Bydlíme v domě 4 rokem, hned na začátku nám topenář dělal nové topení (není na obrwtku), ale z druhé strany. Včera po ostříhání a odendani kytek, které tam byly jsem si všimla, že je zeď mokrá. A hodně. Jde to jakoby od rohu zdi, ale jakoby i z pod podlahy a směrem nahoru. Přitom trubky nikde netečou. Zkusila jsem za studena i když se topí… Za zní je topení a vestavěná skříň - nikde nic u té strany mokré není. Ale na té druhé straně ano a hodně… Prostě viz foto.

Nevíte pánové čim to??? Je to divné. Čekám až dorazí partner že služebny, ale asi ten problém je tam od začátku… Topenář to asi udělal na prd. Chlap mi tvrdil po tel, že je nesmysl aby se rozilo topení, nebo aby to mokro bylo ze zimy z vlhká…z venku.

Plovoucku jsem neodkryvala, ale dle toho rohu je chycena

Fakt jsem z toho na prášky. Protože je to špatně když je mokro ve zdi a za další nemáme ani náhradní podlahu, vzor se těžko sežene…

PS ta barva je z těch, původně jsem myslela, že se tam kousek nevymaloval…

Dál jsem zjistila, že když zapnu topení tak v okolí tě spodní trubky to vysychá. Ale zbytek nikoli…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17374
9.12.19 09:59

Já teda nejsem chlap, ale jako první mě napadlo, žeš psala o ostříhání kytek. Není spíš možné, že ti tam zatékalo z květináčů/přes převislé květiny? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
9.12.19 10:05

@unuděná

Kdepak, krytky nebyly na parapetu. Ale na zemi a dost od zdi…

Podle hmatu je viditelně že je to mokré, a hodně. Přitom u druhé strany, sice se tam nedostanu kvůli vestavěné skříni, ale po odeslání mřížky je vidět, že tma nic není. Krásné bílá zeď…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
9.12.19 10:07

A především jde to od země, ta vlhkost. En zespoda.

Už nejsem anonymní. Tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2248
9.12.19 10:21

Máme něco podobného. Koupili jsme dům loni v létě. Letos po skončení topné sezóny se nám začal v rohu zdi, kde vedou trubky od topení, dělat mokrej flek. Celkem rychle se to rozlilo v pruhu přes celou zeď. Je to zeď mezi předsíní a kuchyní, zároveň tam vedou i trubky od vody. Takže linka pryč, máme ji kolem celé kuchyně, takže hezký, podlaha v rohu byla chycená, takže jsme museli udělat celou novou (rovnou jsme dali místo plovoučky dlažbu… byl to holt blbej nápad dávat do kuchyně plovoučku, ale nějak jsme si to neuvědomili, když jsme kuchyň na rychlo rekonstruovali). Byl u nás topenář, instalatér, na nic nepřišli. Že prý od vody ani topení to není. Ptali jsme se všude možně a všichni nám víceménně řekli, že ta voda může být odkudkoli, od špatné hydroizolace apod. Že vůbec neznamená, že když se někde ve zdi objeví voda, tak automaticky ta závada je v tom stejném místě. Pak jsme se už domluvili s kuchyňářema, že nám provizorně udělají kus linky, abych měla aspoň sporák a troubu. Myčku jsme přistavili jen na volno ke zdi (pokaždý ji na sebe překlopím, když vytáhnu šuplíky s nádobím) Dva měsíce jsme vařili na jednoplotýnce a nádobí jsem myla v koupelně v umyvadle :? Teď když se začalo topit, tak zeď pomalu vyschla, ale stejně tam nemůžeme tu linku dát, dokud nezjistíme, odkud to vlhne. Tak ti přeju, abyste přišli na to, kde je závada, protože pak to prostě můžete opravit, i kdyby se kvůli tomu měla rozkopat půlka místnosti :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 10:37

No, my tam máme jako všude plovoucí podlahu. Bývalí majitelé měli koberce… A hlavně neměli topení z druhé strany a vestavěnou skříň, ale ta je tam teprve rok.

Jinak… Kopat určitě nechceme, jde o chodbu a po celkové rekonstrukci domu

• Citovat
  • Nahlásit
76778
9.12.19 10:48

Jo holka, kopat nechce nikdo… Ale bez toho povetsinou na pricinu člověk neprijde. My museli rozkovat podlahu v koupelně a na chodbe v novostavbě, nez se prislo na to, ze tece vodovodní trubka do podlahy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20773
9.12.19 11:43

Tak buď ubezpečena, že topením to fakt není. Kdyby vám totiž takhle teklo topení, tak vám dávno klesne tlak v okruhu pod povolenou mez a kotel se sám odstaví. Pokud teda netopíte ve třicet let starým kotli na tuhá paliva. Buď vám teče ve zdi vodovodní trubka nebo je to holt vlhkost, která vzlíná přes porušenou izolaci odspodu. Nějdříve tedy musíte zjistit jestli v tom místě nějaká trubka vede a pak to teprve řešit. Ovšem kopat budete v každým případě, s tím se smiř. Zřejmě ta rekonstrukce nebyla tak komplexní, jak by bylo potřeba. Takhle to holt dopadá, když se šetří… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
9.12.19 12:17

@Janli máme automatický kotel. Tlak klesá posledních 14 dní v expance

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
9.12.19 17:25

To je v přízemí? Je zeď dobře odizolovana proti vlhkosti od země? Není to studený roh? Pak by tam mohla voda kondenzovat.
Není tam někde rozvod vody, klidně starý? To lze otestovat odečtením vodoměrů večer a ráno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat